تبیان، دستیار زندگی
Troudleshooting < Windows مشاهده کد HTML یک فایل در Internet Explorer(در تمام ویندوز ها) هنگامی که سعی می کنید تا کد اصلی یک فایلHtmlرا در Internet Explorer  مشاهده کنید ، در برخی موارد ویندوز با مشکل مواجه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مشاهده کدHTML یک فایل در Internet Explorer(در تمام ویندوز ها)

Internet Explorer
هنگامی که سعی می کنید تا کد اصلی یک فایلHtmlرا در Internet Explorer  مشاهده کنید ، در برخی موارد ویندوز با مشکل مواجه می شود . این مقاله برخی از این مشکلات را توضیح می دهد .

تعدادی از دلایلی که ممکن است ویژگیView Source را درInternet Explorer غیر فعال کند در زیر لیست شده اند :
1- افزایش فایل هایTemporary :
هنگامی که فضای فایل هایTempافزایش پیدا کندممکن است در مشاهده کد اصلی فایل هایHTML  با مشکل مواجه شوید .برای رفع چنین مشکلی می توانیدInternet Explorer را باز کرده و گزینه Tools>Internet Options>Delete Files را انتخاب نمائید.
2- موقعیت پوشهCookie:
این مشکل هنگامی رخ می دهد که پوشهCookieهای شما در یک درایوNTFS قرار گرفته و مجوز دسترسیChange در این پوشه اعمال نشده باشد .برای رفع مشکل خود مطمئن شوید که نام کاربری شما که در سیستمLogin کرده اید مجوز دسترسی لازم به این پوشه را دارد .
3- مفقود شدن فایلNOTEPAD.EXE:
تابعView Sourceبرای مشاهده فایل هایHTML از برنامهNOtepad استفاده می کند .و در صورتی کهNotepad از پوشه ویندوز حذف و یا جابجا شود، اجرای این دستور با مشکل مواجه خواهد شد .برای حل مشکل مطمئن شوید که فایلNotepadدر مشیر مربوطه وجود داشته باشد.
4- تکمیل نشدنDownloadصفحه :
در صورتی که قبل از دریافت کامل صفحه کلیدESC را فشار دهید ، منویView Source نشان داده نمی شود .
5- محدودیت هایView Source:
اجرای این دستور می تواند توسط مدیر شبکه محدود شده باشد .برای رفع این مشکل به عبارت"No View Source" در رجیستری و در قسمتInternet Explorer Restrictions بگردید .
6- نا معتبر بودن پوشهTemporary:
این ایراد ممکن است در صورتیکه مسیر تعیین شده به پوشهTMP نامعتبر باشد ، رخ دهد . برای رفع این ایراد مسیر فایل هایTmp خود را بررسی کنید .
غیر فعال شدن راست کلیک در صفحه وب
برخی صفحات وب با ایجاد موانع و محدودیت هایی امکان راست کلیک کردن در صفحه را از کاربر می گیرند .اما کد هنوز از طریق منویView و گزینهSource قابل دسترسی است .