وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آشنایی با یك فرمانده شهید شهید منصور عابدی از جمله شهدای دوران دفاع مقدس است.وی در سال 1338 در یزد متولد شد و در زمانی كه فرمانده گردان ادوات تیپ 18 الغدیر یزد بود، سال 1366 در منطقه سردشت و در عملیات نصر به شهادت رسید. ای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ابرقدرت‌ها، خاموشی شما را می‌خواهند

آشنایی با یك فرمانده شهید

شهید منصور عابدی از جمله شهدای دوران دفاع مقدس است.وی در سال 1338 در یزد متولد شد و در زمانی كه فرمانده گردان ادوات تیپ 18 الغدیر یزد بود، سال 1366 در منطقه سردشت و در عملیات نصر به شهادت رسید.

این شهید بزرگوار در بخشی از وصیتنامه خود آورده است:ای خدای بزرگ، من بی‌گناه نیستم كه معذور باشم و نیرومند نیستم كه غلبه كنم و گریزگاهی ندارم كه بگریزم، پس تو مرا بیامرز، اكنون كه{وارد} معامله با تو شده‌ام،نیتم را از هواهای نفسانی پاك ساز و طاعات قلیلم را خود به بزرگیت و گناهان كثیرم را خود به جود و جبروتت بر من ببخشای كه تنها تو را ملجأ می‌دانم و هر كجای دیگر طلب استعانت كنم،بیهوده درخواست كرده‌ام.

بدانید كه ابرقدرت‌های چپاولگر سلطه‌جو، خاموشی شما را می‌خواهند. حضور خود را در صحنه همچنان حفظ كنید و در برابر مصائب چنان استواری از خود نشان دهید كه آهن از خجلت به آبی مبدل گردد. استوار و محكم در مسیر الهی‌تان گام بردارید كه خداوند چنین فرموده: جاء الحق و زهق الباطل. ان‌الباطل كان زهوقا.

وصیت من این است كه به اسلام و احكام انسان‌ساز و سعادت آفرین اسلام{عمل كنید} و وصیت دیگرم این است كه به سراغ وصیتنامه دیگر شهدا بروید كه سرچشمه گرفته از اسلام و وصیتنامه‌های ائمة معصومین (ع) می‌باشد و به آنها عمل كنید و در نشر آن فراوان بكوشید كه این شهیدان حق بس عظیمی بر گردن ما دارند و شاید با عمل به این وصایا حق آنها را ادا و آنها را نسبت به خود راضی گردانیم چرا كه راضی شدن آنها همان رضایت خداوند و ائمه می‌باشد.

شهید منصور عابدی در سال 1338 در یزد دیده به جهان گشود و در سال 66 هنگامی كه فرمانده گردان ادوات تیپ مستقل 18 الغدیر یزد بود، در منطقه سردشت و در عملیات نصر به شهادت رسید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین