وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اخوان بهابادی: طبق اظهارنظرهای غیررسمی منابع خارجی، ایران جزو ۵ قدرت برتر سایبری دنیا است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

30 کشور دنیا نیازمند کمک سایبری ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد


 اخوان بهابادی: طبق اظهارنظرهای غیررسمی منابع خارجی، ایران جزو 5 قدرت برتر سایبری دنیا است.

اینترنت ملی

دبیر شورای عالی فضای مجازی،ایران را جزو 5 قدرت برتر دنیا در فضای سایبر براساس اعلام نظر غیررسمی منابع خارجی برشمرد و از برنامه‌های این شورا برای تقویت و ارتقای فضای دفاع سایبری کشور خبر داد.

مهدی اخوان بهابادی در گفت‌وگو با مهر، بحث امنیت فضای مجازی در شورای عالی فضای مجازی را متفاوت از آنچه که عموم مردم با آن درگیر هستند، عنوان کرد و گفت: بعضا دیده می‌شود که یک دشمن مشخص به یک سری دستگاه‌های حاکمیتی مانند تاسیسات هسته‌ای و نفتی حمله می‌کند و ما باید به صورت متقابل نسبت به این حملات دفاع انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی حملات سایبری متداول است و در کشورهای دیگر نیز دیده می‌شود، ادامه داد: در شورای عالی فضای مجازی درگیر این قسمت از امنیت فضای مجازی هستیم و برای تقویت دائم این بخش نیز برنامه‌هایی در دست اقدام داریم.

دشمن زمانی که می‌بیند ایران در حوزه دفاع سایبری در حال تقویت است، دغدغه‌هایی را در میان مردم ایجاد می‌کند و به عنوان مثال به کاربران ایرانی می‌گوید حریم شخصی‌تان به خطر می‌افتد

اخوان بهابادی گفت: دشمن زمانی که می‌بیند ایران در حوزه دفاع سایبری در حال تقویت است، دغدغه‌هایی را در میان مردم ایجاد می‌کند و به عنوان مثال به کاربران ایرانی می‌گوید حریم شخصی‌تان به خطر می‌افتد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در مسائل حریم خصوصی در کشور قوانین محکمی وجود داشته که جای هیچ نگرانی نیست، تصریح کرد: در شورای عالی فضای مجازی حوزه امنیت اولویت محسوب نمی‌شود و اولویت با محتوای فضای مجازی است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح ارتقای سایبری گفت: این طرح در مرحله اجرا قرار دارد و باید در حوزه دفاع سایبری توانمندی کشور را بالا ببریم تا در برابر حملات سایبری آسیب ناپذیر باشیم.

 از آنجایی که یک نهاد متمرکز برای اعلام رتبه‌بندی وجود ندارد ما نیز در این رابطه اظهارنظر دقیق نمی‌کنیم اما طبق اظهارنظرهای غیررسمی منابع خارجی، ایران جزو 5 قدرت برتر سایبری دنیا است

اخوان بهابادی در مورد رتبه ایران در حوزه دفاع سایبری گفت: از آنجایی که یک نهاد متمرکز برای اعلام رتبه‌بندی وجود ندارد ما نیز در این رابطه اظهارنظر دقیق نمی‌کنیم اما طبق اظهارنظرهای غیررسمی منابع خارجی، ایران جزو 5 قدرت برتر سایبری دنیا است.

وی با اشاره به موفقیت ایران در زمینه کشف و شناسایی حملات سایبری گفت: در مورد یک موضوع و یک حمله ویروسی خاص نزدیک به 30 کشور از ایران درخواست کردند که برای خنثی سازی این حملات به آنها کمک کند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : ایتنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین