تبیان، دستیار زندگی
امکانات زیادی در تکنولوژی امروز وجود دارد اما تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که از چند درصد آنها استفاده می شود؟ چقدر می دانیم که تلفن همراه، تلویزیون و ایمیل ما چه قابلیت هایی دارد؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

Sky drive خود را تنظیم کنید


امکانات زیادی در تکنولوژی امروز وجود دارد اما تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که از چند درصد آنها استفاده می شود؟ چقدر می دانیم که تلفن همراه، تلویزیون و ایمیل ما چه قابلیت هایی دارد؟

امکانات زیادی در تکنولوژی امروز وجود دارد اما تاکنون به این موضوع اندیسشده اید که از چند درصد آنها استفاده می شود؟ چقدر می دانیم که تلفن همراه، تلویزیون و ایمیل ما چه قابلیت هایی دارد؟ در این مطلب قصد داریم اندکی در مورد یک قابلیت Gmail به نام Sky drive صحبت کنیم

sky drive خود را تنظیم کنید

برای اضافه کردن فایل های Sky drive به جیمیل خود بعد از پذیرفتن چند درخواست از طرف Attachments.me در زیر گزینهAttach a file  می توانید دو آیکون SkyDrive را مشاهده کنید.

گزینه اول آن مربوط به چسباندن فایل ها از Sky drive به ایمیلی است که تازه ساخته شده و گزینه دوم آن برای زمانی به کار می رود که می خواهید به سرویس ابری خود فایلی را ارسال کنید.

sky drive خود را تنظیم کنید

از این طریق شما می توانید به اطلاعات خود دست پیدا کنید. همچنین کسانی که سیستم عامل موبایل آن ها IOS است می توانند از طریق موبایل نیز این کار را انجام دهند.

از دیگر ویژگی هایی که جیمیل داراست، ارسال ایمیل به صورت رمزنگاری شده است.

اگر شما بخواهید اطلاعات حساسی را برای افراد دیگر ارسال کنید می توانید از این ویژگی برای انجام این کار استفاده کنید.

برای این کار می توانید از افزونه ای به نام Safe Gmail که مخصوص مرورگر کروم است استفاده کرد.

برای این منظور می توانید از لینک www.google.com/chrome افزونه را انتخاب کرده و بر روی گزینه Add to chrome و به دنبال آن Add را کلیک کنید.

sky drive خود را تنظیم کنید

بعد از اتمام نصب، مرورگر خود را ریستارت کرده و وارد جیمیل خود شوید. می بینید که گزینه ای به نام Encrypt به بخش Compose اضافه می شود. بعد از اتمام نوشته خود بر روی گزینهEncrypt  کلیک کنید. در این هنگام مشاهده می کنید که از شما خواسته می شود تا سوال امنیتی مورد نظر خود به همراه جواب آن، که تنها شما و گیرنده می دانید مشخص کنید. اگر کار شما تمام شد گزینه Send + Encrypt را که در قسمت بالایی قرار دارد بزنید. به این نکته توجه داشته باشبد که پاسخ سوال شما به حروف کوچک و بزرگ حساس است.

sky drive خود را تنظیم کنید

در صورتی که بخواهید بعدا به پیام دسترسی داشته باشید صفحه ای برای شما به نمایش درمی آید که می توانید قسمتی از متن را که در بین دو خط قرار دارد را کپی کنید و بعدا از آن استفاده کنید.

sky drive خود را تنظیم کنید

برای مشاهده پیام مورد نظر، پاسخ سوال را در کادر مربوطه نوشته و دکمه Submit را فشار داده و سپس گزینهShow My Mail را کلیک کنید در این حالت می توانید متن را مشاهده کنید.

sky drive خود را تنظیم کنید

- در صورتی كه شما برای ثبت نام در شبكه های اجتماعی مانند فیس بوك و ... از آدرس جیمیل خود استفاده كرده باشید می بینید كه هر روزه تعداد زیادی ایمیل برای شما می آید كه اطلاعات مختلفی برای آگاه سازی به شما می دهد.

اضافه شدن این ایمیل ها موجب شلوغ شدن جیمیل شما شده و موجب سردرگمی شما می شود. شما می توانید كاری انجام دهید كه این ایمیل ها به سمت شما هجوم نیاورند و حساب شما را شلوغ نكنند.

شما می توانید تنظیمات حریم شخصی خود را تغییر دهید تا جلوی این ایمیل ها گرفته شود.

در سمت راست صفحه جیمیل شما گزینه تنظیمات (چرخ دنده) وجود دارد، بر روی آن كلیك كنید.

در قسمتFilters  بر روی Create a new filter کلیک کنید.

در داخل كادر From نام فرستنده ایمیل مورد نظر مثلا facebookmail.com (*@facebookmail.com( را وارد كرده و بر روی Create filter with this search کلیک کنید.

از دیگر ویژگی هایی که جیمیل داراست، ارسال ایمیل به صورت رمزنگاری شده است

عباررت Skip the inbox را تیك دار کنید زیرا با این کار ایمیل های ارسال شده به Inbox شما وارد نمی شود یا به عیارتی از آن رد می شوند. بعد از انجام این كار از فیلد Apply the label بر روی New label کلیک کنید. كادری برای شما به نمایش در می آید كه می توانید نامی را برای بخش مورد نظر خود انتخاب كنید.

در صورتی كه گزینه Also apply filter to… را تیك بزنید، تمامی ایمیل هایی كه از قبل برای شما فرستاده شده است نیز به این بخش منتقل می شوند.

sky drive خود را تنظیم کنید

با انجام مراحل بالا شما می توانید ایمیل های مورد نظر را فیلتر كنید.

فرآوری: فائزه خاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع:

How to filter facebook mails in Gmail account

pcpro.co

Integrate Gmail and SkyDrive