وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نمایندگان بیش از 30 گروه و انجمن مخالف نظام جمهوری اسلامی هفته گذشته در واشنگتن، پایتخت آمریکا گرد هم آمدند تا در قالب کنگره همبستگی ایرانیان به هماهنگی سیاست های خود که آن را "سرنگونی حکومت ایران" عنوان کرده اند بپردازند. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کیا چی فکر می کنند!


نمایندگان بیش از 30 گروه و انجمن مخالف نظام جمهوری اسلامی هفته گذشته در واشنگتن، پایتخت آمریکا گرد هم آمدند تا در قالب کنگره همبستگی ایرانیان به هماهنگی سیاست های خود که آن را "سرنگونی حکومت ایران" عنوان کرده اند بپردازند.

گروه ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی حاضر در این گردهمایی همچنین با انتخاب اعضای شورای نجات ملی و برگزاری جلساتی توسط گروه های زیر مجموعه این شورا، راه های عملی همگرایی بیشتر نیروهای اپوزیسیون خارج از کشور با مخالفان داخلی نظام جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادند.

یکی از اهداف این گردهمایی بررسی راه های "براندازی نظام جمهوری اسلامی" و استقرار حکومت مبتنی بر جدایی دین از سیاست بر اساس اصول مردم سالاری عنوان شده است.

اسدالله نصر اصفهانی، هماهنگ کننده کنفرانس مشورتی کنگره همبستگی ایرانیان و وزیر کشور دولت جمشید آموزگار می گوید این تشکل قصد دارد با کسب اعتبار بین المللی به وسیله گرد هم آوردن مخالفان حکومت ایران، نقش تاثیرگذاری را در مجامع جهانی ایفا کند.

نصر اصفهانی می گوید گروه ها و حزب های زیادی در 27 سال گذشته در خارج از ایران تشکیل شده اند که به علت های مختلف در فعالیت های خود موفق نبوده اند. ولی کنگره همبستگی ایرانیان که با حضور طیف های مختلف سیاسی مخالف حکومت جمهوری اسلامی تشکیل شده است، سعی دارد با عملگرایی به جلب اعتماد هم وطنان در داخل کشور بپردازد.

به گفته نصر اصفهانی کنگره همبستگی ایرانیان با توسل به برگزاری همه پرسی برای برکناری حکومت فعلی ایران مخالف است و معتقد است رفراندوم تنها پس از برکناری مسئولان جمهوری اسلامی از قدرت امکان پذیر است!

بر این اساس، کنگره همبستگی ایرانیان "براندازی" حکومت جمهوری اسلامی را تنها به وسیله برگزاری اعتصاب های گسترده عمومی و نا فرمانی های مدنی مسالمت آمیز و حتی خشونت آمیز امکان پذیر می داند.

کامران بیگی از برگزارکنندگان کنفرانس مشورتی کنگره همبستگی ایرانیان هم با مهم دانستن این حرکت می گوید نباید اهمیت تشکل ها و گردهمآیی های سیاسی ایرانی های خارج از کشور را در شکل دهی آینده سیاسی آن بی تاثیر دانست.

بیگی حرکت خودجوش و داوطلبانه گروه ها و انجمن های تشکیل دهنده این کنگره را بزرگترین نقطه قوت آن می داند.


لینک مطالب مرتبط:

 رویترز: "بوش تا كی می‌تواند اتحاد هم‌پیمانان خود را برای مقابله با ایران حفظ كند؟" 

 تنبیه ملوکانه کنگره؛ این بار دامنگیر روسیه! 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین