تبیان، دستیار زندگی
روزنامه کویتی القبس به نقل از منابع امنیتی بلندپایه مصری گزارش داده است که سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران، از 26 تا 30 دسامبر گذشته، در قاهره پایتخت مصر بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار"حاج قاسم"با سران اخوان؟


روزنامه کویتی ''القبس'' به نقل از منابع امنیتی بلندپایه مصری گزارش داده است که  سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران، از 26 تا 30 دسامبر گذشته، در قاهره پایتخت مصر بود.

حاج قاسم سلیمانی

به گزارش تبیان به نقل از جام، روزنامه کویتی ''القبس'' به نقل از منابع امنیتی بلندپایه مصری مدعی شده است که "سردار قاسم سلیمانی" از 26 تا 30 دسامبر گذشته، در قاهره پایتخت مصر بوده است.

سایت العربیه نوشت: روزنامه کویتی ''القبس'' به نقل از منابع امنیتی بلندپایه مصری گزارش داده است که "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران، از 26 تا 30 دسامبر گذشته، در قاهره پایتخت مصر بود و در این مدت، با "عصام حداد" مسئول روابط خارجی دفتر ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

بنا بر این گزارش، منابع یاد شده که خواسته اند هویتشان فاش نشود، خاطرنشان کردند که گفت وگو میان دو طرف بر سر چگونگی در دست گرفتن کنترل سازمان های امنیتی در مصر توسط حاکمان فعلی این کشور بوده است.

این گزارش می افزاید که این دیدار در یکی از هتل های مشهور در قاهره صورت گرفته است و طی آن، دستگاه های امنیتی وابسته به دفتر ریاست جمهوری، حلقه محاصره امنیتی گرداگرد هتل ایجاد کردند. در این مدت نیروهای پلیس وابسته به وزارت کشور مصر از حضور در داخل هتل منع شدند

این گزارش می افزاید که این دیدار در یکی از هتل های مشهور در قاهره صورت گرفته است و طی آن، دستگاه های امنیتی وابسته به دفتر ریاست جمهوری، حلقه محاصره امنیتی گرداگرد هتل ایجاد کردند. در این مدت نیروهای پلیس وابسته به وزارت کشور مصر از حضور در داخل هتل منع شدند.

منابع امنیتی مصری تاکید کرده اند که رهبران گروه اخوان المسلمین، در جریان این دیدار قرار داشتند چرا که آن ها زمینه سفر سلیمانی به قاهره را فراهم کرده اند.

بنا بر این گزارش، مقام های وزارت کشور مصر به دلیل قرار نگرفتن در جریان این سفر، خشمگین هستند.

سایت العربیه نوشت: روزنامه کویتی ''القبس'' به نقل از منابع امنیتی بلندپایه مصری گزارش داده است که "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران، از 26 تا 30 دسامبر گذشته، در قاهره پایتخت مصر بود و در این مدت، با "عصام حداد" مسئول روابط خارجی دفتر ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد

منابع امنیتی مصری می گویند که سازمان امنیت ملی مصر تماس ها و هماهنگی هایی میان برخی از مسئولان ایرانی و رهبرانی از گروه اخوان المسلمین را به منظور تاسیس یک خبرگزاری ایرانی در نزدیکی ساختمان نخست وزیری را رصد کرده اند.

العربیه در پایان می نویسد: «محمد مرسی رئیس جمهور مصر از اعضای گروه اخوان المسلمین است؛ از این رو این گروه اسلامگرا هم اکنون حاکم بر مصر به شمار می آید.»

بخش سیاست تبیان

منبع:جام