تبیان، دستیار زندگی
نتایج تحقیقات نشان می‌دهد كه اجدادمان در مقایسه با ما از سلامت بیشتری برخوردار بودند. اما به راستی، چرا اجداد ما سالم‌تر بودند؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا اجداد ما سالم‌تر بودند؟


نتایج تحقیقات نشان می‌دهد كه اجدادمان در مقایسه با ما از سلامت بیشتری برخوردار بودند. اما به راستی، چرا اجداد ما سالم‌تر بودند؟


تغذیه

حال ممکن است از خود بپرسید چرا با وجود پیشرفت‌های علمی و پزشکی و امکانات بیشتر، ما نسبت به اجدادمان کمتر احساس تندرستی می‌کنیم. شما می‌توانید این رژیم غذایی را با رژیم غذایی خودتان مقایسه کنید.

گوشت

اغلب ما بر این عقیده‌ایم که بالا بودن مصرف گوشت، باعث افزایش کلسترول و فشارخون می‌شود. در حالی که میزان مصرف گوشت اجدادمان بسیار زیاد بوده است. البته نباید فراموش کنیم که آن‌ها در کنار مصرف زیاد گوشت، فعالیت بدنی بیشتری نیز داشته‌اند. پروتئین موجود در گوشت قرمز و ماهی مغز را تقویت می‌کند.

برای به دست آوردن غذا زحمت می‌کشیدند

برخلاف امروزه که کافی است سوار خودروی خود شوید و غذای آماده تهیه کنید، اجداد ما باید غذای خود را از راه‏های سختی تهیه می‌کردند. حضور یافتن در محیط باز، باعث دریافت ویتامین‌های طبیعی مانند ویتامین E و D می‌شد و در نتیجه،شیوه زندگی سالم‏تری داشتند، حتی والدین ما نیز نسبت به خود ما، وقت بیشتری را در خارج از منزل برای تهیه غذا صرف می‌کردند و در نتیجه، نور طبیعی بیشتری دریافت می‌کردند.

مصرف نکردن شکر

این روزها در بیشتر غذاهایی که مصرف می‌کنیم شکر وجود دارد. گذشتگان ما تنها از شیرینی میوه‌ها استفاده می‌کردند، در حالی که ما نوشابه یا قهوه را نیز مصرف می‌کنیم.

اجداد ما یک زندگی ساده و بدون مشغله داشتند. زندگی ما بسیار پیچیده شده است و از آن شیوه زندگی ساده که مردم در گذشته داشتند، دور شده‌ایم. برای به دست آوردن یک زندگی بدون استرس، هر نوع ناراحتی و مشغله را از زندگی خود دور کنید.

میوه و گوشت

در گذشته، اگرچه گوشت ماده اصلی به حساب می‌آمد، اما میزان مصرف میوه و سبزیجات نیز زیاد بود. گذشتگان ما برنامه غذایی متعادلی داشتند. در حال حاضر از ما خواسته می‌شود که از هر پنج گروه مواد غذایی استفاده کنیم در حالی که بیشتر این مواد، فرآوری شده است. این غذاها لزوماً برای بدن ما مضر نیست، اما واقعیت این است که به علت تکامل نیافتن دستگاه گوارش برای هضم و جذب این نوع غذاها، هضم آن خیلی سخت است.

داروهای گیاهی

اجداد ما از داروهای گیاهی برای درمان بیماری استفاده می‌کردند. آنان می‌دانستند که گیاهان خاصیت درمانی دارند.

تغذیه مناسب

مواد نگه دارنده

در واقع هیچ یک از ما هنگام خرید به مواد روی برچسب‌ها دقت نمی‌کنیم. معمولاً میوه‌هایی که از فروشگاه یا میوه فروشی خریداری می‌کنیم به طور ارگانیک و طبیعی کشت نمی‌شوند، بلکه با مواد شیمیایی پرورش می‌یابند. اجداد ما بدون نیاز به مواد افزودنی و شیمیایی زندگی می‌کردند و تندرست بودند.

استرس کمتر

اجداد ما یک زندگی ساده و بدون مشغله داشتند. زندگی ما بسیار پیچیده شده است و از آن شیوه زندگی ساده که مردم در گذشته داشتند، دور شده‌ایم. برای به دست آوردن یک زندگی بدون استرس، هر نوع ناراحتی و مشغله را از زندگی خود دور کنید.

زندگی و فناوری

امروزه شاهد پیشرفت فناوری و ارائه وسایلی مانند تلفن همراه، رایانه و... هستیم، هرچند تصور می‌شود این وسایل برای ساده‏تر کردن زندگی ماست، اما باعث ایجاد استرس و خستگی مفرط نیز می‌شوند. برای مدتی از این وسایل کمتر استفاده کنید تا استرس شما هم کمتر شود.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: taghvimi

مطالب مرتبط:

ویژه نامه «به دنبال سلامتی»

پیامدهای آلودگی هوا از دیدگاه پزشكان

سلامت روان، حاصل رضایت شغلی

باشگاه کاربران در شبکه اجتماعی

باشگاه کاربران در سامانه تبلاگ

باشگاه کاربران در ثبت مطالب

باشگاه کاربران در انجمن