تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس از برگزاری مرحله اول آزمون های المپیاد علمی دانش آموزان كشور در فارس خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری مرحله اول المپیاد علمی دانش آموزان كشور در فارس

برگزاری مرحله اول المپیاد علمی دانش آموزان كشور در فارس


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس از برگزاری مرحله اول آزمون های المپیاد علمی دانش آموزان كشور در فارس خبر داد.


محمدحسین خواجه زاده در این خصوص گفت: این آزمون ها همزمان با سراسر كشور در استان از تاریخ سه شنبه 24 بهمن آغاز و تا جمعه 27 همین ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال المپیاد های علمی ویژه دانش آموزان در هفت رشته كامپیوتر، شیمی، نجوم و اختر، فیزیك، ریاضی، زیست شناسی، فیزیك و ادبی در حال برگزاری است.

خواجه زاده با اعلام اینكه در 20 شهرستان استان تعداد 38 حوزه امتحانی آماده برگزاری این آزمون است، ابراز داشت: استان فارس با بیش از 12 هزار دانش آموز نزدیك به 10 درصد كل شركت كنندگان در كشور را به خود اختصاص داده است.

مرحله دوم این آزمون نیز به صورت متمركز در بهار سال 92 در شیراز برگزار شده و برگزیدگان این مرحله نیز برای شركت در آزمون كشوری به تهران اعزام خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس افزود:مرحله دوم این آزمون نیز به صورت متمركز در بهار سال 92 در شیراز برگزار شده و برگزیدگان این مرحله نیز برای شركت در آزمون كشوری به تهران اعزام خواهند شد.

خواجه زاده گفت: تمام دانش آموزانی كه در این المپیاد موفق به دریافت مدال طلا كشوری شوند پس از اخذ دیپلم بدون شركت در كنكور سراسری می توانند برای ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: تمام دانش آموزانی هم كه موفق به كسب مدال نقره و برنز كشوری شوند نیز پس از اخذ دیپلم در كنكور سراسری از 20 درصد سهمیه در پذیرش در كنكور بهره مند می شوند.

دانش آموزان استان فارس در المپیاد سال گذشته توانستند 18 مدال رنگارنگ را از آن خود كرده و رتبه سوم كشور را بدست آورند.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان