نکند کاسه صبر رهبری لبریز شود و دیگر به نصیحت اکتفا نکند.این مردم دیندارند؛ تمام«هست و نیست»شان را برای این دین عزیزتر از جانشان داده‌اند و می‌دهند؛ با کسی هم تعارف ندارند.عذرپذیر هم هستند؛ اما توجیه و بازی را برنمی‌تابند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : امید پیشگر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قطار منکراتی که ترمز بردیده

چاوز، مادر چاوز، بوسه بر تابوت چاوز


ظاهرا منکرات عقیدتی و رفتاری صادره از مقام محترم ریاست جمهوری نه تنها قصد توقف ندارد؛ بلکه با بی توجهی تمام به تذکرات مکرر دلسوزان نظام از مقام معظم رهبری گرفته تا هر کس که با احکام و عقاید دین آشنا است و به حکم وظیفه، به آن مقام شامخ تذکر می دهد به حرکت خود ادامه می دهد؛ حرکتی که خدا عاقبت آن را به خیر کند.


بعد از تذکر شدیداللحن مقام معظم رهبری مبنی بر خلاف شرع بودن آن اقدام مجلس ایشان که داغ یک طلب مغفرت به درگاه الهی و یک عذرخواهی از مردم، به سینه اش ماند؛ شاهد افاضات انحرافی ایشان در پیام به مرگ چاوز بودیم که با عکس العمل دلسوزانه علما و مردم متدین و معتقد به بارورهای عمیق دینی و منتظران امام عصر (عج) مواجه شد؛ اما افسوس که این پیام مخالف با باورهای قرآن و عترت (علیهم السلام) نه تنها به غلط و خلاف بودنش اقرار نشد؛ با دفاع عجیب روحانی دولت [1] نیز مواجه شد. کسی که لباس تبلیغ و دفاع از معارف دینی را به تن دارد به جای تلاش برای هدایت چنین انحرافی آشکار و یا لااقل اقرار به غلط و ضد دینی بودن محتوای آن؛ در یک حرکت تیمی و برای دفاع از اقدامات رئیس مطبوعش تمام واقعیتهای دینی و تذکرات علما را نادیده گرفته و این پیام را «ضروری» می خواند.[2]

بعد از آن خلاف شرعی که رهبر معظم انقلاب به آن تصریح کردند و بعد از آن منکرات روشنی که در پیام به مرگ چاوز ، علمای دینی به آن تذکر دادند چشممان به منکرات دیگری تیره و تار شد.

1. بوسه به تابوت یک غیر مسلمانی که قرار است آن را مومیایی کنند.

2. صورت به صورت زن نامحرم گذاشتن و تماس مستقیم با اولیا مخدره سوگوار

ریاست محترم جمهوری باید متن قسمی را که در ابتدای قبول این مسئولیت مهم یاد کردند در خاطر شریف داشته باشند که متعهد شدند: «پاسدار مذهب رسمی کشور باشند و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور ، ترویج دین و اخلاق ، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم

از جدیدترین افاضات ضد اسلامی ایشان است که باز هم برای تذکر، آن را با دلی زخمی فریاد می زنیم و از ایشان و هدایتگران (شما بخوانید توجیه گران) اطراف ایشان می خواهیم که اگر به تذکرات مقام معظم رهبری و شکوه های علما و دلسوزان نظام اهمیت نمی دهید لااقل به فکر آبروی دینی این مردم مسلمان باشید؛ چرا که دنیا، حرکات و سکنات شما را به پای این مردم مسلمان و دین آنها می نویسد.

به خدا سوگند در دین ما، نگه داشتن حریم نامحرم از ابتدایی ترین مسائل است که هر مسلمانی آن را می داند و اگر کمی غیرت دینی  داشته باشد آن را رعایت می کند.

چاوز، مادر چاوز، بوسه بر تابوت چاوز

اگر مساله را نمی دانید؛ مساله این است که مرد نمی تواند زن نامحرم را لمس کند؛ یعنی حق ندارد به طور مستقیم با پوست و یا موی او تماس داشته باشد. و در این مساله (حرمت لمس) فرقی هم بین مسلمان و غیر مسلمان نیست. [3]

حجةالاسلام میرتاج الدینی هم شایسته است به جای توجیه آن منکرات و نگاه به این منکرات و حضور در مجلس ختمی با آن وضعیت تابستانی، آستینی بالا زده و بی آنکه از پیامدهای این کار واهمه داشته باشند قدری به وظیفه شرعی خود عمل کرده و ریاست محترم جمهور را امر به معروف و نهی از منکر کنند شاید تذکرات ایشان افاقه کند و این قطار منکراتی که ترمز بریده قبل از آنکه خود و سرنشینانش را متلاشی کند با نیروی تقوا از حرکت باز ایستد.

