تبیان، دستیار زندگی
رد علاقه دانشجویان است نتایج یك پایان نامه در دانشگاه آزاد اسلامی نشان داد: در رتبه بندی رشته های مورد علاقه دانشجویان، شنا در رتبه اول، اسب سواری در رتبه دوم، اسكی، دوچرخه سواری و كوهنوردی در رتبه سوم قرار دارد. به گزارش سر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شنا اولین رشته ورزشی مورد علاقه دانشجویان است

نتایج یك پایان نامه در دانشگاه آزاد اسلامی نشان داد: در رتبه بندی رشته های مورد علاقه دانشجویان، شنا در رتبه اول، اسب سواری در رتبه دوم، اسكی، دوچرخه سواری و كوهنوردی در رتبه سوم قرار دارد.

به گزارش سرویس پژوهش ایسنا، مینو بهرام فر در پایان نامه كارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی خود با عنوان « بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و مركز با تایید بر فعالیت های ورزشی»، آورده است: 8/35 درصد از دانشجویان با انگیزه حفظ تناسب اندام، 5/25 درصد آنها برای سلامتی و تندرستی و 6/13 درصد آنها برای لذت و تفریح ورزش می كنند.

نتایج تحقیقات این پایان نامه كه با راهنمایی دكتر فریدون تندنویس در سال 1380 بر روی 607 نفر از دانشجویان ورودی سال های 75 و76 و77 انجام شده است، نشان داد: 4/28 درصد پدران و 1/28 درصد مادران با ورزش كردن آزمودنی ها در منزل و 2/41 درصد پدران و 6/42 درصد مادران با ورزش كردن آزمودنی ها در كانون های ورزشی موافق هستند و تنها 20/2 درصد پدران و 7/1 درصد مادران مخالف ورزش كردن فرزندان خود بوده اند.

در ادامه این پایان نامه آمده است: مسایل و مشكلات فرهنگی موجود با 7/27 درصد از مهم ترین موانع موجود در گذران اوقات فراغت ذكر شده است.

مشكلات اقتصادی و مالی، بی تفاوتی مسوولان و كمبود وسایل مورد نیاز به ترتیب به عنوان  موانع بعدی  ذكر شده است. همچنین 16 درصد از دانشجویان از نحوه گذران اوقات فراغت خود ناراضی اند . 45 درصد آنان تا حدودی از نحوه گذراندن اوقات فراغت خود راضی هستند.

در خاتمه این پایان نامه خاطر نشان شده است: 67/19 درصد پاسخ گویان از مسوولین جدی گرفتن مساله اوقات فراغت را خواستار شده اند، 89/15 درصد آنان افزایش مراكز تفریحی و84/10 درصد تخصیص بودجه كافی را مهم دانسته اند.