تبیان، دستیار زندگی
مسئول قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از راه اندازی 90 مدرسه تخصصی قرآن در سطح استان اصفهان خبر داد و گفت : در حال حاضر حدود 110 هزار دانش‌آموز استان در پایه‌های نخست، دوم و سوم دوره ابتدایی در مدارس تخصصی قرآن مشغول به تحصیل هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه اندازی 90 مدرسه تخصصی قرآن و حضور 110 هزار دانش آموز اصفهانی در مدارس قرآنی

راه اندازی 90 مدرسه تخصصی قرآن و حضور 110 هزار دانش آموز اصفهانی در مدارس قرآنی


مسئول قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از راه اندازی 90 مدرسه تخصصی قرآن در سطح استان اصفهان خبر داد و گفت : در حال حاضر حدود 110 هزار دانش‌آموز استان در پایه‌های نخست، دوم  و سوم دوره ابتدایی در مدارس تخصصی قرآن مشغول به تحصیل هستند.


مهدی نم‌نبات با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش در سطح استان اظهار کرد: از ابتدای سال تحصیلی جدید براساس برنامه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 90 مدرسه تخصصی قرآن در سطح استان اصفهان راه‌اندازی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید حدود 220 نفر از فعالان قرآنی موجود در سطح استان وارد سیستم آموزش و پرورش شده‌اند، ادامه داد: این افراد از میان حافظان و قاریان قرآن هستند که به صورت قرارداد کار معین در نظام آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند.

در سال تحصیلی جدید حدود 220 نفر از فعالان قرآنی موجود در سطح استان وارد سیستم آموزش و پرورش شده‌اند.

مسئول قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه این افراد با عنوان مربی پرورشی فعال قرآنی به اجرای تمام فعالیت‌های قرآنی در نواحی و مناطق آموزش و پرورش می‌پردازند، تصریح کرد: همچنین این افراد به تربیت استعداد‌های قرآنی موجود در مدارس قرآنی نیز می‌پردازند.

نم‌نبات به فعالیت مدارس تخصصی و مدارس فوق برنامه قرآن در سطح استان اشاره و تأکید کرد: در حال حاضر حدود 110 هزار دانش‌آموز استان در پایه‌های نخست، دوم و سوم دوره ابتدایی در مدارس تخصصی قرآن مشغول به تحصیل هستند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان