تبیان، دستیار زندگی
Access 2010 ویژگی های جدیدی را برای مدیریت داده ها ایجاد كرده است كه بسیار قابل اعتماد و البته انعطاف پذیر هستند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیتابیس Access در آفیس 2010


Access 2010 ویژگی های جدیدی را برای مدیریت داده ها ایجاد كرده است كه بسیار قابل اعتماد و البته انعطاف پذیر هستند.

در مجموعه آفیسAccess  یا همان دیتا بیس بدون شک مشکل ترین و حرفه ای ترین برنامه است، ویژگی های قرار داده شده در Access به كاربرانی كه تازه وارد هستند كمك می كند تا بتوانند پیچدگی های پایگاه داده ها را درك كنند. Access نیز مانند دیگر همتایان خود كه در آفیس 2010 پیشرفت كرده اند، گسترش یافته است.

پشت صحنه تمامی صفحات از جمله وب سایت ها، وبلاگ ها، سایت تمامی شركت های بزرگ و ... دارای پایگاه داده هایی هستند كه شامل برنامه های موجود، برنامه های امنیتی، تجزیه و تحلیل منابع و ... هستند.

دیتا بیس access در آفیس 2010

ماكرو

Access 2010 محیط خوبی را فراهم می آورد تا بتوان به ماكروها(چیزهای كوچك) دسترسی داشت. ماكروها باعث پیاده سازی منطقی داده ها می شود و این امكان را برای راحتی كاربران فراهم می كنند تا آن ها بتوانند كمتر اشتباهات برنامه نویسی انجام دهند تا در نهایت خطاهای كمتری داشته باشند. با استفاده از ماكروها بهره وری از پایگاه داده ها بیشتر می شود و از ایجاد منطق های پیچیده جلوگیری می كند و همچنین نتیجه برنامه های كاربردی را انعطاف پذیرتر و قوی تر ارائه می دهد.

دیتا بیس access در آفیس 2010

گزینه های خروجی بیشتر

برخلاف Access 2007 كه برای دریافت داده ها در خروجی نیاز به نصب افزونه های اضافی داشتید، در Access 2010دیگر نیازی به نصب افزونه ها نیست و خود Access  این قابلیت را در اختیار كاربران قرار می دهد تا بتوانند داده های خود را با فرمت های PDF وXPS در خروجی داشته باشید. همچنین می توانید داده ها را با تمام ویژگی های قالب بندی بین كاربران دیگر نیز توزیع كنید.

دیتا بیس access در آفیس 2010

به اشتراك گذاری پایگاه داده در وب

در Access 2007 شما می توانید پایگاه داده را بر روی وب به اشتراك بگذارید و لیست های خود را در كتابخانه های پایگاه داده ها انتقال دهید اما در Access 2010 به دلیل ارتباط با SharePoint Server 2010 شما می توانید یك پایگاه داده بر روی وب ایجاد كنید و لینك ها و... را بر روی آن قرار دهید همچنین می توانید قبل از انتشار آن ها از طریق قابلیت تجزیه و تحلیل وب آن ها را بررسی كنید.

دیتا بیس access در آفیس 2010

كنترل راحت تر

در مقایسه Access 2007 با Access 2010، Access 2010 گزینه هایی را در اختیار كاربران قرار داده است تا بتوانند بدون كدنویسی به اشكال و مدل های مختلف در پایگاه داده دست پیدا كنند.

دیتا بیس access در آفیس 2010

تم ها و طرح های حرفه ای

برای ایجاد فرم ها و گزارش های حرفه ای شما با استفاده از تم ها، رنگ ها، فونت ها و ... دیگر كار سختی را پیش رو ندارید.

دیتا بیس access در آفیس 2010

به سرعت اضافه كردن رشته ها به گروه

Access 2010 با ارائه كردن راه های جدید موجب می شود تا كاربران بتوانند در هر زمینه ای مواردی كه مورد نظرشان است را به پایگاه داده خود اضافه كنند.

در Access 2007 شما می توانستید یك سمت كار كلی برای هر فیلد انتخاب كنید اما در Access 2010 جدول ها و فیلدها گسترش یافته است

به عنوان مثال:  با انتخاب گزینه آدرس از گزینه شروع سریع، پس از کلیک کردن بر روی آدرس، زمینه های متعدد مرتبط با آدرس به طور خودکار در پنجره ها اضافه خواهد شد.

دیتا بیس access در آفیس 2010

قالب آماده وب پایگاه داده

محیط وب مانند یك دسكتاپ جدید است. برنامه نویسان Access 2010 قالب های آماده ای را در محیط Access 2010 قرار داده اند كه بتوان با استفاده از نوع پایگاه داده وب سریع تر به داده ها و برنامه های تحت وب دسترسی داشت.

جدول ماكروها

علاوه بر این كه ماكروها جالب هستن جدول آن ها نیز به همان اندازه جالب است و شما می توانید به كپی یا كات كردن بخشی یا همه صفحه بپردازید و آن را به دفترچه یادداشت خود و یا دیگران متصل كنید. با این روش پست های خبری را ایجاد می كنند كه تمامی افراد بتوانند از آن ها استفاده كنند.

دیتا بیس access در آفیس 2010

اضافه كردن فیلد

در Access 2007 شما می توانستید یك سمت كار كلی برای هر فیلد انتخاب كنید اما در Access 2010 جدول ها و فیلدها گسترش یافته است. به عنوان مثال شما می توانید فیلد آدرس را اضافه كنید و در زیر شاخه آن خیابان، شامل شهر، استان، کد پستی و کشور و ... را اضافه كنید با این شرط كه خود نام آدرس به عنوان فیلد اصلی در بالای جدول قرار می گیرد.

ارتقا كار به صورت آفلاین

شما می توانید تغییرات بر روی فرم، گزارش، پرس و جوها و ماکروها و ... را به صورت آفلاین انجام دهید. شما می توانید به  مایکروسافت شیرپوینت سرور 2010 متصل شوید تا در حین اتصال مجدد و آنلاین شدن تغییرات به صورت خودكار اعمال شود.

فائزه خاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع:

Microsoft Office Access 2010: What’s New? "by Usman Javaid"

office.microsoft

Microsoft Access 2010