سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هفته بیست و چهارم لیگ برتر در حالی برگزار می‌شود که با پایان این هفته از مسابقات لیگ، لیست تیم ملی ایران اعلام می شود و همین امر می تواند در انگیزه ی بازیکنان تاثیرگذار باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حرکت به سمت قهرمانی با پیکان


هفته بیست و چهارم لیگ برتر در حالی برگزار می‌شود که با پایان این هفته از مسابقات لیگ، لیست تیم ملی ایران اعلام می شود و همین امر می تواند در انگیزه ی بازیکنان تاثیرگذار باشد.


هفته ی بیست و چهارم رقابت های لیگ برتر در حالی در دو روز سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود که داربی گیلان از حساس‌ترین دیدارهای این هفته است. مشروح کامل بازی های این هفته به شکل زیر است:

استقلال و پیکان

* ملوان – داماش

داربی سنتی گیلان در شرایطی برگزار می‌شود که از داربی خسته کننده‌ی تهران تنها چند روز گذشته است. داماش و ملوان که در شرایط بحرانی به سر می‌برند به برد در این دیدار نیاز دارند تا شاید کمی این تیم‌ها را از بحران خارج سازد. داربی گیلان همواره پربرخورد و پرحادثه بوده و البته نباید فراموش کرد که چاشنی خشونت در این داربی همواره به چشم می‌آمده است. ملوان که در بازی قبلی‌اش بهترین گلزن خود سید جلال رافخایی را در اختیار نداشت در شرایطی برابر داماش قرار می‌گیرد که در زمین خودش از تیم بحران زده‌ی مس کرمان در هفته‌ی قبل شکست خورد و کمی زنگ‌های خطر را برای حمید درخشان به صدا در آورد. از سویی دیگر احمدزاده هم شش هفته‌ی پیاپی است که نبرده و تیمی که در ابتدای فصل در قامت یک مدعی کسب سهمیه لیگ خودش را نشان می‌داد این روزها در رده‌ی دهم جدول ایستاده است.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه‌ی صفر بر صفر به پایان رسید.

* مس – آلومینیوم

لوکا بوناچیچ توانست با شکست داماش در گیلان کمی از انتقادها بکاهد و از سویی دیگر فاصله‌اش با منطقه خطر را حفظ کند. از سویی دیگر میثاقیان هم در بازی قبلی تیمش با گلزنی ایمون زاید توانست تیم بحران زده‌ی سایپا را شکست دهد و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به داماش از منطقه سقوط فاصله بگیرد.

از نکات جالب این دیدار می‌توان به این مسئله اشاره کرد که آلومینیوم و مس کرمان با وجود گذشت 23 هفته از آغاز لیگ همچنان ضعیف‌ترین خط حمله‌ی لیگ را با شانزده گل در اختیار دارند.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه‌ی یک بر صفر به سود آلومینیوم به پایان رسید.

داربی سنتی گیلان در شرایطی برگزار می‌شود که از داربی خسته کننده‌ی تهران تنها چند روز گذشته است. داماش و ملوان که در شرایط بحرانی به سر می‌برند به برد در این دیدار نیاز دارند تا شاید کمی این تیم‌ها را از بحران خارج سازد. داربی گیلان همواره پربرخورد و پرحادثه بوده و البته نباید فراموش کرد که چاشنی خشونت در این داربی همواره به چشم می‌آمده است

* راه آهن – سایپا

راه آهن و سایپا هر دو از جنوب کشور با دست خالی به تهران آمده‌اند تا با برد در این دیدار شروعی مجدد را آغاز کنند. سایپا هشت هفته‌ی متوالی است که موفق به برد نشده و تقوی مطمئنا می‌خواهد این فرصت خوب برای کسب برد را از دست ندهد، هرچند که خودش بدشانسی و قضاوت داوران را در عدم موفقیتش دخیل می‌داند ولی بعید بنظر می‌رسد مدیران سایپا با ادامه این روند دست به تغییراتی نزنند.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه‌ی یک بر صفر به سود راه آهن به پایان رسید.

* نفت آبادان – گهر دورود

این دو تیم قعر جدولی که تنها دو امتیاز با یکدیگر فاصله دارند تنها به برد در این دیدار فکر می‌کنند تا بتوانند فاصله‌ی خود را با تیم‌های دیگر کمتر کنند. بازنده‌ی این دیدار را می‌توان اولین سقوط کننده‌ی احتمالی دانست و همین مسئله شاید در نوع بازی دو تیم تاثیر گذار باشد.

فیروزی سرمربی آبادانی‌ها برای اولین بار در ورزشگاه آبادان هدایت این تیم را بر عهده می‌گیرد و همین امر شاید باعث حضور مجدد هواداران نفت در استادیوم شود.

دیدار رفت دو تیم با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

صبا و تراکتور سازی

* صبای قم – تراکتورسازی

صمد مرفاوی که توانست در هفته‌ی گذشته با بازی خوب رزاقی‌راد با نتیجه‌ی سه بر دو از نفت آبادان بگذرد این هفته میزبان یکی از چهار مدعی قهرمانی است.

تراکتورسازان که بهترین فرصت برای صدرنشینی را در هفته‌ی گذشته با تساوی برابر ذوب آهن از دست دادند برای جبران آن تساوی به قم می‌روند و البته شاگردان مرفاوی هم که مدتی است بازی‌های خوبی را به نمایش می‌گذارند بدشان نمی‌آید تا با برد در این دیدار شانس خود را برای کسب رتبه‌های سهمیه آسیایی امتحان کنند.

جدال دو مهاجم متحول شده‌ی این روزهای دو تیم یعنی مهدی سید صالحی از تراکتورسازی و رزاقی راد از صبا هم از تقابل‌های جالب این دیدار خواهد بود.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه ی صفر بر صفرمساوی به پایان رسید.

* ذوب آهن – نفت تهران

شاگردان فرهاد کاظمی هفته‌ی گذشته دست به کار بزرگی زدند و موفق به توقف تراکتور در خانه شدند و همین امر موجب افزایش انگیزه‌ی این تیم و ایجاد روحیه‌ای مضاعف در این تیم شده است. در سوی مقابل ابراهیم‌زاده با برد برابر ملوان در هفته‌ی گذشته وضعیت نفت تهران را بهتر کرده و با کسب یک برد دیگر می‌تواند به نزدیکی چهار تیم مدعی قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی برسد.

از مسائل قابل توجه در این دیدار کیفیت بد ورزشگاه فولاد شهر اصفهان است که احتمال بازی زمینی در این بازی را به حداقل می‌رساند و شاید دو تیم به حوادث بازی بیشتر دلخوش باشند.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه‌ی یک بر صفر به سود نفت تهران به پایان رسید.

* فجر سپاسی – سپاهان

دو تیم که هفته‌ی قبل موفق به کسب سه امتیاز در مقابل تیم‌های قعر جدولی شده‌اند در حالی برابر هم قرار می‌گیرند که سپاهان به علت یک بازی عقب افتاده می‌تواند با برد در این دیدار خود را در کورس قهرمانی نگاه دارد و امیدوار باشد تا با برد در بازی عقب افتاده‌اش به صدر جدول رقابت‌ها برسد. این به آن معناست که شاگردان کرانچار می‌دانند از دست دادن هر امتیاز در این شرایط آنها را از صدر جدول دور نگاه می‌دارد.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه ی یک بر صفر به سود سپاهان پایان یافت.

از سوی مقابل استقلال که در یک بازی سرد و ضعیف در مقابل پرسپولیس در نوک پیکان منتقدان قرار گرفته از دو جهت به برد در این دیدار نیاز دارد. از یک سو برای عادی کردن شرایط و کم کردن فشارهای منتقدان و از سویی دیگر برای حفظ صدر جدول به این برد نیاز دارد

* پیکان – استقلال

عبدالله ویسی اعتقاد دارد که حتی فرگوسن هم نمی‌تواند پیکان را از این وضعیت نجات دهد و رکورد ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ برتر با میانگین دو گل خورده در هر بازی شاید گواه این مدعا باشد.

از سوی مقابل استقلال که در یک بازی سرد و ضعیف در مقابل پرسپولیس در نوک پیکان منتقدان قرار گرفته از دو جهت به برد در این دیدار نیاز دارد. از یک سو برای عادی کردن شرایط و کم کردن فشارهای منتقدان و از سویی دیگر برای حفظ صدر جدول به این برد نیاز دارد.

از نکات جالب این دیدار می‌توان به برخورد بدترین و بهترین خط دفاعی‌های لیگ اشاره کرد.

بازی رفت این دو تیم با نتیجه ی دو بر صفر به سود استقلال پایان یافت.

* پرسپولیس – فولاد

شاگردان فرکی با برد هفته‌ی قبل مقابل راه آهن توانستند رکورد نباختن متوالی خود را به عدد 15 برسانند این هفته با پرسپولیسی روبه رو می‌شوند که در نیم فصل دوم بسیار متحول شده و اگر کمی خوش شانس‌تر بود می‌توانست استقلال را هم شکست دهد.

یحیی گل محمدی که از فشار و استرس داربی رها شده و بسیاری از کارشناسان عملکرد وی را بر امیر قلعه نویی در داربی ترجیح می‌دهند با روحیه‌ای مضاعف و خیالی آسوده‌تر در این دیدار تیمش را به میدان می‌فرستد و از سوی مقابل فرکی برای حفظ تیمش در کورس قهرمانی قطعا برای سه امتیاز به میدان می آید.

برنامه کامل بازی های هفته ی بیست و چهارم لیگ برتر به شرح زیر است:

دیدارهای سه شنبه 91/11/10

* ملوان – داماش ساعت 15:30

* مس – آلومینیوم ساعت 15:30

* راه آهن – سایپا ساعت 15:30

* نفت آبادان – گهر دورود ساعت 15:30

* صبا – تراکتور ساعت 15:30

* ذوب آهن – نفت تهران ساعت 15:30

* فجر سپاسی – سپاهان ساعت 15:30

* پیکان – استقلال ساعت 16:50

دیدار روز چهارشنبه 91/11/11

* پرسپولیس – فولاد ساعت 16:50

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین