تبیان، دستیار زندگی
همسرتان را در چه لحظاتی دوست خود احساس می‌کنید و صمیمیت در رابطه‌تان پررنگ‌تر می‌شود؟ به جواب این سۆال فکر کنید، چرا که جواب این سۆال می‌تواند نسخه خوبی برای شما باشد، اگر می‌خواهید دوست‌داشتنی و قابل‌اعتماد باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محبوب قلب همسرتان باشید


همسرتان را در چه لحظاتی دوست خود احساس می‌کنید و صمیمیت در رابطه‌تان پررنگ‌تر می‌شود؟ به جواب این سۆال فکر کنید، چرا که جواب این سۆال می‌تواند نسخه خوبی برای شما باشد، اگر می‌خواهید دوست‌داشتنی و قابل‌اعتماد باشید.


ازدواج

چه کسانی در زندگی شما دوست‌داشتنی هستند؟ بهترین دوستان تان را به خاطر می‌آورید؟ کدام ویژگی است که باعث می‌شود احساس صمیمیت بیشتری با آنها داشته باشید؟

اصلاً چرا راه دور برویم، همسرتان را چه لحظاتی دوست خود احساس می‌کنید و صمیمیت در رابطه‌تان پررنگ‌تر می‌شود؟ به جواب این سۆالات فکر کنید، چرا که جواب این سۆالات می‌تواند نسخه خوبی برای شما باشد اگر می‌خواهید دوست‌داشتنی و قابل‌اعتماد باشید.

جای همسرتان باشید

خودتان را جای همسرتان بگذارید و ببینید او می‌تواند زن یا شوهری با ویژگی‌های شما را دوست داشته باشد؟ اگر بی‌طرف باشید و عادلانه قضاوت کنید به جواب درستی خواهید رسید. امروز یک کلید طلایی رفتاری را به شما معرفی می‌کنیم که در صورت استفاده از آن در روابط تان بهبود چشمگیری احساس خواهید کرد و البته مهم‌ترین رابطه زندگی‌تان که همان ارتباط با همسرتان است هم متحول می‌شود.

گاهی صرف نطر کنید

اگر زن هستید و دوست دارید معشوق همسرتان باشید، یا اگر مرد هستید و تمایل دارید تکیه‌گاه دوست‌داشتنی او باشید، از اصرار و پافشاری بر عقیده‌تان جداً خودداری کنید. برای داشتن روابطی عاشقانه باید از برخی چیزها صرف‌نظر کرد، البته منظور من این نیست که از خواسته خود صرف‌نظر کنید، بلکه فقط یاد بگیرید تا در پی به کرسی نشاندن حرف تان نباشید و بدون موضع‌گیری، با کلامی صادقانه فقط نظر خود را بیان کنید. شریک زندگی شما از لحن صدایتان، طرز نگاه تان و زمانی که برای بیان نظرتان انتخاب می‌کنید، متوجه می‌شود که شما در کنار او هستید یا در جبهه مقابل او، و قصدتان تصمیم‌گیری صحیح است یا پافشاری برای شکست دادنش!

تضاد بین همسران طبیعی است، اما اگر با درایت با آن برخورد نشود، تبدیل به مشکل خواهد شد. تضادها شما را از هم دور نمی‌کند، بلکه اصرار شما بر به‌حق بودن تان و دیگری را در اشتباه دانستن، روشی است که مثل سم تدریجی کل پیکره روابط تان را فرا می‌گیرد.

خودتان قضاوت کنید

شما می‌توانید یک رقیب سرسخت که می‌خواهد در هر فرصتی از شما جلو بزند و حرف خودش را عملی کند، دوست بدارید؟ مثل این است که بخواهید در یک لحظه، روز و شب را با هم داشته باشید. زندگی مشترک باید سرشار از عشق و توجه باشد و این اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه جبهه حق و باطل را در خانه فراموش کنید.

تضاد بین انسان‌ها طبیعی است، اما اگر با درایت با آن برخورد نشود، تبدیل به مشکل خواهد شد. تضادها شما را از هم دور نمی‌کند، بلکه اصرار شما بر به‌حق بودن تان و دیگری را در اشتباه دانستن، روشی است که مثل سم تدریجی کل پیکره روابط تان را فرامی‌گیرد و دیگر جایی برای تداوم عشق نمی‌گذارد.

ازدواج موقت

همیشه در پی اثبات خود نباشید

وقتی شما مدام می‌خواهید به همسرتان ثابت کنید بیشتر از او می‌دانید و به طور غیرمستقیم به او می‌گویید که خطاکار است، اگر هم تایید موقت همسرتان را دریافت کنید، به علت خستگی او از نگاه عاقل اندر سفیه شماست.

با هم تصمیم بگیرید

روش تصمیم گرفتن با یکدیگر را بیاموزید و عقایدتان را بدون پافشاری بیان کنید. اگر چنین فضایی در چاردیواری شما حاکم شود، به جای حق و باطل، یک «ما» خواهید داشت که طرفین می‌توانند عقیده‌شان را بیان کنند و یکی از طرفین، همیشه حرفش را به کرسی نمی‌نشاند. در این صورت، فضای خانه آماده است تا همدیگر را دوست داشته باشید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: puriya_j