تبیان، دستیار زندگی
نگارخانه ری‌را در DIFC دوبی عصر روز یکشنبه 27 اسفند ماه و در آخرین روزهای سال 91 نمایشگاهی از آثار پرویز کلانتری و علی شیرازی دو استاد مشهور نقاشی و نقاشیخط ایران برگزار کرده که به مدت قریب دو ماه ادامه خواهد یافت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرویز کلانتری و علی شیرازی در دوبی


نگارخانه ری‌را در DIFC دوبی عصر روز یکشنبه 27 اسفند ماه و در آخرین روزهای سال 91 نمایشگاهی از آثار پرویز کلانتری و علی شیرازی دو استاد مشهور نقاشی و نقاشیخط ایران برگزار کرده که به مدت قریب دو ماه ادامه خواهد یافت. در این نوشتار می توانید با جزییات بیشتری از این نمایشگاه آشنا شوید.

پرویز کلانتری و علی شیرازی در دوبی

علی دولتشاهی، رییس هیات مدیره گروه ری‌را با اعلام این خبر گفت: نگارخانه ری‌را Rira Gallery با هدف حمایت و بازشناساندن جریان نوین هنری ایران در منطقه و عرصه‌های گسترده بین‌المللی در مرکز استراتژیک تجاری دوبی (DIFC ) تاسیس شده است و در آخرین روزهای سال 91 نمایشگاهی مشترک از پرویز کلانتری و علی شیرازی را برپا کرده تا جلوه‌های جذاب بصری هنر ایران را پیش‌روی مخاطبان جهانی قرار دهد.

دولتشاهی می گوید: از هر نمایشگاه ری‌را قریب به چهار هزار نفر هنرمند و هنرشناس از اقصی نقاط دنیا دیدن می‌کنند. وی افزود:مدتها برای برپایی نمایشگاهی در آستانه نوروز که با آرت‌فر مهم "آرت دوبی" همزمان است، رایزنی کرده‌ایم و سرانجام تصمیم گرفتیم آثاری را به تماشا بگذاریم که هویت ایرانی اسلامی را بازتاب دهد؛ آثاری که سرزمین ایران و صلح‌طلب‌ ملت‌مان را هنرمندانه به تصویر می‌کشند.

وی ادامه داد: بر همین مبنا 12  اثر دیده نشده پرویز کلانتری را در کنار هفت اثر تازه از علی شیرازی به تماشا گذاشته ایم. آثار پرویز کلانتری تلفیقی از دوره‌های مختلف کاری این هنرمند است که روح معماری عارفانه ایرانی، اسطوره‌ها، همنشینی خطوط کوفی و جلوه‌های تصویری ایرانی را در خود دارند و از وی تابلوهای تازه‌ای چون حضرت یوسف (ع) هم به نمایش مدرآمده که سوژه‌ای کمتر دیده شده از این چهره تاثیرگذار جریان نوین نقاشی‌مان است.

دولتشاهی با تاکید بر اقبال بلند این دو هنرمند ایرانی در حراج‌های معتبر بین‌المللی، اظهار امیدواری کرد تا نمایش آثار توامان آن‌ها در کنار هم بتواند زوایای تازه‌ای از قدرت بلامنازع هنر ایران در منطقه خاورمیانه را به مخاطبان جهانی یادآوری کند.

او در پایان خاطرنشان کرد: «DIFC قلب تجاری خاورمیانه است و گالری «ری را» از حضور در این مرکز استراتژیک اقتصادی، برنامه‌های بلندمدت مدونی برای اعتلای هنر ایران دارد. اقتصاد هنر ایران نیازمند هوای تازه است و این مهم در سایه تبلیغات علمی و بازار یابی‌های حرفه‌ای می‌سر است.

گالری «ری را» در این زمینه برنامه‌های مطالعاتی دقیقی دارد که با همکاری نخبگان هنری و مسئولان دستیابی به آن کاملا میسر است.

آثار پرویز کلانتری تلفیقی از دوره‌های مختلف کاری این هنرمند است که روح معماری عارفانه ایرانی، اسطوره‌ها، همنشینی خطوط کوفی و جلوه‌های تصویری ایرانی را در خود دارند و از وی تابلوهای تازه‌ای چون حضرت یوسف (ع) هم به نمایش مدرآمده که سوژه‌ای کمتر دیده شده از این چهره تاثیرگذار جریان نوین نقاشی‌مان است

تازه‌ترین نمایشگاه گالری ری‌را ساعت 19 روز یکشنبه 27 اسفند ماه آغاز به کار کرد و به مدت نزدیک به دو ماه تا تاریخ جمعه 10 می 2013 برابر با 20 اردیبهشت سال 92 ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 20 (شنبه ها 12 ظهر تا 18 ) از این آثار دیدن کنند.

* Address:Ground Floor, Bld.3, Gate Village DIFC, Dubai

* Phone:+971 4 369 9339

بخش هنری تبیان

منبع: آکادمی هنر