تبیان، دستیار زندگی
اشگاههای لیگ برتر؛ باشگاهها حق جذب بازیكنان هنجارشكن را ندارند عصر دوشنبه طی نشستی با حضور رییس فدراسیون فوتبال و مدیران باشگاههای لیگ برتر، راهكارهای مناسب جهت ارتقای سطح كمی، كیفی و فرهنگی مسابقات لیگ برتر مورد بررسی قرار ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشست دكتر دادكان با مدیران باشگاههای لیگ برتر؛

باشگاهها حق جذب بازیكنان هنجارشكن را ندارند

عصر دوشنبه طی نشستی با حضور رییس فدراسیون فوتبال و مدیران باشگاههای لیگ برتر، راهكارهای مناسب جهت ارتقای سطح كمی، كیفی و فرهنگی مسابقات لیگ برتر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، در این نشست كه در محل فدراسیون فوتبال تشكیل شد مواردی درخصوص سقف پرداخت ها بابت قراردادهای بازیكنان، فرهنگ اسلامی و اخلاقی جوانمردی در عرصه ورزش و سالم سازی فضای ورزشی كشور مطرح شد و موارد ذیل به تصویب رسید:

1- مدیران باشگاهها برای مبارزه با بازار كاذب در فاصله دو فصل مسابقات نسبت به تدوین نظام هماهنگ پرداخت به بازیكنان ،  مربیان وكادر سرپرستی اقدام كنند.

2- به منظور ایجاد زمینه مشاركت فعال باشگاهها در حوزه مدیریت فوتبال و تدوین راهكارهای كاربردی و ارایه مشاوره های فنی و ورزشی، كمیته مشورتی 7 نفره مدیران باشگاهها متشكل از آقایان فتح الله زاده ( نماینده فدراسیون فوتبال)، كریم ملاحی، محمدرضا ساكت، اكبرغمخوار، علی شفیعی زاده، مسعود رضاییان و خلیل صالحی تشكیل شد.

3- با عنایت به ضرورت ترویج فرهنگ اسلامی و اخلاق جوانمردی در عرصه ورزش مقرر شد باشگاهها از جذب بازیكنانی كه اصول و مقررات لیگ حرفه ای و شئونات اجتماعی و اخلاقی را رعایت نمی كنند خودداری كنند.

4- سازمان لیگ و باشگاهها در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و سالم سازی فضای ورزشگاهها نسبت به سازماندهی و ساماندهی تماشاگران و اجرای برنامه های فرهنگی متناسب، اقدامات لازم را انجام دهند.

5- به منظور سالم سازی در عرصه نقل و انتقالات بازیكنان، مربیان و كادر فنی ، مقرر شد باشگاهها برای ارتباطات مستقیم با یكدیگر و در زمینه جذب نامبردگان اقدام و نسبت به انجام امور نقل و انتقالات از طریق مجاری قانونی اقدامات لازم را ترتیب دهند.

6- مقرر گردید باشگاهها در اجرای تعهدات قانونی نسبت به بازیكنان و كادر فنی و سرپرست نسبت به پوشش و سرویس دهی مناسب بیمه ای ، اعم از درمانی تا قبل از آغاز فصل بعد لیگ برتر اقدام كنند.

7- با توجه به تلاش باشگاهها در راستای سالم سازی فضای ورزشی كشور و حذف جریانات ناسالم، مدیران باشگاهها از صدا و سیما و مطبوعات كشور درخواست نمودند تا در این حركت اصلاحی وسازنده یار و مددكار بوده و با برنامه های مثبت تبلیغی در ارتقای فضای فرهنگی ورزش كشور با باشگاهها را یاری كنند.