تبیان، دستیار زندگی
نوشیدنی ها، بخش مهمی از مواد غذایی مورد نیاز روزانه ما را تشكیل می دهند. آشامیدنی ها از خواص ویژه ای برخوردار بوده و تأثیر خاصی بر روی كلیه سیستم بدن می گذارند.همانگونه كه انتخاب یك نوشیدنی به جا و مغذی ، تأثیر مطلوبی در به...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چه نوشیدنی هایی مناسب و قابل توصیه هستند؟

نوشیدنی ها، بخش مهمی از مواد غذایی مورد نیاز روزانه ما را تشكیل می دهند. آشامیدنی ها از خواص ویژه ای برخوردار بوده و تأثیر خاصی بر روی كلیه سیستم بدن می گذارند.همانگونه كه انتخاب یك نوشیدنی به جا و مغذی ، تأثیر مطلوبی در بهبود سلامت شخص دارد، عدم توجه در انتخاب آن  زیان های فراوانی را در بر خواهد داشت. انتخاب آشامیدنی ، باید با نوع آب و هوا تناسب داشته باشد. نوشیدنی سرد در سرما و نوشیدنی گرم در گرما لذت بخش نیست، زیرا نوشیدنی ها موجب تغییر درجه حرارت پوست می شوند. هنگامیكه احساس سرما می كنیم، رگهای زیر پوستی منقبض می شوند. یك نوشیدنی گرم موجب انبساط رگهای خونی مزبور شده و خون بیشتری را به طرف پوست می راند در نتیجه شخص احساس گرما می كند. عكس این عمل با آشامیدن نوشیدنی های خنك اتفاق می افتد. استفاده از آشامیدنی های تهیه شده از آب انواع میوه ها و سبزیهای فصل، از خواص ویژه ای برخوردار هستند و موجب نشاط روح و تقویت جسم می شوند.

همچنین شربت ها، آب و چایهای مختلف، نوشیدنی خوبی هستند. در صورتی كه چای سیاه و یا قهوه دوست دارید، دو تا سه فنجان در روز برای یك فرد بالغ و سالم مشكلی ندارد. البته این دو فنجان چای و یا قهوه را نباید جزء 5/1 تا 2 لیتر مایعات حساب كنید، زیرا كافئین قهوه و چای ، بدن را تحریك می كند تا مایعات را دفع كند.

آب های معدنی، آب میوه ها و چای های گیاهی دارویی و یا آب معمولی گوارا توصیه می شود .

می توان آب های معدنی را  با آب میوه ها مخلوط و مصرف كرد. با مصرف چای گیاهان دارویی ضمن اینكه تراز آبی بدن خود را تنظیم می كنید از مزایا و تركیبات آنها نیز برای هضم غذا و سایر اعضاء بدن استفاده كنید.
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.