تبیان، دستیار زندگی
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلا‌ب اسلا‌می در پیام مهمی خطاب به جهان اسلا‌م با محكوم كردن شدید فاجعه قانا ، سكوت و بی اعتنایی سازمان ملل و سازمانهای مدعی حقوق بشر در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در لبنان تاكید كردند : ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام مهم رهبر معظم انقلاب خطاب به جهان اسلام


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلا‌ب اسلا‌می در پیام مهمی خطاب به جهان اسلا‌م با محكوم كردن شدید فاجعه قانا ، سكوت و بی اعتنایی سازمان ملل و سازمانهای مدعی حقوق بشر در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در لبنان تاكید كردند : امروز حزب الله خط مقدم دفاع از امت اسلامی و همه ملتهای منطقه است و ملت مقاوم لبنان و مجاهدان شجاع آن سرزمین با ادامه پایداری در مقابل شرایط تحمیلی رژیم صهیونیستی دولت خبیث امریكا و دولت بدنام‌انگلیس ، روح مقاومت را بیش از پیش در دنیای اسلام زنده خواهند كرد.

متن پیام ولی امر مسلمین به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

فاجعه سهمگین قانا دلهای ما را لبریز از درد و اندوه كرده و ما و دیگر ملتهای مسلمان و همه آزادگان جهان را سوگوار و خشمگین ساخته است.

آن كودكان معصوم ، آن تن های ضعیف و رنجور ، آن دلهای وحشت زده و كوچك به چه گناهی كشته شدند ، دل آتش گرفته مادران و پدران آنان چرا باید به دست صهیونیستهای خونخوار و حامیان مست و مغرور امریكایی این چنین كباب می‌شد ، بیست روز بمباران بی وقفه لبنان ، بیست روز جنایت در حجم انبوه ، ویرانسازی یك كشور و قتل عام غیرنظامیان در آن و فاجعه‌ای همچون كشتار قانا از كدام پشتوانه منطق و استدلا‌ل برخوردار است كه دنیای مدعی تمدن و سازمان ملل و دولتها و سازمانهای مدعی حقوق بشر اینگونه در برابر آن خونسرد و بی تفاوتند.

دنیای اسلا‌م تا كی باید وجود سراپا فتنه و شر رژیم صهیونیستی را تحمل كند، دولتهای اسلا‌می تا كی باید دست امریكای جنگ افروز و مستكبر را در این منطقه حساس بازبگذارند.

دنیای اسلا‌م تا كی باید وجود سراپا فتنه و شر رژیم صهیونیستی را تحمل كند، دولتهای اسلا‌می تا كی باید دست امریكای جنگ افروز و مستكبر را در این منطقه حساس بازبگذارند.

آنچه در لبنان اتفاق افتاد ، حقوق بشر امریكایی را برای همه معنا كرد و خاورمیانه‌ای را كه دولت امریكا در پی آن است نشان داد.

امروز برای همه روشن شده است كه تهاجم به لبنان نقشه‌ای از پیش طراحی شده و اقدامی امریكایی ، صهیونیستی به عنوان گامی اساسی در راه تسلط بر خاورمیانه و جهان اسلا‌م بوده است.

اگر لبنان تسلیم تجاوز اسرائیل و امریكا می شد و اگر جوانان مجاهد حزب‌الله و مردم مظلوم جنوب رنج این دفاع مقدس را به جان نمی خریدند ، محنتی بلند مدت و ذلتی روز افزون همه ملت لبنان را تهدید می كرد و ادامه این روند تهاجمی تمام این منطقه را در بر می گرفت.

بوش و همكاران امریكایی وی به همان اندازه در فجایع لبنان گنهكارند كه سران خبیث و رو سیاه رژیم صهیونیستی و سكوت سازمان ملل و بیشتر دولتهای غربی و حمایت برخی از دولتها همچون دولت بدسابقه و بدنام انگلیس آنان را نیز به اندازه‌های مختلف در قضاوت امروز و فردای بشریت و در مواخذه و عقوبت عظیم الهی مسئول و شریك جرم می سازد.

امروز ملتهای مسلمان بیش از همیشه از امریكا متنفر و بر آن خشمگینند.

دولتهای آنان نیز حتی آنها كه ملا‌حظات سیاسی موجب محدودیت آنها است ، از این همه تعدی وقاحت آمیز و مستكبرانه بیزار و بر آن معترضند.

رژیم امریكا با حمایتش از جنایتها و جنایتكاران صهیونیست و با تجاوز آشكارش به حقوق ملتهای مسلمان باید منتظر سیلی سخت و مشت كوبنده امت اسلا‌می باشد.

ایستادگی ملت لبنان و مجاهدت قهرمانانه حزب الله و اقتدار برخاسته از ایمان و صبر و توكل آنان نماد دیگری از بیداری دنیای اسلا‌می و عزم راسخ آن در برابر دشمنی ها و كین توزی ها است.

مشت پولا‌دین جوانان مومن و شجاع و مظلوم لبنانی اكنون بر چهره زشت متجاوزان فرود آمده و شیشه غرور مستانه آنان را شكسته است.

سیاست راهبردی امریكا ایجاد ناامنی و بحران و جنگ در این منطقه است.

رژیم امریكا با حمایتش از جنایتها و جنایتكاران صهیونیست و با تجاوز آشكارش به حقوق ملتهای مسلمان باید منتظر سیلی سخت و مشت كوبنده امت اسلا‌می باشد.

بدانند كه هرچه ناامنی را گسترش دهند ملتها را بر خود خشمگین تر و دنیا را برای خود ناامن تر خواهند كرد.

رفتار و خوی تجاوزگرانه امریكا و اسرائیل ، روح مقاومت را بیش از پیش در دنیای اسلا‌م زنده خواهد كرد و ارزش جهاد را برای انان نمایانتر خواهد ساخت.

دنیای اسلا‌م و جوانان مسلمان در همه كشورهای اسلا‌می بدانند كه راه مقابله با گرك وحشی صهیونیزم و تجاوزگری شیطان بزرگ جز مقاومت فداكارانه نیست.

تسلیم و انقیاد در برابر دولتمردان ماجراجو و فتنه گر امریكا بر طمع و جسارت انان می افزاید و كار را بر ملتها سخت تر می كند.

اگر لبنان تسلیم تجاوز اسرائیل و امریكا می شد و اگر جوانان مجاهد حزب‌الله و مردم مظلوم جنوب رنج این دفاع مقدس را به جان نمی خریدند ، محنتی بلند مدت و ذلتی روز افزون همه ملت لبنان را تهدید می كرد و ادامه این روند تهاجمی تمام این منطقه را در بر می گرفت.

امروز حزب الله خط مقدم دفاع از امت اسلا‌می و همه ملتهای این منطقه است.

برای دشمن صهیونیستی دین و آئین و مسجد و كلیسا و شیعه و سنی فرق نمی‌كند ، رژیمی است نژادپرست و متجاوز و سفاك ، اگر مانعی در راه خود نبیند ، از هیچ جنایتی به هر گروه و هر ملت روگردان نیست.

ملتهای منطقه و فرقه های اسلا‌می و پیروان دینهای مختلف در لبنان و در همه كشورهای اسلا‌می باید دست اتحاد به یكدیگر دهند و نگذارند ، تفرقه آنان موجب قوت دشمن شود.

ایران اسلا‌می مقاومت در برابر زوگویی ها و تجاوزگری های امریكا و شرارت های رژیم صهیونیستی را وظیفه خود می‌داند و در كنار همه ملتهای مظلوم به ویژه مردم عزیز لبنان و ملت مبارز فلسطین خواهد ایستاد.

امریكا كه با حمایت صریح خود از كشتار غیرنظامیان لبنانی و مخالفت صریح با آتش بس در لبنان و كمك تسلیحاتی مالی و سیاسی به متجاوزان صهیونیست عملا مجرم صحنه این فجایع بزرگ است ، اكنون درصدد آن است كه با تحمیل شرایط خود بر ملت و دولت لبنان ظلمی مضاعف را بر آنان وارد آورد.

بی شك آن ملت مقاوم و آن مجاهدان شجاع زیر بار چنین ظلمی نخواهند رفت و جز بر اساس مصالح خود تصمیمی نخواهند گرفت.

اینجانب مصائب وارد امده بر ملت لبنان به ویژه فاجعه بزرگ قانا را به آن ملت عزیز و به مجاهدان نستوه و به برجستگان و مسئولا‌ن سیاسی آن كشور تسلیت می گویم و همدردی ملت بزرگ ایران را با آنان اعلا‌م می كنم.

سلا‌م بر ملت لبنان ، سلا‌م بر حزب الله پیروز و سلا‌م بر رهبر دلا‌ور و مومن عربی سید حسن نصرالله.

قال الله تعالی : فاصبر ان وعدالله حق و لایستخفنك الذین لایوقنون.

سید علی خامنه‌ای

دهم مرداد 1385


لینک مطالب مرتبط:

سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در روز میلاد پیامبر اکرم(ص)

سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در کنفرانس بین المللی قدس

مقام معظم رهبری در آخرین دیدار رییس‌جمهور و هیات دولت

شب شعر فلسطین در کنار مقام معظم رهبری

فیلم شب شعر فلسطین در كنار مقام معظم رهبری