تبیان، دستیار زندگی
رئال مادرید این روزها با تیم فصل گذشته ی خود فاصله بسیاری دارد. فصلی که در آن تمام رکوردهای لالیگا را با اتحاد و همدلی که بین بازیکنان و مربی اش بود شکاند و با اقتدار و فاصله ی 9 امتیازی نسبت به بارسلونا در صدر ایستاد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مورینیو یا کاسیاس؟کدامیک؟


رئال مادرید این روزها با تیم فصل گذشته ی خود فاصله بسیاری دارد. فصلی که در آن تمام رکوردهای لالیگا را با اتحاد و همدلی که بین بازیکنان و مربی اش بود شکاند و با اقتدار و فاصله ی 9 امتیازی نسبت به بارسلونا در صدر ایستاد.

مورینیو و کاسیاس

اوضاع این فصل اصلا مورد پسند هوادارن این تیم پرهوادار نیست.فاصله ی 16 امتیازی با بارسلونا، مصدومیت های متعدد بازیکن های اصلی و حالا نیمکت نشینی بازیکنی که لقب "مقدس" را یدک می‌کشد.

صحبت ها از روابط بد مورینیو و کاسیاس از پارسال شروع شد.جایی که گفته می‌شد مورینیو با بازیکنان بسیار محبوب مشکل دارد.ضرب المثل دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند، حول محور مادرید زیاد شنیده می‌شد. این شایعات ابتدا از مشکل مورینیو با کاسیاس شروع شد که در همان ابتدا کاسیاس با قرار دادن عکسی صمیمی از خودش و ژوزه در صفحه ی فیس‌بوکش، سعی بر از بین بردن شایعات داشت.

اما این شایعات تمام نشد و نفر بعدی که گفته شد با ژوزه مشکل دارد کسی نبود جز سرجیو راموس.کسی که از 18 سالگی در رئال مادرید توپ می‌زند و در رختکن به کلانتر راموس معروف است. او کاپیتان دوم مادرید است و می‌گویند حرفش در رختکن حرف آخر است. به نظر می‌رسید به دلیل مصاحبه های متعدد راموس و ژوزه موضوع اختلاف آنها کمی جدی تر باشد ولی بعد از بازی برگشت کوپا دل ری در مقابل بارسلونا، جایی که راموس اخراج شد و در کنار زمین ایستاد و ژوزه بسیار صمیمی چندین کلمه با او صحبت کرد، اختلاف ها کنار گذاشته شد و مشکل ژوزه با راموس نیز حل شد.

حال بعد از گذشت چندین ماه و اتفاقات فراوانی که در این بین افتاده هواداران مادرید قبل از بازی با مالاگا با عجیب ترین خبر ممکن روبرو شدند. نیمکت نشینی ایکر کاسیاس، کسی که 10 سال بود به دلایلی به جز مصدومیت، نیمکت نشین نشده بود.انتقادات به مورینیو به اوج رسید و حتی در شبکه های اجتماعی بسیاری از هواداران مادرید به وی توهین کردند و او را مقصر اصلی حواشی اطراف تیم دانستند. ژوزه از ابتدای فصل روزهای سختی را سپری کرد. انتقاد ها و سوت های علیه او به قدری بود که قبل از بازی با اتلتیکو مادرید، ساعتی را برای هواداران مشخص کرد که به ورزشگاه بیایند و فقط او را هو کنند که در هنگام بازی تیم آرامش داشته باشد. این تاکتیک جواب داد و رئال مادرید با نمایشی بسیار خوب توانست بر اتلتیکو مادرید که یکی از بهترین فصل های تاریخش را سپری می‌کند، غلبه کند.

فرضیه اول یعنی دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند نیز هنوز پابرجاست. ممکن است مورینیو نتواند شخصی محبوب تر از خودش در رختکن و بین هواداران را تحمل کند و  بدین نحو قصد دارد کم کم غزل خداحافظی را برای کاسیاس بخواند. در این شرایط شایعاتی مبنی بر پیشنهاد بارسلونا برای کاسیاس نیز شنیده می‌شود که این شایعات بسیار دور از ذهن می‌باشد

اما اوضاع این گونه پیش نرفت و بازی های ضعیف مادرید باز هم انتقادات را علیه مورینیو به همراه داشت ولی چه چیزی می‌تواند نیمکت نشینی بهترین دروازه بان جهان در 5 سال گذشته را توجیه کند؟

در 4 سالی که مورینیو سکان سپیدپوشان را در دست گرفته، بسیاری از او خرده گرفتند که به جوانان مادریدی بازی نمی‌رسد و ژوزه تنها به ستاره هایی که خودش جمع آوری کرده بازی می‌دهد. حال که آدان به جای کاسیاس در درون دروازه قرار گرفته، عده ای می‌گویند مورینیو قصد دارد به منتقدهایش ثابت کند برای بازی کردن جوانان در تیمی مثل رئال مادرید، باید یک ستاره روی نیمکت بنشیند و حالا برای بازی کردن آدان 25 ساله باید بهترین دروازه بان جهان نیمکت نشین شود. به گفته خود او بعد از بازی با سوسیداد، آدان 16 سال است که در رئال است و یک مادریدی اصیل، پس هواداران نباید به مورینیو به خاطر بازی دادن به او خرده بگیرند یا سوت های اعتراضیشان برای بازی دادن به او باشد.

مورینیو و کاسیاس

صحبت های دیگری نیز شنیده می‌شود که گویا آدان قصد ترک مادرید را دارد و این 2 بازی حکم بازی خداحافظی را برای او داشته، هرچند که مورینیو به جز جمله " کسی که امشب ( مقابل سوسیداد) در درون دروازه می‌ایستد، چهارشنبه شب در کوپا دل ری بازی نخواهد کرد" چیزی در این مورد نگفته است.

فرضیه اول یعنی دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند نیز هنوز پابرجاست. ممکن است مورینیو نتواند شخصی محبوب تر از خودش در رختکن و بین هواداران را تحمل کند و  بدین نحو قصد دارد کم کم غزل خداحافظی را برای کاسیاس بخواند. در این شرایط شایعاتی مبنی بر پیشنهاد بارسلونا برای کاسیاس نیز شنیده می‌شود که این شایعات بسیار دور از ذهن می‌باشد.

مساله دیگری که در میان است، رفتن بازیکنان محبوب از مادرید در زمان مدیریت پرز است. کاپیتان ایه رو، کاپیتان رائول و حالا کاپیتان کاسیاس که هر 3 از لحاظ محبوبیت، به بیشترین حد ممکن در بین مادریدی ها رسیده بودند.

حال با تمام این تفاسیر، مادریدی ها در بازی بعدی، ایکر مقدسشان را در درون دروازه خواهند دید و شاید این شایعات آرام آرام از خاطر فوتبال دوستان برود ولی مشکل مورینیو با رختکن مادرید، یک مشکل اساسی است که هر از چند گاهی دوباره شروع می‌شود. او بسیار خوب می‌داند که برای کسب موفقیت باید تیمی آرام و بی‌حاشیه داشته باشد ولی دلیل بعضی کارهای عجیب و غریبش هنوز مشخص نیست. شاید نیمکت نشینی در این 2 بازی، تنبیه کاسیاس در قبال شایعاتی بود که می گفتند ایکر اخبار رختکن را به گوش روزنامه های آس و مارکا می‌رساند. کسی چه می‌داند.

بخش ورزشی تبیان

منبع : تابناک