سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بر اساس تحقیقی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، گوگل و یاهو دو نمونه از شرکت‌هایی هستند که به شیوه مستقیم و غیرمستقیم برای سایت‌های دانلود غیرقانونی آثار هنری تبلیغ می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانلود غیرقانونی یاهو و گوگل!

سکوت یاهو و تکذیب گوگل!


 بر اساس تحقیقی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، گوگل و یاهو دو نمونه از شرکت‌هایی هستند که به شیوه مستقیم و غیرمستقیم برای سایت‌های دانلود غیرقانونی آثار هنری تبلیغ می‌کنند.

گوگل و یاهو

نتایج این تحقیق نشان می‎دهد که دو شرکت "گوگل" و "یاهو" به دزدی آثار هنری و موسیقی متهم هستند. همچنین برخی تبلیغات این دو شرکت که در صفحات موتور جست‌وجوگر یا سرویس ایمیل آنها ارائه می‌شود، لینک به سایت‌های دانلود غیرقانونی موزیک و فیلم است.

جاناتان تاپلین، مدیر لابراتور تحقیق و فناوری "آنبرگ" در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، با اعلام این خبر، تاکید کرد: «همه ما می‌دانیم تبلیغ برای نقض کپی‌رایت غیرقانونی است و با اهداف این شرکت‌های بزرگ که خود درگیر ده‌ها دعوای حقوقی با رقیان بر سر نقض حق کپی‌رایت هستند، کاملا در تضاد است».

یاهو هنوز درباره‌ی نتایج این گزارش تحقیقی موضع‌گیری نکرده است. مسوولان روابط عمومی گوگل در گفت‌وگو با وبسایت تخصصی فناوری "سی نت" با رد نتیجه‌ی گزارش، مدعی شدند که آنها هرگز برای سایتی تبلیغ نمی‌کنند که دانلود غیرقانونی را ترویج کند.

جاناتان تاپلین، مدیر لابراتور تحقیق و فناوری "آنبرگ" در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، با اعلام این خبر، تاکید کرد: «همه ما می‌دانیم تبلیغ برای نقض کپی‌رایت غیرقانونی است و با اهداف این شرکت‌های بزرگ که خود درگیر ده‌ها دعوای حقوقی با رقیان بر سر نقض حق کپی‌رایت هستند، کاملا در تضاد است»

یکی از سخنگویان گوگل به این سایت، گفت: «تبلیغات آنلاین شیوه و سیستم پیچیده‌ای دارد. پیچیدگی این حوزه پژوهشگران را به این نتیجه‌ی نادرست رسانده است که ما برای نقض کپی‌رایت تبلیغ می‌کنیم. حضور تبلیغات و کدهای گوگل در هر وبسایتی به معنی این نیست که ما با آنها قرارداد تجاری و تبلیغاتی داریم و برای آنها تبلیغ می‌کنیم».

بخش ارتباطات تبیان


منبع:سیتنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین