تبیان، دستیار زندگی
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس بر ضرورت توجه به اصلاح ناهنجاری های قامتی دانش آموزان تاکید کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ضرورت توجه به اصلاح ناهنجاری های قامتی دانش آموزان

توزیع 850 بسته برای اصلاح ناهنجاری قامتی در فارس

ضرورت توجه به اصلاح ناهنجاری های قامتی دانش آموزان/ توزیع 850 بسته برای اصلاح ناهنجاری قامتی در فارس


 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس بر ضرورت توجه به اصلاح ناهنجاری های قامتی دانش آموزان تاکید کرد.


محمد جعفری در آیین آغازین دوره آموزشی حرکات اصلاحی در شیراز، اظهار داشت: در سنوات گذشته، شناسایی ناهنجاری های اسکلتی و ساختار قامتی ضروت می گرفت اما این فرآیند به برگزاری کلاس های آموزشی برای رفع این مسئله نمی انجامید.

وی بر ضرورت برنامه ریزی و ایجاد و فعال کردن کانون های اصلاح حرکتی تاکید و خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی به روز کردن دانسته های کارشناسان تربیت بدنی می باشد و امیدواریم که شرکت کنندگان در این دوره به عنوان مدرس دانسته های خود را به مربیان ورزش شهرستان ها و مناطق استان انتقال دهند.

هدف از برگزاری این دوره آموزشی به روز کردن دانسته های کارشناسان تربیت بدنی می باشد .

هدف از برگزاری این دوره آموزشی به روز کردن دانسته های کارشناسان تربیت بدنی می باشد و امیدواریم که شرکت کنندگان در این دوره به عنوان مدرس دانسته های خود را به مربیان ورزش شهرستان ها و مناطق استان انتقال دهند.

جعفری اضافه کرد: کانون های عادی که در شهرستان ها بوده اند، شناسایی شده اند که در این میان در شهرستان هایی که بیش از 11 کانون فعال داشتند، دو کانون اصلاحی و شهرستان هایی که زیر 11 کانون داشته اند فقط یک کانون اصلاح حرکتی در آنها فعال شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس در ادامه از توزیع 850 بسته آموزشی شامل CD، کتاب و صفحه شطرنجی و دیگر ملزومات برای رفع ناهنجاری های قامتی در سطح استان با هزینه ای بالغ بر یک صد میلیون تومان خبر داد که بخشی از هزینه ها از وزارتخانه و بخشی دیگر از بودجه فرهنگی استانداری تامین شده است.

این ناهنجاری ها که از جمله رایج ترین آنها افتادگی شانه، کف پای صاف یا گود و .. می باشد ناشی از کیف نامناسب و یا حمل نامناسب کیف و روش های غلط مطالعه می باشد که با آموزش می توان این مسائل را مرتفع کرد.

جعفری در ادامه به وجود درصد بالایی از ناهنجاری های قامتی در بین دانش آموزان اشاره و ابراز داشت: این ناهنجاری ها که از جمله رایج ترین آنها افتادگی شانه، کف پای صاف یا گود و .. می باشد ناشی از کیف نامناسب و یا حمل نامناسب کیف و روش های غلط مطالعه می باشد که با آموزش می توان این مسائل را مرتفع کرد.

وی در پایان از شرکت 70 مربی در این همایش خبر داد که این تعداد پس گذراندن دوره مذکور که با حضور اساتید برجسته برگزار می شود، ضمن حضور در مناطق و شهرستان ها آموزه های خود را در اختیار دیگر مربیان ورزش قرار می دهند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان