تبیان، دستیار زندگی
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اجرای مصوبه 152کمیسیون تنظیم مقررات و فروش حجمی خدمات ADSL را عامل مهمی در بهبود شاخص‌های ارائه خدمات از سوی شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های PAP دانست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصوبه جدید و کاهش قیمت اینترنت


 معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اجرای مصوبه 152کمیسیون تنظیم مقررات و فروش حجمی خدمات ADSL را عامل مهمی در بهبود شاخص‌های ارائه خدمات از سوی شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های PAP دانست.

قیمت اینترنت

حسن رضوانی اظهار کرد: اجرای این مصوبه رویه واحد و هماهنگی را در زمینه فروش اینترنت در بین شرکت‌های اینترنتی ایجاد کرده و آنها را موظف می‌کند که در یک چارچوب تعریف شده به فروش حجمی اینترنت بپردازند.

به گفته او بر اساس این مصوبه مبلغی که کاربر نهایی باید پرداخت کند بر اساس حجم ترافیک مصرفی تعیین می‌شود، بنابراین کاربر می‌تواند بر اساس حجم مورد نیاز خود ترافیک مناسبی را خریداری کند. از سوی دیگر با توجه به درنظر گرفتن قیمت پایین‌تر برای حجم‌های بالاتر در این مصوبه، می‌توان گفت که با افزایش مصرف کاربران، میانگین قیمت اینترنت کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به شرایط رقابتی موجود در بین شرکت‌های اینترتی اضافه کرد: با توجه به سقف قیمت‌های ارائه شده، طبیعتاً این شرکت‌ها به منظور جذب مشتری بیشتر به دنبال کاهش تعرفه با توجه به سقف و کف مطرح شده در این مصوبه برخواهند آمد. مشخص است که در جو رقابتی ایجاد شده، تعرفه‌ها به نفع کاربران نهایی کاهش خواهد یافت. همچنین به‌منظور شفاف‌سازی قیمت‌ها برای مخاطبان، شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت موظف هستند که حجم مصرفی کاربران را اندازه‌گیری و به آنها اعلام کنند. با این حال امکان محاسبه حجم دانلود و سرعت اینترنت برای خود کاربران نیز وجود دارد.

با توجه به سقف قیمت‌های ارائه شده، طبیعتاً این شرکت‌ها به منظور جذب مشتری بیشتر به دنبال کاهش تعرفه با توجه به سقف و کف مطرح شده در این مصوبه برخواهند آمد

بنا بر اعلام کمیته علمی چهارمین همایش بین‌المللی مخابرات ایران (ITC 2013) رضوانی افزود: پس از تصویب این مصوبه، اجرایی شدن آن را پیگیری می‌کنیم و در صورت وجود هرگونه شکایت از سوی کاربران، شرکت‌های ارائه ‌دهنده خدمات با برگرداندن مبالغ و یا در نظر گرفتن حجم اضافی دانلود، موظفند که درصدد جبران بر‌آیند.

پس از تصویب این مصوبه، اجرایی شدن آن را پیگیری می‌کنیم و در صورت وجود هرگونه شکایت از سوی کاربران، شرکت‌های ارائه ‌دهنده خدمات با برگرداندن مبالغ و یا در نظر گرفتن حجم اضافی دانلود، موظفند که درصدد جبران بر‌آیند

بهبود شاخص‌های ارائه خدمات از سوی شرکت مخابرات و شرکت‌های PAP، از جمله موضوعاتی است که در چهارمین همایش بین‌المللی مخابرات ایران (ITC 2013)که در 13 اسفندماه سال جاری در موسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی برگزار می‌شود، بررسی خواهد شد.

بخش ارتباطات تبیان


منبع : سیتنا