تبیان، دستیار زندگی
Accessorise < Windows  استفاده آسان از برنامهNotepadبرای بازکردن یک فایل ( در تمام ویندوز ها ) فعال کردن این گزینه به کاربران امکان می دهد تا به سادگی و با انتخا ب راست کلیک بر روی آیکون فایل آن را در برنامهNotepad&nb...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استفاده آسان از برنامهNotepadبرای بازکردن یک فایل ( در تمام ویندوز ها )

فعال کردن این گزینه به کاربران امکان می دهد تا به سادگی و با انتخا ب راست کلیک بر روی آیکون فایل آن را در برنامهNotepad فعال کنید . در صورتی که به فایل هایی که قصد باز کردن آنها را دارید هیچ برنامه ای ضمیمه نشده باشد ، پیش فرض آنها نیز Notepad خواهد بود .
رجیستری را باز کرده و کلید "HKEY_CLASSES_ROOT/*/shell" را در آن بیابید و در صورت عدم وجود آن را ایجاد نمائید .
در قسمت shell کلید جدیدی با نام open ایجاد کرده و رشته "(Default)" را به  "Open With Notepad" تغییر دهید
حال با راست کلیک کردن گزینه   "Open with Notepad" بعنوان یکی از گزینه های منوی زمینه شما نمایان می شود .
از رجیستری خارج شوید و برای اعمال تغییرات مجددا سیستم را راه اندازی نمائید .
توجه: از آنجا که راست کلیک کردن یک آیکون در نوار ابزارOffice 97ابتدا منوی زمینه را فعال می کند ، که در این حالت فرمان "Open with Notepad"  می باشد ، بکار بردن این حالت می تواند سبب اخلال در ویژگی نوار ابزارOffice 97 شود .

Registry Settings :

User Key: [HKEY_CLASSES_ROOT/*/shell] 
Value Name: (Default)
Data Type: REG_SZ (String Value)

توجه :

تغییر در رجیستری می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ویندوز شود و حتی در برخی مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سیستم عامل می کند.
از این رو به شما کاربر محترم توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی و تجربه لازم و نیز اطلاعات کافی در خصوص ویندوز برخوردارنیستید، حتی الامکان از بکار بردن این دستورات خودداری نمائید. شایان ذکر است که ما هیچ تعهدی نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهیم داشت.