تبیان، دستیار زندگی
Login and Authentication < Windows راه اندازی ویندوز بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور (در ویندوز 95/98/ME) آیا هنگام راه اندازی ویندوز سوالی مبنی بر وارد کردن رمز عبور از شما پرسیده می شود ؟ با استفاده از این ویژگی از سوال...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه اندازی ویندوز بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور (در ویندوز 95/98/ME)

رجیستری ویندوز (راه اندازی ویندوز بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور )

آیا هنگام راه اندازی ویندوز سوالی مبنی بر وارد کردن رمز عبور از شما پرسیده می شود ؟ با استفاده از این ویژگی از سوال مربوط به رمز عبور صرفنظر می شود .
رمز های عبور در سری ویندوز 9X در فایل هایPassword لیست می شوند که این فایلها در دایرکتوری ویندوز و هم نام با کلمه عبور کاربر و با پسوند pwL .نگهداری می شوند .
برای مثال اگر نام کاربری  شما "Ali"است ، فایل رمز عبور مربوطه در مسیر زیر قرار می گیرد : C:/windows/Ali.pwl
برای حذف کادر مربوط به رمز عبور فایلPWL مرتبط با نام کاربریخود را یافته و آن را بصورتAli.oldتغییر نام دهید.
در صورتی که سیستم شما در شبکه قرار دارد نیاز به مراجعه به Control Panel -> Network و بررسی اینکه آیا  "Primary Network Logon" برای   "Windows Logon" انتخاب شده است خواهید داشت .
حال سیستم را مجددا راه انازی کنید .کادر نمایان می شود که رمز عبور را از شما می پرسد . این کادر را بصورت خالی ترک کرده و سپس گزینهOk را کلیک نمائید .در مرحله بعدی دیگر سوالی مبنی بر وارد کردن رمز عبور از شما پرسیده نخواهد شد .

توجه :

تغییر در رجیستری می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ویندوز شود و حتی در برخی مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سیستم عامل می کند.
از این رو به شما کاربر محترم توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی و تجربه لازم و نیز اطلاعات کافی در خصوص ویندوز برخوردارنیستید، حتی الامکان از بکار بردن این دستورات خودداری نمائید. شایان ذکر است که ما هیچ تعهدی نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهیم داشت.