حساب شهید صیاد و رهبری غیر از حساب شما و چاوز است. آن تابوت کجا و این تابوت کجا؛ آن بوسه کجا و این بوسه کجا!

اگر سندی(فیلمی، صدایی، ...) بر مسلمان شدن چاوز در اختیار دارید اینجا جای گفتن گفتن و رو کردن است؛ بلکه لازم است رو شود تا هم همه عالم بفهمند و بدانند او مسلمان از دنیا رفته است و دیگر او را یک غیر مسلمان بلکه یک کمونیست کافر نخوانند و هم اینکه خانواده اش بدانند او به دین اسلام تشرف یافته و مسلمانان وظیفه دارند او را به روش اسلام کفن و دفن نمایند؛ نه اینکه او را مومیایی کنند و در موزه گذارند که این نه آیین اسلام است و نه آیین اهل کتاب.

اگر هم او مسلمان نبود و بی دین و یا به دینی غیر از اسلام از دنیا رفت ما که نمی توانیم کاری که برای یک مسلمان می کنیم و احترامی که برای یک مسلمان قائل می شویم برای او نیز قائل شویم.

حساب شهید صیاد و رهبری غیر از حساب شما و چاوز است. آن تابوت کجا و این تابوت کجا؛ آن بوسه کجا و این بوسه کجا!

اگر هم توصیه به احترامی هست در روابط با زنده های غیر مسلمان است؛ آن هم احترامی متقابل؛ نه نسبت به مرده غیر مسلمان. برای همین است که خداوند متعال از یک سو ارتباط با هر غیر مسلمانی را بر اساس احترام متقابل جایز می شمرد [4] و از طرف دیگر از طلب مغفرت برای کسی که بی دین یا با دین بد از دنیا رفته نهی می کند حتی اگر از نزدیک ترین نزدیکان شما باشد:

مَا كاَنَ لِلنَّبىِ‏ِّ وَ الَّذِینَ ءَامَنُواْ أَن یَسْتَغْفِرُواْ لِلْمُشْرِكِینَ وَ لَوْ كَانُواْ أُوْلىِ قُرْبىَ‏ مِن بَعْدِ مَا تَبَینَ‏َ لهَُمْ أَنهَُّمْ أَصْحَابُ الجَْحِیم [5]

پیامبر و اهل ایمان نباید براى مشركان طلب بخشش نمایند گرچه خویشان آنها باشند، بعد از آنكه آنها را اهل آتش جهنم شناختند.

نکند کاسه صبر رهبری لبریز شود و دیگر به نصیحت اکتفا نکند. این مردم دیندارند؛ تمام «هست و نیست» شان را برای این دین عزیزتر از جانشان داده اند و می دهند؛ با کسی هم تعارف ندارند. دقیقا پشت سر رهبر و مقتدایشان این سیل در حالت صبر و تحمل است. عذرپذیر هم هستند؛ اما فراموش نکنید که توجیه و بازی را بر نمی تابند

ریاست محترم جمهوری باید متن قسمی را که در ابتدای قبول این مسئولیت مهم یاد کردند در خاطر شریف داشته باشند که متعهد شدند:

«پاسدار مذهب رسمی کشور باشند و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور ، ترویج دین و اخلاق ، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم» [6]

این عقاید مکتوب و این رفتار مشهود در مذهب رسمی کشور ما نیست. نشر این باورهای منحرف و به نمایش گذاشتن این حرکات خلاف شرع نامش ترویج دین و اخلاق نیست.

نکند کاسه صبر رهبری لبریز شود و دیگر به نصیحت اکتفا نکند. این مردم دیندارند؛ تمام «هست و نیست» شان را برای این دین عزیزتر از جانشان داده اند و می دهند؛ با کسی هم تعارف ندارند. دقیقا پشت سر رهبر و مقتدایشان این سیل در حالت صبر و تحمل است. عذرپذیر هم هستند؛ اما فراموش نکنید که توجیه و بازی را بر نمی تابند.

خلاصه اینکه حساب همه چیز روشن است جز حساب ریاست محترم جمهوری که پیشنهاد می شود تا دیرتر نشده آن هم روشن شود؛ هم در آن عقاید و هم در این رفتار.

 

پی نوشت ها:

1.       حجة الاسلام میرتاج الدینی

2.       شبکه خبر (پنج شنبه 17/ اسفند)

3.       پایگاه مقام معظم رهبری ؛ استفتائات جدید

4.       8/ ممتحنه

5.       113/ توبه

6.       برگرفته از اصل 121 قانون اساسی

امید پیشگر            

بخش احکام اسلامی تبیان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .