تبیان، دستیار زندگی
در حال که یگی از نمایندگان مجلس پس از دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفتگویی عنوان کرده بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار است بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب درباره کاندیداتوری تصمیم گیری کند، مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این خبر را
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تکذیب ماجرای نامزدی هاشمی


در حال که یکی از نمایندگان مجلس پس از دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفتگویی عنوان کرده بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار است بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب درباره کاندیداتوری تصمیم گیری کند، مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این خبر را تکذیب کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از بیان این ادعای کذب ابراز ناخرسندی کرده است.

دیروز خبرگزاری تازه تاسیس تسنیم با نقل قولی از پیرموذن نماینده اردبیل درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی موج خبری را درباره احتمال نامزدی وی در انتخابات ایجاد کرد.

هاشمی

کمال‌الدین پیرمۆذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به دیدار پیش از ظهر امروز تعدادی از نمایندگان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیش از ظهر یک‌شنبه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رفتند که بنده نیز یکی از این نمایندگان بودم.

وی با بیان اینکه این دیدار با هدف تبریک عید نوروز صورت گرفت، افزود: در این دیدار که با حضور آحاد مردم و تعدادی از فعالان سیاسی برگزار شد، محمدرضا تابش نماینده اردکان، مسعود پزشکیان نماینده تبریز، حسین امیری خامکانی نماینده زرند، مهدی سنایی نماینده نهاوند، محمدمهدی پورفاطمی نماینده تنگستان و علی مطهری نماینده تهران نیز حضور داشتند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: در این دیدار، یکی از نمایندگان، به‌نمایندگی از مجلسی‌ها، سخنرانی داشت. وی در سخنان خود خطاب به رئیس مجمع تشخیص گفت: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص ضرورت حضور همه سلایق و آحاد جامعه از حیث کاندیداتوری و مشارکت در انتخابات، بهتر است که شما یا هم‌فکران منتسب به شما (هاشمی رفسنجانی) در انتخابات حضور فعال داشته باشند.

پیرمۆذن اضافه کرد: هاشمی رفسنجانی نیز در این دیدار طی سخنان کوتاهی گفت: بنده در آینده خدمت مقام معظم رهبری خواهم رسید و پس از آن بیشتر در خصوص انتخابات صحبت خواهم کرد.

وی ادامه داد: همچنین در این دیدار، یکی از روحانیون نیز از هاشمی رفسنجانی سۆال کرد: چرا خودتان کاندیدا نمی‌شوید؟ که هاشمی هم در پاسخ گفت: خدمت رهبر انقلاب می‌رسم و بعد اظهار نظر خواهم کرد.

ابراز ناخرسندی هاشمی از انتشار اخبار کذب/ اصل سئوال نمایندگان و پاسخ هاشمی چه بود؟

در حال که یگی از نمایندگان مجلس پس از دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفتگویی عنوان کرده بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار است بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب درباره کاندیداتوری تصمیم گیری کند، مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این خبر را تکذیب کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از بیان این ادعای کذب ابراز ناخرسندی کرده است.

در همین زمینه رابط پارلمانی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر موکول شدن اعلام کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی به بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب را که توسط یک خبرگزاری و از قول یکی از نمایندگان مجلس نقل شده بود، تکذیب کرد

رضا سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آنچه در دیدار تعدادی از نمایندگان مجلس با آیت الله هاشمی رفسنجانی مطرح شد، این بود که نمایندگان نظر ایشان را در مورد نامگذاری امسال به نام «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» جویا شدند، ولی آقای هاشمی به سفر رهبر انقلاب به مشهد مقدس اشاره کرده و گفته اند، "هنوز با رهبر معظم انقلاب دیداری نداشته ام تا نظر دقیق ایشان را در مورد نامگذاری امسال جویا شوم".

وی افزود: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرده که پس از دیدار با رهبر معظم انقلاب نظر خود را در این مورد خواهد گفت؛ لذا  اساساً این بخش از سخنان آیت الله هاشمی، ربطی به موضوع انتخابات نداشته است.

مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره نظرات خود در مورد مسائل مختلف از جمله انتخابات را به صورت صریح، بیان کرده اند.

در حال که یگی از نمایندگان مجلس پس از دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفتگویی عنوان کرده بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار است بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب درباره کاندیداتوری تصمیم گیری کند، مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این خبر را تکذیب کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از بیان این ادعای کذب ابراز ناخرسندی کرده است

در همین زمینه رابط پارلمانی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر موکول شدن اعلام کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی به بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب را که توسط یک خبرگزاری و از قول یکی از نمایندگان مجلس نقل شده بود، تکذیب کرد.

علی عسگری

حجت الاسلام علی عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتشار برخی اخبار از جلسه امروز تنی چند از نمایندگان مجلس با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: بنده در این جلسه حضور نداشته ام، اما آنچه از نمایندگان مجلس و حاضرین در این جلسه شنیدم، با آنچه نقل شده است، تفاوت دارد.

وی افزود: آنچه در این دیدار نوروزی مطرح شده است این بوده که نمایندگان مجلس از آقای هاشمی سئوال کرده اند که نظرتان درباره انتخابات آینده، شعار امسال ( حماسه سیاسی - حماسه اقتصادی) و فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب چیست؟ که وی گفته، بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب نظر جامعی در این خصوص ارائه خواهم کرد.

رابط پارلمانی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این که برخی خبری از قول یکی از نمایندگان مجلس نقل کرده اند که هاشمی کاندیداتوری اش در انتخابات آینده را به بعد از دیدار با رهبر انقلاب موکول کرده است، صحت ندارد و اتفاقا در تماسی که با آقای پیرموذن داشتم، وی هم تاکید داشت موضوع را به این شکل نقل نکرده است و سئوال مربوط به نظر آقای هاشمی درباره مسائل ذکر شده بوده است.

فرآوری : یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع: مهر، تسنیم