تبیان، دستیار زندگی
Taskbar < Windows و Start Menu تغییر صفحه Startup وShutdown(در ویندوز 95/98/ME) در ویندوز برای ساخت صفحاتStartupوShutdownشیوه خاص و خسته کننده ای وجود دارد . خوشبختانه با قرار دادن این تصاویر با تصاویر مورد نشظر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

Startup وShutdown(در ویندوز 95/98/ME)

رجیستری ویندوز (تغییر صفحهStartup وShutdown)
در ویندوز برای ساخت صفحاتStartupوShutdownشیوه خاص و خسته کننده ای وجود دارد . خوشبختانه با قرار دادن این تصاویر با تصاویر مورد نشظرتان انجام چنین کاری آسانتر می شود .

3 فایلی هستند که صفحات گرافیکی Startup وShutdown را می سازند ، عبارتند از :


Logo.sys :که صفحه مربوط به Startup است و بطور معمول در پوشه نصب ویندوز قرار دارد .
Logow.sys:که تصویر مربوط به عبارت  Please wait  بوده و بطور معمول در پوشه نصب ویندوز قرار دارد .
Logos.sys:که تصویر مربوط به  عبارت It"s now safe to turn off your computer بوده و بطور معمول در پوشه نصب ویندوز قرار دارد .
این فایل ها دارای استاندارد256 رنگ بوده و ابعاد آنها240*320  می باشد  و از نوعBitmap هستند .شما می توانید با استفاده از هر برنامه گرافیکی آنها را ویرایش کنید و تغیطرات مورد نظرتان را در آنها اعمال کنید ، اما باید توجه داشته باشید که قبل از شروع به چنین کاری حتما از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمائید.
(فایلLogo.sys ممکن استاز قبل وجود داشته و یا نداشته باشد .)
برای ایجاد تغیییرات در این فایلها به شیوه زیر عمل کنید :
1- سه فایل فوق الذکر را در یک پوشه خالی Copy کرده و آنها را با پسوندBMP. تغییر نام دهید .
2- با استفاده از یک ویرایشگر  گرافیکی فایل را به شکل مورد نظر خود تغییر دهید .
3- فایل ها را ذخیره کرده و پسوند آنها را مجددا بهsys.تبدیل کرده و سپس به محل اصلی شان در پوشه ویندوز کپی نمائید .
البته می توان هر تصویر دیگری را نیز به جای این تصاویر انتخاب کنید ، اما باید توجه داشته باشید که مشخصات آن حتما باید 240*320 بوده و حجم آن نیز 129078بایت باشد.

توجه :

تغییر در رجیستری می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ویندوز شود و حتی در برخی مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سیستم عامل می کند.
از این رو به شما کاربر محترم توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی و تجربه لازم و نیز اطلاعات کافی در خصوص ویندوز برخوردارنیستید، حتی الامکان از بکار بردن این دستورات خودداری نمائید. شایان ذکر است که ما هیچ تعهدی نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهیم داشت.