تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم ملی برای دیدن مسابقه فجر سپاسی – استقلال به شیراز رفته بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کی‌روش در سرزمین کوروش


سرمربی تیم ملی برای دیدن مسابقه فجر سپاسی – استقلال به شیراز رفته بود.

کی روش

کارلوس کی روش پنجشنبه همراه همسرش به تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم رفت و از این مکان‌های تاریخی بازدید کرد. او صبح جمعه هم به حمام وکیل رفت و عکس یادگاری گرفت.

سرمربی تیم ملی ناهار را در رستوران صوفی شیراز صرف کرد. کی روش و همسرش همچنین بازدیدی هم از سعدیه داشتند. او جمعه تماشاگر مسابقه فجر سپاسی – استقلال بود.

کی روش

کی روش طبق معمول برای سفر از خودرو سواری استفاده کرد و قید مسافرت با هواپیما را زد. کی روش در مصاحبه نوروزی سال قبل خود گفته بود دوست دارد با خودرو سواری جاهای مختلف ایران را بگردد چراکه وقتی با هواپیما مسافرت می‌کند نمی‌تواند از آن بالا چیزی را ببیند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی یک روز قبل از این بازی وارد شیراز شد. اواز این فرصت نهایت استفاده را برد و از نقاط دیدنی استان فارس و شیراز دیدن کرد.

حافظیه،سعدیه،تخت جمشید،نقش رستم، پاسارگاد ، بازار مشیرو... همه باعث شدند تا کروش و همسرش مسحور شیراز شوند و با خاطره ای خوش این شهر را ترک کنند.

در این گفت و گو کی روش از زیبایی های شیراز، فوتبال این شهر، مسایل مختلف تیم ملی فوتبال، محرومیتش در بازی با قطر و... سخن گفت.آنچه در ادامه می خوانید حاصل گفت و گوی نیم ساعته ما با سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان است.

کارلوس کی روش

سفر به شیراز را همه باید تجربه کنند

شیراز واقعا شهر زیبا و قشنگی است. مکان های تاریخی آن هر بازدیدکننده ای را مسحور خود می کند.آرامگاه حافظ و سعدی، تخت جمشید، نقش رستم، پاسارگاد و سایر نفاط دیدنی شیراز واقعا برایم جالب و جذاب بود. به تمام کسانی که تاکنون به شیراز سفر نکرده اند توصیه می کنم حتما سری به این شهر بزنند و از حضور در آن لذت ببرند.

تخت جمشید متعلق به همه دنیاست

دو منطقه تاریخی در دنیاست که نمی شود کسی اسم آن را نشنیده یا درباره اش اطلاعاتی نداشته باشد؛ یکی آتن و دیگری تخت جمشید است.مردم دنیا باید به تخت جمشید سفر کنند. اینجا را ببینند. تجربه کنند. اینجا نماد یک فرهنگ قدیمی و متمدن است. اینجا اصالت موج می زند.

با تمام احترامی که برای فارسی های عزیز قایل هستم اعتقاد دارم آنطور که باید از این مکان ارزشمند تاریخی محافظت نشده و این بنای تاریخی جای اهمیت بیشتری دارد.تخت جمشید تنها متعلق به شیراز و ایران نیست. این مجموعه تاریخی متعلق به کل مردم دنیاست و به همین دلیل است که این مکان تاریخی نیاز به محافظت بیشتری دارد.

در آرزوی حافظیه و سعدیه

قبل از حضور در ایران نام حافظ و سعدی را شنیده بودم. خیلی دوست داشتم در آرامگاه های این دو شاعر حضور می یافتم. این مهم طی این سفرم انجام شد.سعدیه و حافظیه جذابیت های خاص خود را دارند.

همه اروپایی ها شیراز را می شناسند

اغلب شهروندان کشورهای اروپایی با شهر شیراز آشنایی دارند. این شهر به واسطه برخورداری از شاعران مطرح و زیبایی های بی حد و حصر زبانزد مردمان کشورهای اروپایی است.شاید برایتان جالب باشد بدانید که یک نوع پرتقال به نام "کاستا" اصلا از شیراز به اروپا انتقال یافته و به نوعی پیوند درختان شیراز است که در میان کشورهای اروپایی طرفداران زیادی دارد.

کارلوس کی روش

در اروپا برای شیراز تبلیغ می کنم

راستش آن قدر شیراز را پسندیده ام که حتما تعریف این شهر را برای دوستان اروپایی ام خواهم کرد. اصلا خودم مردم اروپا را برای سفر به این شهر تشویق می کنم.

درهای تیم ملی بر روی همه بازیکنان ایرانی باز است

بارها اعلام کرده ام که درهای تیم ملی بر روی تمام بازیکنان ایران باز است. من بازیکنانی می خواهم که از جان و دل در خدمت تیم ملی باشند و بتوانند به تیم ملی کشورشان کمک کنند.بازیکنانی که شجاع نیستند. بازیکنانی که نمی توانند تفکرات فردی خود را عوض کنند و در خدمت تیم ملی باشند قطعا در تیم من جایی نخواهند داشت، درهای تیم ملی بر روی چنین بازیکنانی بسته است.

در غیاب من تیم ملی ضربه نمی خورد

در بازی با قطر مرا بی دلیل محروم کردند. این موضوع اما دلیلی نمی شود که تیم ملی ضربه بخورد. من به کادر فنی تیم ملی اعتماد کامل دارم. فرقی نمی کند روی نیمکت باشم یا نه. قطعا ما برای پیروزی بر قطر وارد میدان خواهیم شد. چون هدف ما صعود به جام جهانی است.

خدا به من رسانده که چرا محرومم کردند

من از همه اهالی رسانه می خواهم تحقیق کنند که چرا مرا محروم کردند. شک نکنید دست هایی پشت پرده وجود دارد تا به تیم ملی ایران خیانت کنند و ضربه بزنند. خدا به من رسانده که چرا مرا محروم کرده اند. مجددا از ارباب جراید و رسانه ها می خواهم این مساله را ریشه یابی کنند در این صورت به نتایج جالبی خواهند رسید.

بخش ورزشی تبیان

منبع : خبرآنلاین