وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
Printers < Hardware تغییر دایرکتوری پیش فرضSpool چاپگر (در ویندوزNT/2000/XP ) در ویندوز برای ذخیره و نگهداری اطلاعات ارسالی به چاپگر از درایو هارد استفاده می کند . در صورتی که سیستم شما به عنوان یک سرور چاپ عمل می کند ممک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تغییر دایرکتوری پیش فرضSpool چاپگر (در ویندوزNT/2000/XP )

در ویندوز برای ذخیره و نگهداری اطلاعات ارسالی به چاپگر از درایو هارد استفاده می کند . در صورتی که سیستم شما به عنوان یک سرور چاپ عمل می کند ممکن است که موقعیت پیش فرض تعیین شده از سوی ویندوز مناسب نباشد و شما قصد تغییر آن را داشته باشید .
رجیستری را باز کرده و کلید زیر را در آن پیدا کنید .
 مقدار "" را برابر با مسیر کامل دسترسی به پوشه جدید مورد نظرتان قرار دهید. سیستم را مجددا راه اندازی کنید و یا اجرای سرویس "Spooler" رامتوقف کنید . مقدار پیش فرض بصورت%SystemRoot%/system32/spool/PRINTERS  می باشد .درصورتی که چند چاپگر در سیستم شما نصب است و مایلید تا این ویژگی تنها به یکی از آنها اعمال شود می توانید  نام چاپگر مورد نظرتان را در زیر کلید مربوط به کلید فوق یافته و سپس مقدار "" آنرا برابر با مسیر کامل دسترسی به پوشه مورد نظرتان قرار دهید.
از رجیستری خارج شوید و برای اعمال تغییرات مجددا سیستم را راه اندازی نمائید و یا Log Off کنید.

Registry Settings :

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Print/Printers]
Value Name: DefaultSpoolDirectory 
Data Type:REG_SZ (String Value)
Value Data:Full path to printer spool directory

توجه :

تغییر در رجیستری می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ویندوز شود و حتی در برخی مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سیستم عامل می کند.
از این رو به شما کاربر محترم توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی و تجربه لازم و نیز اطلاعات کافی در خصوص ویندوز برخوردارنیستید، حتی الامکان از بکار بردن این دستورات خودداری نمائید. شایان ذکر است که ما هیچ تعهدی نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهیم داشت.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین