تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل آموزش و پرورش یزد گفت: 6 هزار دانش آموز و فرهنگی در قالب 144 کاروان و در 16 نوبت به مناطق عملیاتی غرب کشور در بهمن ماه اعزام می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعزام 6 هزار دانش آموز و فرهنگی به اردوی راهیان نور

اعزام 6 هزار دانش آموز و فرهنگی به اردوی راهیان نور


مدیرکل آموزش و پرورش یزد گفت: 6 هزار دانش آموز و فرهنگی در قالب 144 کاروان و در 16 نوبت به مناطق عملیاتی غرب کشور در بهمن ماه اعزام می شوند.


حجت الاسلام سبحانیان در جمع فرهنگیان و دانش آموزان از اردوی راهیان نور به عنوان یک سفر الهی، معنوی و زیارتی یاد کرد و افزود: شما به محل و مکان هائی اعزام می شوید که عرصه رشادت ، جانبازی ، فداکاری و مشهد شهیدان والامقامی است که برای دفاع از اسلام ، ارزش ها و میهن اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی با توصیه دانش آموزان به بهره گیری از این سفر معنوی و الهی، دانش آموزان را به با وضو بودن، استمرار در ذکر خدا و تلاش بر کسب توشه معنوی سفارش کرد.

زنده نگه داشتن یاد شهیدان ، آشنائی با آرمانهای والای آنان و شرح ایثار و فداکاری رزمندگان دوران دفاع مقدس به فرزندان نسل حاضر از دستاوردهای این اردوهاست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد برگزاری اردوی راهیان نور را یکی از راههای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: زنده نگه داشتن یاد شهیدان ، آشنائی با آرمانهای والای آنان و شرح ایثار و فداکاری رزمندگان دوران دفاع مقدس به فرزندان نسل حاضر از دستاوردهای این اردوهاست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران از زحمات عوامل برگزاری اردوی راهیان نور تقدیر کرد و افزود: این اردوها حرکتی در جهت بازآفرینی حماسه ها ، ایثارگری ها و رشادتی است که فرزندان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس رقم زدند.

این اردوها حرکتی در جهت بازآفرینی حماسه ها ، ایثارگری ها و رشادتی است که فرزندان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس رقم زدند.

محمد کاظم رحیمی نژاد اظهار کرد: در این دوره از اردوها که از اول بهمن ماه آغاز و تا چهارم اسفند ادامه دارد، مجموعا نزدیک به 6 هزار نفر از دانش آموز و فرهنگیان در قالب 144 کاروان و در16 نوبت به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

گفتنی است مرحله دوم اردوی راهیان نور دانش آموزی با اعزام قریب 400 نفر ازدانش آموزان سال دوم متوسطه از دبیرستانهای ناحیه 2 یزد آغاز شد.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان