وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ران متعصب FCBarcelona محبوب كاتالان ها اناری: محبوب كاتالان ها! نام باشگاه : بارسلوناFCBarcelona تاسیس : 1899 رئیس باشگاه : خوزه رینا سایت اختصاصی : www.FCBarcelona.com ورزشگاه : نیوكمپcampnou ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بارسلونا با هواداران متعصب FCBarcelona

محبوب كاتالان ها

اناری: محبوب كاتالان ها!

نام باشگاه

: بارسلوناFCBarcelona

تاسیس

: 1899

رئیس باشگاه :

خوزه رینا

سایت اختصاصی

:www.FCBarcelona.comورزشگاه : نیوكمپcampnou

شماره تماس روابط عمومی باشگاه

: 0034934963600

رنگ لباس :

پیراهنآبی وقرمز، شورت آبی
بارسلونا شهری درایالت باسك واقع در نیمه شرقی كشور اسپانیاست. این قسمت از كشور اسپانیا همیشه مشكلات زیادی برای دولتمردان این كشور به وجود آورده است. كاتالان ها هیچ كدام از حكومت های اسپانیایی را نمی پذیرند و به دنبال استقلال هستند! بنابراین دشمن اصلی سلطنت اسپانیا محسوب می شوند.

در سال 1899 كاتالان ها بر آن شدند كه با تاسیس یك تیم فوتبال ، عقاید و نظریات خود را به این سبك مطرح كنند.

به دلیل همان فشارهای سیاسی، بارسلونا درابتدا مشكلات زیادی داشت. این تیم دورنگ آبی و اناری را به عنوان نماد كاتالان ها برتن كرد و دراولین بازی خود در یك دیدار دوستانه به مصاف یك تیم محلی انگلیس رفت و با یك گل شكست خورد. اما چیزی به آغاز روزهای طلایی مردان كاتالان باقی نمانده بود.

استارت از اولین جام!

مردان بارسا اولین برگ از تاریخ افتخارات خود را درهمان اولین جام قهرمانی باشگاه های اسپانیا ورق زدند. اناری ها در سال 1929 این جام را به خانه بردند تا اقتدار خود را در فوتبال اسپانیا به اثبات برسانند. بارسلونا مجموعاً 15 بار دیگر این عنوان را به دست آورد. آخرین قهرمانی این تیم در رقابت های لالیگا در سال 1999 به دست آمد.

بارسا كه 24 بار جام حذفی باشگاه های اسپانیا را به دست آورده است، در صحنه رقابت های اروپایی نیز افتخارات كم سابقه ای داشته و هیچ گاه در مراحل انتخابی جام های اروپایی ناكام نبوده است. این تیم تنها یك عنوان قهرمانی جام یوفا را در كارنامه خود نمی بیند.

بارسلونا در سال 1961 اولین فینال اروپایی خود را تجربه كرد . فینالی كه با شكست مردان كاتالان حكم  نایب قهرمانی آنها را صادر كرد. آبی و اناری ها در سال های 1986 و 1994 نیز در فینال جام قهرمانان اروپا شكست خوردند، اما قهرمانی آنها در جام 1992 شیرینی خاصی داشت.

بارسا سه بار در سال های 1979، 1982 و 1989 عنوان قهرمانی جام برندگان باشگاه های اروپایی را نیز به دست آورده است. این تیم چندین بار به دلیل بدشانسی از راهیابی به جام های اروپایی باز مانده است. در غیر این صورت شاید ویترین افتخارات كامل تری از خود به جا می گذاشت. كسی چه می داند شاید در فصل آتی تنها جام غایب در آلبوم بارسلونا یا همان جام یوفا نیز به نیوكمپ بیاید.

ستاره باران نیوكمپ!

تاریخ بارسلونا شاهد حضور بازیكنان بسیار بزرگی بوده است. شاید كاتالان ها از این حیث پرافتخارترین باشگاه اروپا محسوب شوند. دیه گو آرماندو مارادونا، جادوگر بی نظیر آرژانتین، از جمله بازیكنانی بوده كه با یپراهن اناری بارسا در ورزشگاه نیوكمپ به میدان رفته است. به غیر از او چهره هایی همچون یوهان كرایوف ستاره افسانه ای فوتبال هلند، رونالد كومان ، فیگو از پرتغال ، هریستو استویچكوف بلغار، روماریو و رونالدوی برزیلی در مقاطع مختلف زمانی پیراهن این تیم را بر تن داشته اند. ریوالدو هم در همین فصل گذشته نیوكمپ را به مقصد میلان ترك كرده بود.

با حضور این ستارگان كه روح تهاجمی خاصی به بارسا بخشیده است، هواداران این تیم علاقه خاصی به پیروزی های پر گل دارند. آنها حاضرند تیمشان به اندازه انگشتان دو دست گل بخورد، اما بیش از این گل بزند!

سال نحس بارسلونا!

فصل جاری رقابت های فوتبال به هیچ وجه سال خوش یمنی برای هواداران بارسلونا نبود. ستاره های نیوكمپ به هیچ یك از اهداف خود دست نیافتند. مربیگری ضعیف لوئیزون گال  در آغاز فصل، بارسا را تا مرز سقوط به دسته های پایین تر پیش برده بود.

اما آمدن آنتیچ، تحول مثبتی در روند حركتی این تیم ایجاد كرد.

بارسلونا در صحنه رقابت های اروپایی چهره یك تیم افسانه ای را داشت. آنها تا پیش از بازی برگشت مرحله یك چهارم نهایی رنگ شكست را ندیده بودند. اما شكست ناعادلانه در برابر یوونتوس ، رویاهای اناری را به گورستان فرستاد. حالا كسب سهمیه جام یوفا و یا حتی جام قهرمانان اروپا تنها هدف شاگردان آنتیچ است.

بارسلونا در این فصل با وجود ستاره هایی همچون ساویولا، مهاجم بیست و دو ساله آرژانتینی ، كلایورت گلزن بزرگ هلندی و همچنین مندیتا، اوورمارس، رایزیگر، ریكلمه، جرالد، كوكو و ... لیاقت كسب هر افتخاری را داشت. لوئیزانریكه 32 ساله، كاپیتان متعصب بارسا، را نیز نباید فراموش كرد.

هواداران متعصب كاتالان

در حقیقت می توان گفت نه تنها كاتالان ها ، بلكه  همه ساكنان منطقه باسك جان خود را فدای اناری ها می كنند. بارسا همیشه به داشتن بیشترین و متعصب ترین هواداران مشهور بوده است. هوادارانی كه شاید پیش از علاقه به بارسا، از تیم های شهر مادرید متنفرند، به خصوص رئالی كه در این چند سال حقیقتاً موی دماغ بارسلونا بوده است!
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین