تبیان، دستیار زندگی
به هر دلیلی که بخواهید یک ماشین ظرفشویی خانگی تهیه کنید، باید برخی از نکات را در موقع خرید آن مد نظر داشته باشید که تعدادی از آن‏ها در این مقاله ذکر شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهنمای خرید ماشین ظرف‌شویی

ماشین ظرفشویی


به هر دلیلی که بخواهید یک ماشین ظرفشویی خانگی تهیه کنید، باید برخی از نکات را در موقع خرید آن مد نظر داشته باشید که تعدادی از آن‏ها در این مقاله ذکر شده است.


1) هنگام خرید به برچسب انرژی و قرار گرفتن آن در سطح A توجه کنید، زیرا گاهی ممکن است ماشین ظرف‌شویی شما در مدت زمانی بیشتر از یک ساعت، ظرف‌های شما را شست‌وشو دهد.

2) سعی کنید یک ماشین ظرف‌شویی خریداری کنید که دارای سیستم خشک‌کن ظرف‌ها بدون حرارت و گرما باشد، زیرا با خرید چنین دستگاهی بیشتر در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنید.

3) بهتر است یک ماشین ظرف‌شویی خریداری کنید که دارای برنامه‌های شست‌وشو در مدت زمان کوتاه‌تری هستند. برخی از این ماشین‌ها برنامه شست‌وشو در مدت 45 دقیقه دارند.

4) ماشین‌های ظرف‌شویی کوچک‌تر و فشرده، اگرچه فضای کمتری را به خود اختصاص می‌دهند و ظرف کمتری در آن‏ها قرار می‌گیرد، اما میزان مصرف انرژی در آن‏ها در مقایسه با ماشین‌های ظرف‌شویی بزرگ‌تر بسیار کمتر است.

5) هنگام خرید ماشین ظرف‌شویی به عایق‌بندی دیواره‌های ظرف‌شویی توجه کنید. برخی از ماشین ظرف‌شویی‌های ارزان، عایق‌بندی ضعیفی دارند یا اصلاً عایق‌بندی ندارند و این مسئله موجب می‌شود که سروصدای دستگاه، هنگام شست‌وشو زیاد باشد.

6) برای انتخاب ماشین ظرف‌شویی، پیش از هر چیز به فضای آشپزخانه، میزان رفت‌وآمدها و نیازتان برای تهیه یک ماشین‌ظرف‌شویی 6 تا 12 نفره توجه کنید.

7) انتخاب ظرف‌شویی‌هایی با مخزن استیل بهترین انتخاب است، زیرا این مخزن، حرارت را در خود نگه می‌دارد و این مسئله موجب می‌شود ظرف‌ها زودتر خشک شوند. این مخزن‌ها برای صرفه‌جویی مناسب‌ترند چون انرژی کمتری را صرف خشک‌کردن ظرف‌ها می‌کنند.

ماشین ظرفشویی

8) قبل از خرید ماشین ظرف‌شویی، به قفسه ظرف‌شویی و گنجایش آن و اندازه ظروفی که در خانه دارید، توجه کنید.

مراقب باشید در صورتی که مخزن ظرف‌شویی شما استیل است از مواد شوینده‌ای که حاوی سفیدکننده است، استفاده نکنید.

9) اگر تصمیم دارید از ظرف‌شویی خود دو تا سه بار در روز استفاده کنید، حتماً دستگاهی را بخرید که قابلیت شست‌وشوی سریع و کوتاه‌مدت را داشته باشد.

10) اگر در گروه خانم‌هایی هستید که حوصله پاک کردن خرده‌های غذا را از روی ظروف ندارید. بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که دارای سبد آسیاب باشد. این سبد، خرده‌های غذا را جمع‌آوری می‌کند و دیگر نیازی نیست تا شما با دستمال مرطوب به جان ظرف‌ها بیفتید.

مجله ایده‏آل


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: sunflower12

مطالب مرتبط:

نكاتی برای خرید جاروبرقی مناسب

نکات کلیدی برای خرید جارو شارژی

شگردهای خرید لوازم خانگی

آرام‌پز فایده‌ای هم دارد؟

اجاقی مناسب برای آشپزخانه شما

چاقوشناسی، مخصوص خانم خانه‌دار

7 نکته مهم درباره ظروف تفلون

باشگاه کاربران در شبکه اجتماعی

باشگاه کاربران در سامانه تبلاگ

باشگاه کاربران در ثبت مطالب

باشگاه کاربران در انجمن