تبیان، دستیار زندگی
Desktop  < Windows   مشاهده نسخه ویندوز در Desktop (تمام ویندوز ها ) نسخه های اولیه ویندوز شماره نسخه ویندوز را در Desktop نشان نی دادند .این ویژگی در نسخه های عرضه شده بعدی حذف شد.این تنظیمات برای فعال کرد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مشاهده نسخه ویندوز در Desktop(تمام ویندوز ها )


نسخه های اولیه ویندوز شماره نسخه ویندوز را در Desktop نشان نی دادند .این ویژگی در نسخه های عرضه شده بعدی حذف شد.این تنظیمات برای فعال کردن ویژگی و امکان دادن به کاربران تا به سرعت دریابند که نسخه ویندوز آنها که در حال اجرا است چیست، مورد استفاده قرار می گیرد.
رجیستری را باز کرده و کلید زیر را در آن پیدا کنید .
یک مقدارDWORD جدید (و یا یک مقدارString در ویندوز98و یاMe)ایجاد کرده و  نام"" را به آن بدهید. سپس مقدار آن را برابر با تعداد اسناد اخیری  کنید که مایل به نشان دادن آنها هستید .
از رجیستری خارج شوید و برای اعمال تغییرات مجددا سیستم را راه اندازی نمائید .

نکته : نسخه ویندوز  ممکن است در صورتی که شما Active Desktop را فعال کرده باشید در پشت نوار ابزار مخفی شود. در صورت برخورد با چنین مشکلیActive Desktop را غیر فعال نمائید.

Registry Settings :

System Key:  [HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop] 
Value Name:
  PaintDesktopVersion
Data Type:REG_DWORD (DWORD Value)
Value Data:  (0 = disable, 1 = enable)

توجه :

تغییر در رجیستری می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ویندوز شود و حتی در برخی مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سیستم عامل می کند.
از این رو به شما کاربر محترم توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی و تجربه لازم و نیز اطلاعات کافی در خصوص ویندوز برخوردارنیستید، حتی الامکان از بکار بردن این دستورات خودداری نمائید. شایان ذکر است که ما هیچ تعهدی نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهیم داشت.