تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در هفتمین همایش تکریم چهره‌های قرآنی و اختتامیه نخستین دوره مسابقات قرآنی تسنیم گفت: انقلاب اسلامی در حال حاضر مدیون جامعه قرآنی است، همچنان که در گذشته نیز این چنین بوده و در آینده هم بقای این نهضت در دستان شماست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انقلاب اسلامی مدیون جامعه قرآنی است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر خاموشی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در هفتمین همایش تکریم چهره‌های قرآنی و اختتامیه نخستین دوره مسابقات قرآنی تسنیم گفت: انقلاب اسلامی در حال حاضر مدیون جامعه قرآنی است، همچنان که در گذشته نیز این چنین بوده و در آینده هم بقای این نهضت در دستان شماست.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، هفتمین همایش تکریم چهره‌های قرآنی و اختتامیه نخستین دوره مسابقات قرآنی تسنیم، پنجشنبه 26 بهمن با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مهدی قره شیخ لو رئیس سازمان دارالقرآن‌ الکریم و مسئولان قرآنی کشور در سالن اجتماعات حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام خاموشی در سخنانی با اشاره به حدیث شریف ثقلین گفت: پیامبر اکرم(ص) در زمان رحلتشان دو چیز را در میان امتشان به امانت گذاشتند: یکی قرآن و دیگری عترت(ع) ودر این ارتباط فرمودند: این دو را در میان شما به امانت می گذارم تا در قیامت و در حوض کوثر بر من وارد شوند.

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) موقع رحلت به این حدیث اشاره کردند و گفتند: اگر به قرآن و عترت تمسک جوئید گمراه نمی شوید این دو از هم جدا ناپذیرند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد می شوند.

وی افزود: افتخار سازمان تبلیغات اسلامی و کل مجموعه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تجلیل از مروجان کلام الله است، البته بهترین تقدیر را شما از امام علی(ع) دریافت خواهید کرد. ما باید ارتباط خود را با روایات بیشتر کنیم و قرآن و روایات را در زندگی خودمان بیشتر مورد استفاده قرار دهیم و آنچه که می فهمیم را به دیگران آموزش دهیم.

خاموشی با تأکید بر اینکه ما باید روایات را بسیار بیشتر از اینکه اکنون در زندگی ما وجود دارد، وارد زندگی خود کنیم تصریح کرد : البته نباید فراموش کرد که قرآن را همراه با روایت به دیگران آموزش دهیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یکی دیگر از نعمتهای مهم خداوند را اطاعت از ولی امر دانست و بیان کرد: باید حلقه های قرآنی در کشور بسیار بیشتر از این باشد، چرا که راه نجات ما همین حلقه های قرآنی است. ما باید در زیر پرچم امام حسین(ع) قرآن را تدریس کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اشاره و بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در زمان رحلت خطاب به حضرت علی (ع) فرمودند: یا علی اول چیزی که پس از مرگ سۆال می شود شهادت خداوند و پس از آن شهادت پیامبر(ص) و سپس شهادت ولی الله است.

حجت الاسلام خاموشی گفت: کسی که قرآن تدریس می کند جز از خداوند و ائمه اطهار(ع) توقع تقدیر و تجلیل ندارد و عمل خالص هم همین است که اراده ای نداشته باشیم که کسی از ما تجلیل و تقدیر کند الا خداوند متعال و ائمه اطهار(ع).

وی در بخش پایانی سخنان خود انقلاب اسلامی را مدیون قرآنیان دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حال حاضر و در گذشته نیز مدیون شما قرآنیان است و در آینده هم بقای این نهضت در دستان شماست. ما باید پشتیبان نظام اسلامی مان تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) باشیم.

تنظیم: هومن بهلولی