وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روز گذشته در یازدهمین کنگره حزی مردم سالاری اعضای شورای مرکزی جدید و همچنین کاندیدای این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شدند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کواکبیان نامزد حزب مردمسالاری


روز گذشته در یازدهمین کنگره حزی مردم سالاری اعضای شورای مرکزی جدید و همچنین کاندیدای این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شدند

کواکبیان نامزد حزب مردمسالاری

روز گذشته در یازدهمین کنگره حزب مردم سالاری اعضای شورای مرکزی جدید و همچنین کاندیدای این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شدند.

بنابراین گزارش مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری با رای اعضای شورای مرکزی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری این حزب معرفی شد.

کواکبیان نیز پیش از برگزاری کنگره در گفتگو با خبرنگار مهر از اعلام کاندیدای حزب مردم سالاری در همایش 5 بهمن خبر داده و گفته است: حزب مردم سالاری جلسات خود را برای رسیدن به کاندیدای نهائی آغاز کرده که آخرین جلسه شورای مرکزی در همایش 5 بهمن حزب مردم سالاری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در جلسات شورا مرکزی حزب مردم سالاری بر نام من به توافق رسیده اند، گفت: بنده شخصا از لحاظ انگیزه شخصی چندان تمایلی برای حضور در انتخابات ندارم نه اینکه بخواهم ناز کنم اما در استدلال هایی را هم که برای عدم حضور در انتخابات دارم در جبهه اصلاح طلبان گفته ام و در جلسه آخر شورای مرکزی هم خواهم گفت. امیدواریم که استدلال ما قبول واقع شود؛ من دلم خوش نیست که نامم کبوتر حرم شود.

کواکبیان افزود: معتقدم که اگر حضورم ثمربخشی و اثر بخشی داشته باشد وارد انتخابات می شوم و از اول هم تاکید کرده بودم و قبل از اینکه وارد مرحله سوم شویم ، دو مرحله در قبل گفتیم که اگر خاتمی بیاید حزب مردم سالاری کنار می کشد و طرح مناسک را اجرا نمی کند.

بنابراین گزارش اعضای جدید شورای مرکزی حزب مردم سالاری نیز بدین شرح انتخاب شدند: مصطفی کواکبیان ، ابوالقاسم کواکبیان، میرزابابا مطهری‌نژاد، حسین اردلان،  محمدآجرلو،  سیدجلال افتخاریان،  سعید تهرانی، محمدرضا حقی، رضا توسلی، وحید حقی،  زهرا خانیانی،  محمدحسین روانبخش،  امیراحمد زندآور، محمود شربتیان،  حمیدرضا شکوهی،  محمد شهباز علیزاده، صفرعلی طاهری، فرهاد عبداللّهی‌پور، سیف‌الله عزالدین،  منصور فرزامی‌راد،  کیومرث فرهادی بابادی،  داریوش قنبری، علی‌اکبر فلاح، حسین قیومی،  جواد کاظمی،  انوشیروان محسنی‌بندپی، اقبال محمدی،  محمد پازوکی، سیدمحمد نژادالحسینی، محبوبه یزدی‌فرد و مهرداد مسعودی.

اصلاح طلبان بدلی نیستیم

به گزارش فارس، مصطفی کواکبیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا برخی از اصلاح طلبان از آقای قالیباف و رضایی حمایت می‌کنند، اظهار داشت: ما از اصلاح طلبان نشنیدیم که از این دو حمایت کنند، اصلاً بحث کاندیدا نیست، الان بحث حضور یا عدم حضور است.

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری با رای اعضای شورای مرکزی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری این حزب معرفی شد.  

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد اصلاح طلبان بدلی نیز گفت: بنظر من اصلاح طلبان بدلی ساخته جناح راست است و این در شرایطی است که ما اساساً برای اصلاحات باید هزینه بدهیم چه کسی حاضر است که بدل این جریان شود و اساساً ساختن اصلاح طلبان بدلی برای اختلاف بین اصلاح‌طلبان است.

دبیرکل حزب مردم سالاری، در پاسخ به این سوال که چرا اصلاح‌طلبان نتوانستند جبهه واحد را تشکیل دهند،‌ اظهار داشت: تصور می‌کنم بخشی از اصلاح طلبان مشکلشان متحدشدن نیست بلکه حضور در انتخابات است؛ اول باید یخ‌های حضور در انتخابات را باز کنند و بعد اتحاد به خودی خود فراهم می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخابات کاندید می‌شوید؟ افزود: امروز قرار شده است کنگره تصمیم بگیرد.

کواکبیان همچنین در پاسخ به این سوال که قرار بود یک طرح جدید در کنار مناسک ارائه دهید، افزود: انشاالله در قطعنامه می‌آوریم؛ ما معتقد هستیم که اگر قرار شد تعدادی از اصلاح طلبان باشند یکی از مهمترین مبانی اینکه از یک نفر حمایت شود و اگر طرح مناسک هم نخواستند انجام شود یک هیئت بی‌طرف نظر سنجی را انجام دهد و اگر یکی از آن افراد بالاترین رأی را داشت همه متحد شوند که به آن نظرسنجی عمل کنند.

حرفهای کواکبیان برای آمدن

مصطفی کواکبیان در یازدهمین کنگره حزب مردم سالاری با تشریح عملکرد این حزب گفت: در سال 91 حزب مردم سالاری سال پرکاری را داشته که 14 جلسه شورای مرکزی و 7 نشست فصلی را پشت سر گذرانده ایم.

وی افزود: در مجلس هشتم در کنار خانه کارگر از معدود احزاب اصلاح طلب بودیم و برای انتخابات 92 نیز طرح مناسک را پیشنهاد کردیم.

کواکبیان در خصوص تعطیلی خانه احزاب گفت: حزب مردم سالاری آمادگی دارد پا درمیانی کرده و خانه احزاب فعال شود و هر دو جناح درآن حضور داشته باشند. ما نمی پذیریم که احزابی که قبلا به وجود آمده کلا تعطیل شود و ما تعطیلی آنها را قبول نداریم.

وی افزود: متاسفانه عده ای احزاب را برنمی تابند و اساس تفکر حزبی را نابود می کنند که ترویج بی قانونی از ناحیه همین ها است.

کواکبیان نامزد حزب مردمسالاری

دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان اینکه بسیاری از منتقدان دولت همان حامیان دیروز دولت بودند گفت: بعضی از اصولگرایان از احمدی نژاد حمایت می کردند که امروز آنها نیز منتقد شدند. البته اصولگرایان نمی توانند از این مسئله شانه خالی کنند و باید نسبت به اقدامات دولت آگاه باشند.

کواکبیان با اشاره به انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و اینکه نباید نسبت به انتخابات بی تفاوت باشیم، گفت: معنی ندارد یک حزب سیاسی سکوت کند و حتی بگوییم ما کاندید معرفی نمی کنیم البته من تاکنون نشنیده ام کسی از اصلاح طلبان انتخابات راتحریم کرده باشد.

وی ادامه داد: جریان پوپولیستی عوام فریبی می کند و با خرج کردن پول سعی در جمع آوری رای دارد.

کواکبیان با بیان اینکه وضعیت نامطلوبی در اقتصاد داریم، گفت: دولت با پررویی می خواهد یارانه ها را 5 برابر کرده که به ازای آن باید 6 برابر قیمت ها را از جیب مردم بیرون بکشد.

دبیر کل حزب مردم سالاری با اشاره به وضعیت کنونی سیاست خارجی گفت: تاکنون تحول جدی در این حوزه نبوده و مذاکرات 1+5 تاکنون بی حاصل بوده است.

وی با اشاره به شان دیپلماسی هر کشوری گفت: آقای مرسی یک سفر 3 ساعته به ایران داشته درحالی که رئیس جمهور ما می خواهد 2 روز درمصر بماند.

وی با تاکید بر اخلاق انتخاباتی و اینکه اگر اخلاق انتخاباتی رعایت می شد بسیاری از مشکلات سال 88 بوجود نمی آمد، گفت: ما زمانی که در خانه احزاب بودیم منشور اخلاقی را تدوین کرده اما متاسفانه در انتخابات رعایت نشد.

کواکبیان با بیان اینکه 8 جریان در انتخابات تاثیر گذار هستند، افزود: در جریان انتخابات مهمترین مسئله معتمدان هستند که فرمانداری ها آنها را انتخاب کرده و اگر بخواهند خطی انتخاب کنند با مشکل مواجه خواهیم شد. فرمانداران و بخشداران حق انتخاب سلیقه ای را نباید داشته باشند.

نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه به ناظران انتخابات احترام بگذاریم، گفت: حداقل شورای نگهبان درهنگام انتخابات از یک کاندید خاص حمایت نکند. آنهایی که در مسند داوری هستند باید اعتماد عمومی را تقویت کنند.

وی در مورد نامزدهای ریاست جمهوری گفت: باید مشخص شود منابع پولی و مالی آنها در کجاست. دولت باید در این خصوص امانت دار باشد و مروج اخلاق باشد.

کواکبیان در پاسخ به پرسشی در مورد اصلاح طلبان بدلی نیز گفت: بنظر من اصلاح طلبان بدلی ساخته جناح راست است و این در شرایطی است که ما اساساً برای اصلاحات باید هزینه بدهیم چه کسی حاضر است که بدل این جریان شود و اساساً ساختن اصلاح طلبان بدلی برای اختلاف بین اصلاح‌طلبان است.

کواکبیان با اشاره به خطبه های نماز جمعه و اهمیت آن در انتخابات گفت: نباید جریان ها یک طرفه به نماز جمعه دعوت و سخنرانی کنند.

وی با اشاره به اینکه بهترین امتحانات را مردم داده و بیشترین نقش را داشته اند، گفت: مردم به عشق نظام پای صندوق های رای آمده وهمچنان خواهد آمد اما باید دلسوزی بیشتری باشد.

وی با تاکید بر اهمیت رسانه ها به خصوص رسانه ملی گفت: رسانه ملی باید بی طرفی خود را حفظ کند چراکه مردم نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

کوابیان با بیان اینکه اگر احزاب فعال باشند پدیده های خلق الساعه نخواهیم داشت، گفت: در کشور ما به احزاب کمتر بها داده می شود هرچند به نظر من در انتخابات 88 احزاب نقش خوبی ایفا کردند.

دبیر کل حزب مردم سالاری با اشاره به اینکه 28 نفر از اصولگرایان اسب خود را برای ریاست جمهوری زین کرده اند، افزود: من به اصلاح طلبان واصولگرایان می گویم برای رضای خدا هم که شده وحدت کنید.

کواکبیان کیست؟

مصطفی کواکبیان (زادهء اسفند 1341 در سمنان) یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب است. او نمایندهء مردم سمنان و مهدی‌شهر در هشتمین دورهء مجلس شورای اسلامی بود. وی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی می‌باشد.

فرآوری:یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع: فارس، الف،مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین