سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بسیار شنیده ایم كه دوران نامزدی در ساختن زندگی مشترك موفق بسیار تاثیرگذار و مهم می باشد. در واقع در این دوران سنگ بناهای اصلی زندگی مشترك گذاشته می شود و زندگی آینده بر پایه این سنگ بناها شكل گرفته و پیش می رود
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود


بسیار شنیده ایم كه دوران نامزدی در ساختن زندگی مشترك موفق بسیار تاثیرگذار و مهم می باشد.  در واقع در این دوران سنگ بناهای اصلی زندگی مشترك گذاشته می شود و زندگی آینده بر پایه این سنگ بناها شكل گرفته و پیش می رود.


اختلافات کوچک در نامزدی

یقینا در این دوران به دلیل عدم آشنایی كامل طرفین از یكدیگر، وجود استرس های فراوان، عدم استقلال دختر و پسر و... كشمكش ها و اختلافات ریز و درشت بسیاری اتفاق می افتد. اختلافات بزرگ از آن جهت كه بزرگ و مهمند كاملا مشخص بوده و زنگ خطر را برای افراد به صدا در می آورند. اما در مورد اختلافات و دلخوری های كوچك چنین نیست. معمولا افراد به راحتی از كنار اختلافات و درگیری های كوچكشان می گذرند بدون آنكه تلاشی برای رفع این تنش ها كرده باشند. در حالیكه از نظر منطقی  همین مسایل کوچک و بی اهمیت، بیشترین ضربه را به زن و مرد و زندگی زناشویی شان وارد می كنند. به بیان دیگر که همیشه افراد با تمام نیرو برای غلبه بر مشکلات اصلی شان تلاش می کنند، ولی سرانجام مشکلات کوچک آنان را مغلوب می سازد؛ چیزهای بی اهمیتی که فرصت وخیم تر شدن یافته اند و علت این مسئله نادیده گرفتن بسیاری از اختلافهای کوچک در زندگی است که منجر به انزجار از یکدیگر میشود.

در واقع زن و مرد بر سر مسائل بسیار كوچك و پیش پا افتاده ای چون عدم توجه به علایق فرد مقابل، عدم توجه به حساسیت های فرد مقابل، بی اهمیتی به ویژگی های فرد مقابل و... با یكدیگر دچار اختلاف می شوند و كم كم این اختلافات كوچك بر روی هم تلنبار شده و زندگی نوپا را به جای باریک كشانده و اختلاف و تنش را جدی و بزرگ می كند.

 

راه های پیشگیری از ایجاد تنش های بزرگ از اختلافات و تفاوت های كوچك

-همیشه به یاد داشته باشید كه پاك كردن صورت مسائل در زندگی ساده ترین و بی ارزشترین كاری است كه می توانید انجام دهید. افراد موفق همیشه سعی می كنند كه چه در برخورد با اختلافات كوچك و چه در برخورد با تنش های بزرگ مسئله را ابتدا حل كنند و سپس از آن عبور نمایند.

- اگر دچار اختلاف و دلخوری كوچكی شدید ساده از كنارش عبور نكنید، حتما در مورد آن با همسرتان صحبت نموده و او را از ناراحتی تان باخبر نمایید. از این طریق به او اجازه می دهید كه هم شمار ا بهتر بشناسد و هم اشتباهش را جبران كرده و دیگر تكرار ننماید.

اگر دچار اختلاف و دلخوری كوچكی شدید ساده از كنارش عبور نكنید، حتما در مورد آن با همسرتان صحبت نموده و او را از ناراحتی تان باخبر نمایید. از این طریق به او اجازه می دهید كه هم شمار ا بهتر بشناسد و هم اشتباهش را جبران كرده و دیگر تكرار ننماید

- در صورتی كه متوجه ناراحتی همسرتان شدید سعی كنید با جملات زیبا و دادن هدیه ای كوچك چون یك شاخه گل ناراحتی اش را به شادی تبدیل نمایید.

 

- تفاهم و تفکر منطقی عضو اصلی حل اختلافات كوچك محسوب می گردد. در اینگونه مواقع همیشه خود را جای همسرتان بگذارید و مثلاً ببینید اگر مسائلی را که شما دوست دارید انجام بدهد آیا شما هم طبق خواسته او پیش نمیروید؟ اگر از مسائلی كه از آنها گریزانید اجتناب ورزد شما را خوشحال و به زندگی دلگرم نمی كند؟

 

- عاقلانه و درست این است  كه هر از چند گاهی خانه دلمان را از مسائل پیش پا افتاده و دلخوری های کوچک پاک كرده و پر از عشق و علاقه فرد مقابل نماییم.

 

اكرم اشرفی نژاد

بخش کلوب ازدواج تبیان


مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین