تبیان، دستیار زندگی
معاون سلامت و تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش با اعلام برنامه‌های دفتر پیشگیری این وزارتخانه از چاپ و توزیع 700 هزار نشریه نوین ویژه مدیران و والدین در سال جاری خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشریه نوین "با هدف مراقبت دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی" چاپ و توزیع می‌شود

نشریه نوینبا هدف مراقبت دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی چاپ و توزیع می‌شود


معاون سلامت و تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش با اعلام برنامه‌های دفتر پیشگیری این وزارتخانه از چاپ و توزیع 700 هزار نشریه نوین ویژه مدیران و والدین در سال جاری خبر داد.


کیومرث هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» گفت: این معاونت سه حوزه تربیت بدنی، سلامت و تندرستی و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی را در ساختار جدید ایجاد کرده است تا مهمترین برنامه‌های سلامت و تندرستی دانش آموزان را به طور ویژه در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه تمام برنامه‌های تدوین شده در این سه دفتر بر اساس راهکارهای سند تحول بنیادین است، عنوان کرد: مقرر شده شورای عالی آموزش و پرورش در تهیه نقشه راه حوزه پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب‌ها همکاری لازم را با معاونت سلامت داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه پیشگیری و مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اطلاع رسانی نقش مهمی را ایفا می‌کند، تصریح کرد: معتقدیم با آگاهی دادن به دانش آموزان و اطلاع رسانی به موقع از سوی مدیران و والدین از بروز بسیاری از آسیب‌ها جلوگیری می‌شود.

آموزش و پرورش هرکجا که احساس کند دانش‌آموزی در معرض خطر است به ویژه در معرض خطری همچون استعمال سیگار، قطعا اطلاع رسانی لازم را انجام خواهد داد.

هاشمی گفت: آموزش و پرورش هرکجا که احساس کند دانش‌آموزی در معرض خطر است به ویژه در معرض خطری همچون استعمال سیگار، قطعا اطلاع رسانی لازم را انجام خواهد داد.

معاون سلامت و تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش گفت: در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌های مرتبط زیادی هستند که می‌توانند به آموزش و پرورش کمک کنند از جمله وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر که اجرای اقدامات مشترک مستلزم مطالعات مناسب در این زمینه است تا بخش‌هایی که در آن آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان را تهدید می‌کند شناسایی و اطلاع رسانی شود.

این نشریه در بین مدیران مدارس و همچنین والدین توزیع می‌شود تا اطلاعات لازم را در حوزه پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی از جمله استعمال سیگار کسب کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته نشریه "نوین" ویژه مدیران و والدین منتشر شد، اظهار کرد: به علت محدودیت منابع مالی تنها در 30 درصد از مدارس کشور این نشریه توزیع شد، اما امسال با همکاری سازمان پژوهش و اعتباری که ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین کرده است، تیراژ این نشریه را به 700 هزار جلد افزایش داده‌ایم.

هاشمی گفت: این نشریه در بین مدیران مدارس و همچنین والدین توزیع می‌شود تا اطلاعات لازم را در حوزه پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی از جمله استعمال سیگار کسب کنند.


منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)

بخش سفیران تبیان