تبیان، دستیار زندگی
چندین کارشناس ورزشی درتحقیقی میزان پرش قد کریستیانو رونالدو را بررسی کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اندازه گیری پرش کریس رونالدو


چندین کارشناس ورزشی درتحقیقی میزان پرش قد کریستیانو رونالدو را بررسی کردند.


رونالدو

جدال غول های بزرگ اروپا در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا تکلیف تیم صعود کننده به مرحله بعدی به بازی برگشت کشیده شود.

پس از گل دیدنی کریستیانو رونالدو به منچستر یونایتد، چندین کارشناس ورزشی در تحقیقات خود درباره میزان پرش کریستیانو رونالدو اعلام کردند که این مهاجم پرتغالی قادر است بدون کمک دستانش یک متر و 11 سانتیمتر بالا بپرد.

پس از گل رونالدو در بازی با منچستر که توجه خیلی ها را جلب کرد، کارشناسان در تحقیقی دقیق در یک آزمایشگاهی واقع در مادرید به بررسی اندازه گیری دقیق توانایی کریستیانو رونالدو در پرش به هنگام ضربه سر پرداختند. کارشناسان علوم ورزشی این آزمایشگاه در این بررسی ابتدا به اندازه گیری پرش عمودی این بازیکن (با کمک دست و بدون کمک دست) پرداختند.

رونالدو در این تحقیق دو نوع پرش انجام داد. یک پرشی که رونالدو دستانش را روی مفاصل ران خود قرار داد و بدون کمک از دستانش این حرکت را انجام داد و دیگری پرشی با کمک دستانش.

در حرکت اول که یک سنسور اندازه گیری قدرت روی پوست رونالدو قرار داشت، مشخص شد رونالدو یک و نیم برابر بیشتر از وزن خود نیرو مصرف می‌کند و از پایین تنه خود کمک می‌گیرد.

در حرکت دوم که در بازی با منچستر یونایتد رخ داد و این بازیکن توپ را وارد دروازه‌ کرد،‌ مشخص می‌کند قدرت فیزیکی به رونالدو اجازه می‌دهد تا یک متر و 11 سانتیمتر پرش داشته باشد تا قد رونالدو در هنگام این پرش به 2 متر و 93 سانتیمتر برسد، کمی بزرگ‌تر از قد یک بازیکن در لیگ بسکتبال NBA .

رونالدو در بازی چهارشنبه خود در لیگ قهرمانان اروپا توانست با پرشی بلند دروازه یونایتد را باز کند. قد این بازیکن هنگام پرش به 2 متر و 93 سانتیمتر رسید

نیروی که کریستیانو رونالدو صرف می‌کند پنج برابر بیشتر از وزن بدن خود است. نیرویی که باعث می‌شود یک فضانورد صرف کند. اما چه چیزی باعث می‌شود رونالدو این قدر پرش داشته باشد؟ رونالدو زانو و پاهای خود را در پشت باسن خود قرار می‌دهد و این کار قدرت جاذبه زمین را موقتا افزایش می‌دهد. درست شبیه یک فضانورد که از هوا می پرد و سر خود را به بالا می‌گیرد و پاهای خود را به پشت خود قرار می‌دهد. این به رونالدو اجازه می دهد 80 سانتیمتر پرش داشته باشد که بالاتر از میزان پرش یک بسکتبالیست در لیگ ان بی ای است.

رونالدو در بازی چهارشنبه خود در لیگ قهرمانان اروپا توانست با پرشی بلند دروازه یونایتد را باز کند. قد این بازیکن هنگام پرش به 2 متر و 93 سانتیمتر رسید.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا