تبیان، دستیار زندگی
3 شعبان المعظم؛ میلاد مسعود حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى اسلام است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامى تبریک عرض مى‌کنم و بحق باید این...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طلیعه پاسداری از مکتب اسلام

3 شعبان المعظم؛ میلاد مسعود حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى اسلام است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامى تبریک عرض مى‌کنم و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم.

امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در تاریخ 6 تیر ماه 1358 هجری شمسی مصادف با 2 شعبان المعظم 1399 هجری قمری، شب ولادت با سعادت حضرت امام حسین (علیه السلام)، در دیدار جمعی از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ایشان، ضمن ایراد سخنرانی کوتاه، روز ولادت سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین را روز پاسدار نامیدند که در ذیل متن کامل این سخنرانی آمده است:

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى اسلام است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامى تبریک عرض مى کنم و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم.

روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است.

پاسدارى که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوتى بنى امیه نجات داد.

رژیم منحط بنى امیه مى رفت تا اسلام را رژیمی طاغوتى، و بنیانگذار اسلام را بر خلاف آنچه بوده معرفى کند.

رژیم منحط بنى امیه مى رفت تا اسلام را رژیمی طاغوتى، و بنیانگذار اسلام را بر خلاف آنچه بوده معرفى کند.

معاویه و فرزند ستمکارش به اسم خلیفه رسول الله با اسلام آن کرد که چنگیز با ایران و اساس مکتب وحى را تبدیل به رژیم شیطانى نمود.

اگر فداکارى پاسدار عظیم الشان اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران بزرگ و اصحاب فداکار او نبود اسلام در خفقان بنى امیه و رژیم ظالمانه آنان وارونه معرفى مى‌شد و زحمات نبى اکرم - صلى الله علیه و آله - و اصحاب فداکارش هدر مى‌رفت.

هان اى پاسداران عصر حاضر و انقلاب اسلامى! به امام امت و پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز اقتدا نموده حق پاسدارى از انقلاب اسلامى را به خوبى ادا کنید و از این منصب بزرگ که منصب انبیاى عظام و اولیاى خداوند تعالى است به خوبى حفاظت کنید.

نکند خداى نخواسته کارى کنید که مقام پاسدارى لکه دار شود و مبادا در لباس پاسدارى از شما عملى صادر شود که موجب سرشکستگى اسلام باشد و خداى نخواسته گفته شود پاسداران اسلام چون ماموران سازمان هستند.

و اکیدا از شما جوانان عزیز خواستارم که عناصر ناپاک را از خود دور کنید.

که عمل خلاف یک نفر ممکن است گروهى را بدنام کند.

ما امروز مواجه هستیم با گروه‌هایى که در کمین نشسته و مى خواهند اسلام و انقلاب شکوهمند اسلام را برخلاف آنچه هست معرفى کنند و به قشرهاى مختلف اسلامى خرده گیرند و آنچه در افراد غیر مسئول مى گذرد به حساب نهضت و اسلام بیاورند.

لهذا لازم است علماى اعلام که راهنماى جامعه هستند و کمیته ها و دادگاهها و پاسداران انقلاب کوشش کنند و نگذارند کسانى از روى شیطنت و توطئه یا از روى جهالت و بى اطلاعى از مبانى اسلام رفتارى کنند که نهضت پاک اسلامى را واژگونه و مکتب مقدس اسلام و جمهورى اسلامى را لکه دار کنند.

من از تمام گروههاى مذکور مى خواهم که به دولت موقت اسلامى کمک کنند و دخالت‌هاى مستقیم در امور دولتى و در عزل و نصب ماموران نکنند.

دخالت‌هایى که موجب تضعیف دولت اسلامى مى شود برخلاف رضاى خداست و باید از آن احتراز شود.

در تاریخ تمدن بشری کم بوده‌اند آدمیانی که برای بر افراشته داشتن چراغ حق و ترویج اخلاق کریمه، تمامی هستی و آمال خود را بر سر هدف خویش بگذارند که حضرت امام حسین (علیه السلام) به عنوان سرور و سالار شهیدان، طلیعه‌دار این نهضت است و با اهداء خون خود و یاران با وفایش درس ایثار و حق‌طلبی آموخت.

حضرت امام خمینی نیز با درایت خود، سالروز ولادت این نعمت الهی را به عنوان روز پاسدار نام نهادند.

پاسدار در لغت بمعنی نگهبان و مراقب است و پاسدار و پاسداران، آن كسانى هستند كه در حساس ترین لحظات تاریخ از میان خلق بر می‌خیزند و همچون دژی مستحکم مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن گام برمی دارند.

. متن سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمع كثیرى از پاسداران، در سالروز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار در تاریخ 10/12/68.

. سخنرانى در دیدار با فرماندهان و جمعى از پاسداران سپاه و كمیته‏ى انقلاب اسلامى، مسؤولان دفاتر نمایندگى ولىّ‏فقیه در سپاه و خانواده‏هاى معظم شهدا، در سالروز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار در تاریخ 29/11/69.