سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ناصر رکاب، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ارومیه در گفت‌ وگو با خبرنگار ستاد خبری نخستین همایش روابط عمومی شهرداری های سراسر کشور گفت: روابط عمومی‌ها چشم و قلب یک سازمان هستند که وظیفه انعکاس فعالیت های درون و برون سازمانی دستگاههای مطبوع خود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر روابط عمومی شهرداری ارومیه:

روابط عمومی‌ها چشم وقلب سازمان ها هستند

ناصر رکاب

ناصر رکاب، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ارومیه در گفت‌ وگو با خبرنگار ستاد خبری نخستین همایش روابط عمومی شهرداری های سراسر کشور گفت: روابط عمومی‌ها چشم و قلب یک سازمان هستند که وظیفه انعکاس فعالیت های درون و برون سازمانی دستگاههای مطبوع خود را برعهده دارند.

وی عملکرد صحیح روابط عمومی ها را سبب ساز نشاط عمومی دانست و ادامه داد: روابط عمومی ها بنا بر تعاریف ذاتی خود وظیفه برقراری ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی را با هدف شناخت افکار عمومی و اقناع برای جلب رضایت مخاطبان برعهده دارند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ارومیه بر لزوم برقراری ارتباط شهرهایی که در نوار مرزی کشور قراردارند با کشورها و شهرهای همسایه اعلام کرد: شهرداری ارومیه تاکنون با کشورهای عراق، ترکیه، ارمنستان، و آذربایجان رایزنی‌هایی در موضوعات مدیریت شهری انجام داده است و عملکرد آن نشان از فعالیت پررنگ تر نسبت به سایر استان ها دارد.

رکاب با بیان اینکه واحد امور بین الملل شهرداری ارومیه در سال 91 تشکیل شده است ادامه داد: در طول ماههای اخیر سفیر کشور ترکیه با مدیریت شهری ارومیه دیدار داشت و در جریان این دیدار تفاهم نامه هایی در زمینه های فرهنگی، هنری و عمرانی به امضا رسید و در حال حاضر یک پروژه نیز در همین خصوص در حال اجرا است.

وی با اشاره به موضوع فعالیت شهرداری ها اظهار داشت: در حال حاضر روابط عمومی ها به جایگاه واقعی خود نرسیده اند این در حالی است که روابط عمومی های شهرداری ها جایگاه متناسب تری را در این خصوص دارا هستند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ارومیه همچنین با بیان اینکه امروز ادراه های روابط عمومی در شهرداری ها از پر فعالیت ترین بخش های شهرداری ها هستند، جایگاه روابط عمومی ها را در چارت سازمانی شهرداری ها مناسب ندانست.

رکاب همچنین با اشاره به نخستین همایش روابط عمومی های سراسر کشور اظهار داشت: روابط عمومی ها می بایست برای ارتقاء خود نسبت به تبادل اطلاعات و دستاوردها در اینگونه همایش ها اقدام و در جریان کم و کیف موفقیت های همدیگر قرار گیرند.

وی همچنین به ارائه گزارش عملکرد شهرداری ارومیه پرداخت و گفت: این شهرداری در طول سال 91 تاکنون در حدود 42 برنامه فرهنگی و هنری، 2 همایش بزرگ، برگزاری چندین نمایشگاه و چاپ چندین کتاب ، بولتن و بروشور علاوه بر فعالیت های روزانه خود انجام داده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین