تبیان، دستیار زندگی
مراسم تجلیل و قدردانی از پیشكسوتان و بزرگان فوتبال ایران روز گذشته با حضور مربیان، بازیكنان، كارشناسان صاحب نام كشور به همت موسسه مازیار ورزش در سالن آمفی تئاتر پارك اندیشه برگزار شد. به گزارش خبرنگاربخش ورزشی تبیان ، در این...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجمع پیشكسوتان فوتبال

مراسم تجلیل و قدردانی از پیشكسوتان و بزرگان فوتبال ایران روز گذشته با حضور مربیان، بازیكنان، كارشناسان صاحب نام كشور به همت موسسه مازیار ورزش در سالن آمفی تئاتر پارك اندیشه برگزار شد. به گزارش خبرنگاربخش ورزشی تبیان ، در این مراسم باشكوه كه به واقع بخش اعظمی از تاریخ فوتبال ایران در آن گرد هم آمده بودند ناصرعظیمی، امیرعابدینی، حسین فكری و داریوش ارجمند به ایراد سخنرانی پرداختند و پیشكسوتان فوتبال این مرز و بوم را افتخار ورزش كشور نامیدند.

حضور پیشكسوتانی مانند استاد فكری، داوود نصیری، جعفر كاشانی، حمید جاسمیان، جمشید محمدی، امیرآقا حسینی، همایون بهزادی، محمود بیاتی، علی جباری، پرویزابوطالب، منصورامیرآصفی و.. كه ازطلایه داران تاریخ فوتبال كشور به شمارمی روند،  دركنار چهره هایی چون حسین فرزامی ، قاسم پناهگر، بیژن ذوالفقارنسب، مهدی مناجاتی، محمد حسن انصاری فرد، بیژن طاهری، مجید نامجو مطلق و بسیاری دیگر از ملی پوشان اسبق فوتبال كشور جلوه خاص به مراسم داده بود . اعضای تیم فوتسال بانوان، تیم هنرمندان ، تیم ملی فوتسال، تیم ملی جوانان و تیم ملی ناشنوایان نیز حضور داشتند.

در حاشیه مراسم

امیرعابدینی مدیرعامل سابق پرسپولیس در بخشی از سخنان خود با ایراد این مطلب  كه تجربیات پیشكسوتها را به راحتی كنار می گذاریم و بعد می گوییم چرا از قافله فوتبال آسیا عقب افتاده ایم، گفت: در حال حاضر دلسوزان و عاشقان واقعی فوتبال را كنار گذاشته ایم و مدعیان دروغین بر فوتبال حكومت می كنند. ما باید احترام به بزرگان را یاد بگیریم.

علی اصغر مانوسی فر چهره شناخته شده فوتبال ایران در كنفدراسیون فوتبال آسیا در كنار ناصر عظیمی زحمات زیادی را برای  این مراسم متحمل شدند.

حضور رسول خطیبی، پژمان جمشیدی و محمود شافعی در كنار پیشكسوتان دیدنی و جذاب بود.

ناصر عظیمی در بخشی از سخنان خود گفت : در سال 1383 فوتبال ایران صدمین سالگرد حضور خود را جشن می گیرد.

منصور احمدی پیشكسوت دلسوز فوتبال، نیز در این مراسم باشكوه  زحمات بسیاری را متقبل شد.

اصغر تهرانی، منوچهر نظری، محمد فنایی و ارشد برازنده از پیِشكسوتان داوری دراین آیین حضور داشتند. در این میان علی خسروی نیز در این مراسم شركت داشت.

تیمورغیاثی مرد نامدار دو و میدانی ایران نیز در این مراسم شركت داشت و با پیشكسوتان فوتبال ، خوش و بش می كرد.

عادل فردوسی پور، رضا میرزاییان، علی رئیسی، پژمان راهبر و محمدرضا نصرالله زاده به عنوان نمایندگان رسانه ها در این مراسم باشكوه شركت داشتند.

از محمود بیاتی، حسین فكری، داوود نصیری، پرویز ابوطالب و دكتر بیژن ذوالفقار نسب تجلیل شد كه جوایز آنان( شاهنامه) توسط داریوش ارجمند هنرمند نام آشنا و سرهنگ فریدون صادقی اهدا شد.

همچنین به اعضای تیم ملی سالنی بانوان و خانم خدیجه سپنجی مسئول انجمن فوتبال بانوان نیز جوایزی داده شد.

كاظم رهبری داور اسبق كشورمان كه دیدار فرانسه با اروگوئه و لهستان با یوگسلاوی در چارچوب مرحله نیمه نهایی بازیهای المپیك سال 1948 لندن را قضاوت كرد در این مراسم مهمان ویژه بود كه  از او نیز تجلیل به عمل آمد.

سخنان جالب داریوش ارجمند با استقبال چشمگیر حاضران مواجه شد، به طوری كه پس از اتمام صحبتهای این هنرمند آشنا به فوتبال وی شدیداً مورد تشویق قرار گرفت. دراین مراسم صادق درودگر، وحید شمسایی ،محمدرضا حیدریان از تیم فوتسال وفرهاد جواهركلام (خواننده) ،اصغر همت و مهدی حیدری وتنی چند ازاعضای تیم هنرمندان حضور داشتند . در پایان مراسم وپس از صرف نهار، محسن حاجیلو و اسدی طنزپردازوخواننده برای حاضرین به اجرای برنامه پرداختند .