تبیان، دستیار زندگی
رشته کاردانی فنی بازی‌ سازی رایانه‌ای با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مرکز آموزش عالی سه شهر کشور راه اندازی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دو خبر از بازی های رایانه ای تهران

بازی های رایانه ای

رشته کاردانی فنی بازی‌ سازی رایانه‌ای با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مرکز آموزش عالی سه شهر کشور راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی از بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بدنبال راه اندازی رشته کاردانی فنی بازی سازی رایانه ای در اردیبهشت امسال، شهرهای اراک، زنجان و مرکز فرهنگ و هنر واحد 38 شهر تهران به دانشگاه بازی سازی کشور پیوستند.

«محمدحسین رضوانی» به عنوان سرتیم کارگروه برنامه ریزی درسی و آموزشی دانشگاه جامع علمی - کاربردی در رشته بازی سازی رایانه ای از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای در حال رایزنی با مراکز علمی - کاربردی استان‌های قم، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اردبیل و استان مازندران است و پیش بینی می شود تا پایان سال 1392 مراکز این استان ها نیز به جمع دانشگاه های مجری علمی - کاربردی در رشته های فنی و هنری بازی سازی رایانه ای افزوده شوند.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای در زمینه راه اندازی رشته های دانشگاهی بازی سازی رایانه ای در کشور و در منطقه غرب آسیا پیشرو بوده و راه اندازی این رشته در مقاطع بالاتر دانشگاهی و نیز در دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار این بنیاد قرار دارد.

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره بازینامه نویسی با مضامین قرآنی تمدید شد

دبیر نخستین جشنواره بازینامه نویسی بازی های رایانه ای با مضامین قرآنی از تمدید مهلت ارسال آثار به مدت 25 روز و تا 10بهمن ‌ماه خبر داد.

شهروز میرعظیمی گفت: مهلت اولیه ارسال اثر به جشنواره بازی نامه نویسی 15 دی‌ ماه بود، اما شورای سیاستگذاری این جشنواره به علت درخواست‌های رسیده به خصوص از شهرستان‌ها و افزایش گستره جشنواره در سطح کشور، مهلت ارسال آثار را تا 10 بهمن ‌ماه تمدید و زمان برگزاری مراسم اختتامیه را به تعویق انداخت.

دبیر اولین جشنواره بازینامه نویسی بازی های رایانه ای با مضامین قرآنی پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را 10 بهمن ‌ماه اعلام و تاکید کرد: متقاضیان می توانند با استفاده از فرصت پیش آمده، نسبت به تکمیل و تجمیع آثار و ارسال آن به دبیرخانه اقدام کنند.

میرعظیمی توضیح داد: پس از انجام فرایند داوری آثار دریافتی، زمان دقیق برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره جهت معرفی آثار برتر و تقدیر و اهداء جوایز ارزنده به آثار برگزیده اعلام می شود. نخستین جشنواره بازینامه نویسی بازی های رایانه ای با مضامین قرآنی با محورهای پیام های قرآنی، آموزش و سبک زندگی توسط سازمان دارالقرآن الکریم و با همکاری و مساعدت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، شرکت تبیان و شرکت نشر الکترونیک ایران بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

تنظیم: هومن بهلولی