تبیان، دستیار زندگی
جلسه ای مشترک بین معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان همدان و سازمان دانش آموزی استان برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری جلسه مشترک معاونت وظیفه عمومی استان همدان با سازمان دانش آموزی

برگزاری جلسه مشترک معاونت وظیفه عمومی استان همدان با سازمان دانش آموزی


جلسه ای مشترک بین معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان همدان و سازمان دانش آموزی استان برگزار شد.


در این جلسه که در دفتر رییس سازمان دانش آموزی استان همدان برگزار شد، طرفین در رابطه با عمره دانش آموزان استان و همچنین وضعیت و نحوه اعزام دانش آموزان مشمول به بحث و تبادل نظر پرداختند که در پایان تفاهم نامه ای در همین رابطه منعقد شد و به امضای آنان رسید.

طبق این تفاهم نامه دانش آموزان غایب و یا دانش آموزانی که اشتغال به تحصیل نداشته و در وضعیت ترک تحصیل یا اخراج قرار دارند حق خروج از  کشور را نداشته و مجوز برایشان صادر نخواهد شد.

همچنین دانش آموزانی که مجاز به خروج از کشور هستند به شرح ذیل است: دانش آموزی که در سن مشمولیت قرار دارد باید دارای کد معافیت تحصیلی معتبر که از دفاتر پلیس +10 صادر شده است، باشد و دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت باید به صورت حضوری اشتغال به تحصیل داشته باشند.

سازمان دانش آموزی کشور ضمانت کلی جهت تمامی دانش آموزان مشمول اعزامی به عمره دانش آموزی در کشور عربستان در قبال مبلغ 150 میلیون ریال به ازای هر دانش آموز مشمول که به کشور مراجعت ننمایند متقبل می شود.صورت اسامی دانش آموزان مشمول شاغل به تحصیل در سطح استان برابر فرمت مربوط و با امضا مدیر دانش آموزی استان که از قبل معرفی شده است به معاونت وظیفه عمومی استان مربوط ارائه و مجوز خروج نیز به صورت سیستمی صادر و به گذرنامه استان اعلام می گردد.

دوره زمانی اجرای توافقنامه برای خروج از کشور دانش آموزان مشمول واجد شرایط به کشور عربستان از تاریخ 10/11/91 تا 29/11/92 می باشد، لذا مجوز خروچ در طول این دوره با اعتبار دو ماهه و به صورت یکبار خروج صادر شود.

پس از مراجعت دانش آموزان به کشور در مهلت های تعیین شده، نماینده مدیریت دانش آموزی استان ظرف مدت حداکثر 10 روز ضمن مراجعه به وظیفه عمومی استان مربوط، هماهنگی لازم را در خصوص لغو تعهد و تضمین ارائه شده نسبت به دانش آموزان مورد نظر برابر لیست اسامی انجام خواهد داد و در صورت عدم مراجعه به موقع هر یک از دانش آموزان به کشور، سازمان دانش آموزی کشور مکلف به ایفای تعهد و پرداخهت 150 میلیون ریال به ازای هر نفر دانش آموز خواهد بود.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان