تبیان، دستیار زندگی
در این مراسم میاحی مدیر آموزشگاه سخنران برنامه بود و سخنان خود را اینگونه آغاز نمود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری همایش "‌ولایت مداری و كرامت انسانی" در آموزشگاه تقوی باوی خوزستان

برگزاری همایش ˝ولایت مداری و كرامت انسانی˝ در آموزشگاه تقوی باوی خوزستان


در این مراسم میاحی مدیر آموزشگاه سخنران برنامه بود و سخنان خود را اینگونه آغاز نمود:


در زمان پیامبر بزرگوار اسلام كه اعراب جاهلیت دختران خود را زنده به گور می كردند. خداوند منان حضرت فاطمه(س) را به پیامبر اسلام(ص) عطا فرمودند تا شأن و منزلت دختر و زن مسلمان را برای مردم آن زمان روشن سازند ، حضرت فاطمه (س) ، بزرگ بانوی اسلام ، الگوی همه ی ما زنان مسلمان هستند و در همه دوران زندگی با بركتشان سختی ها و مشكلات زیادی را تحمل كردند و مادری مهربان بودند .

بر همه ما زنان مسلمان ایرانی واجب است كه ولایت مدار و حافظ كرامت و عفاف خود باشیم .

پس از ایشان هم دختر بزرگوارشان حضرت زینب(ع) نمونه ولایت مداری وكرامت انسانی بودند . این بانوی بزرگوار در واقعه كربلا و پس از آن حافظ ولایت و امامت و حامی كرامت زنان مسلمان بودند، پس بر همه ما زنان مسلمان ایرانی واجب است كه ولایت مدار و حافظ كرامت و عفاف خود باشیم هر چند در زمان سلطه رضا شاه و پسر ظالمش بر زن ایرانی فشارهای زیادی از جمله كشف حجاب و موارد دیگر وارد شده است ، اما با انقلاب كبیر اسلامی و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران دوباره حرمت و شخصیت زن مسلمان بالا رفت و ارزشهای واقعی انقلاب و رهنمودهای امام راحل(ره) باعث شد كه در كشور عزیزمان زن جایگاه واقعی خود را پیدا كند و در عرصه های مهم فرهنگی و جنگی و علمی خود را نشان دهد .

اما در چندین سال اخیر با وجود تهاجم فرهنگی و گسترش ارتباطات از طریق ماهواره و اینترنت و موبایل ، دختران و زنان كشورمان مورد هجوم كشور های غربی و بخصوص آمریكا واقع شدند كه این موارد بی تأثیر نبودند و سبب بدحجابی و در برخی موارد بی بند و باری شده است . اما بر همه ما زنان و دختران ایرانی واجب است كه حافظ ولایت و رهبری و مدافع كرامت انسانی و شخصیت خود بوده و جایگاه خود را حفظ كنیم .

در پایان مراسم به تعدادی از دانش آموزان كه نمونه عفاف و انضباط بودند هدایایی اعطا شد .


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان