تبیان، دستیار زندگی
اختلاف میان مسئولان تراكتورسازی و مجید جلالی در نهایت باعث قطع همكاری آقا معلم با این باشگاه پرطرفدار تبریزی شده است. زینی زاده و هیات مدیره تراكتورسازی از هفته سوم به مجید جلالی اولتیماتوم دادند تا در نهایت این مربی با دانش در آستانه بازی بیست و یكم تراك
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش کریمی به پیشنهاد سرمربیگری در تراكتور


اختلاف میان مسئولان تراكتورسازی و مجید جلالی در نهایت باعث قطع همكاری آقا معلم با این باشگاه پرطرفدار تبریزی شده است.


علی کریمی

زینی زاده و هیات مدیره تراكتورسازی از هفته سوم به مجید جلالی اولتیماتوم دادند تا در نهایت این مربی با دانش در آستانه بازی بیست و یكم تراكتورسازی از سمت خود استعفا دهد.

این در حالی است که تراکتور امسال نتایج بدی با جلالی نگرفته است و هنوز هم یکی از مدعیان برای رسیدن به قهرمانی است.جلالی در گفت و گویی کوتاه با خبرآنلاین در این مورد حرف می زند و می گوید:«واقعا درک نمی کنم که برخوردها به چه دلیلی انجام می شود.من امروز هم به تمرین می روم و شاگردانم را تمرین می دهم،فردا هم برای بازی با فجر روی نیمکت تراکتور می نشینم و بعد از بازی به تهران می آیم.این تصمیمی است که من گرفته ام.»

از او درباره کریمی و اینکه آیا اختلافی بین او و کریمی وجود دارد سوال کردیم که جلالی گفت:«نه،چه اختلافی؟من همیشه رابطه خوبی با علی کریمی داشته ام و نمی دانم بیان کردن این حرفها چه معنی ای می تواند داشته باشد.»

برای جانشینی جلالی، مسئولان تراكتورسازی از هفته گذشته به دنبال جلب رضایت علی كریمی بودند تا از او به عنوان بازیكن- مربی استفاده كنند. حتی زینی زاده جلسه ای 1.5ساعته با كریمی تدارك دید تا او را راضی كند اما به نظر می رسد جادوگر حاضر نشده تا این مسئولیت سنگین را قبول كند.

کریمی در این مورد می گوید:کادر فنی باید اختیار کافی داشته باشد و لزوما همه جای دنیا اینگونه نیست که کادرفنی با بعضی از بازیکنان مشورت کند. برخی مربیان این کار را انجام می‌دهند و برخی دیگر نه. هر مربی شیوه خاص خودش را دارد و باید به آن احترام گذاشت

علی كریمی در چند روز گذشته سكوت كرده. یك سكوت معنادار. شاید در نگاه اول خیلی ها بگویند سكوت جادوگر از رضایت است و او می خواهد نفر اول كادر فنی این تیم باشد اما برای كریمی، این سكوت معنایی خلاف معنای همیشگی دارد.

می گویند صحبت نكردن كریمی درباره جانشینی جلالی دلیلی نمی شود كه بگوییم او راضی است. كریمی دوست ندارد در این برهه حساس این پست حساس را در اختیار بگیرد و به همین خاطر جواب نه خود را به مسئولان تراكتورسازی داده.

گفته می شود یكی از دلایلی كه كریمی پاسخ منفی به نیمكت سرخپوشان تبریز داده است، انگیزه او برای حضور در جام جهانی و تمركز برای رسیدن به میزان مطلوب آمادگی تا كی روش او را دعوت كند.

بر همین اساس تراكتوری ها باید دنبال گزینه های دیگری بروند. شاید گزینه ای مثل حسن آذرنیا. آن وقت است كه كریمی می تواند به او مشاوره بدهد اما فقط در قامت یك بازیكن و نه یك مربی یا سرمربی.

درحالی که در روزهای گذشته نام رسول خطیبی به عنوان جانشین جلالی مطرح بود اما آخرین خبرها از تبریز حکایت از این دارد که زینی زاده باز هم آذرنیا را روی نیمکت تیمش می نشاند . همان طور که سال قبل هم تونی اولیویرا را بر خلاف میل هوادارانش کنار گذاشت.این بار البته آذرنیا در کنار خود علی کریمی را هم خواهد داشت!

کریمی در این مورد می گوید:کادر فنی باید اختیار کافی داشته باشد و لزوما همه جای دنیا اینگونه نیست که کادرفنی با بعضی از بازیکنان مشورت کند. برخی مربیان این کار را انجام می‌دهند و برخی دیگر نه. هر مربی شیوه خاص خودش را دارد و باید به آن احترام گذاشت.

رخ دادن چنین اتفاقاتی قطعا تمرکز بازیکنان و کادر فنی را از بین خواهد برد و باید منتظر ماند و دید تبریزی ها می توانند تا پایان فصل خود را در کورس قهرمانی نگه دارند.

حسین محمدی

بخش ورزشی تبیان