تبیان، دستیار زندگی
قسمتی از وصیت نامه شهیدان باکری، علی اصغر آقایی ، محسن اسحاقی ، مهدی آقاجانی ، حسن ابوالقاسمی، موسی اخروی و چند تن از شهدای گرانقدر دیگر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باید جوابگوی شهیدان باشید


قسمتی از وصیت نامه شهیدان باکری، علی اصغر آقایی ، محسن اسحاقی ، مهدی آقاجانی ، حسن ابوالقاسمی، موسی اخروی و چند تن از شهدای گرانقدر دیگر .

شما باید جوابگوی شهیدان باشید

* شهید علی اصغر آقایی:

همیشه و در همه حال به یاد خدای حق تعالی باشید و کارهایتان خالص و بی ریا فقط و فقط برای رضای خداوند باشد.

*شهید محسن اسحاقی:

برادران!تا آخرین قطره خون، با دشمنان اسلام بجنگید. نگذارید که برادرانتان در لبنان و فلسطین زیر شکنجه و سلاح‏های کشنده آمریکا، اسرائیل و دیگر ابر قدرت‏ها قرار بگیرند. برادران! نگذارید دشمنان در بین شما تفرقه ایجاد کنند، همیشه متحد باشید.

*شهید باکری:

عزیزانم‌! اگر شبانه‌روز شکرگزار خدا باشیم که نعمت اسلام و امام را به بما عنایت فرموده‌، باز هم کم است‌. آگاه باشیم که صدق نیت و خلوص در عمل‌، تنها چاره‌ساز ماست‌. ...‌بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست‌.

همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید‌. پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید‌. اهمیت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله (ع‌) و شهدا بدهید که راه سعادت و توشه آخرت است‌. همواره تربیت حسینی و زینبی بیابید و رسالت آنها را رسالت خود بدانید‌. و فرزندان خود را نیز همانگونه تربیت کنید که سربازانی با ایمان و عاشق شهادت و علمدارانی صالح و وارث حضرت ابوالفضل (ع‌) برای اسلام بار بیایند‌.

*شهید مهدی آقاجانی:

ای مردم! پشتیبان امام و انقلاب باشید،که این انقلاب به همت خون هزاران شهید به این جا رسیده است. بدانید، که اگر صحنه را ترک نمایید، دشمنان در کمین‏گاه ایستاده‌‌‌‌‌‌‌‌‏‏‌‌‏ا‏‏‏ند و آماده‏اند تا از کوچک‏ترین لغزش شما استفاده کنند و ضربه محکمی بر پیکر انقلاب وارد کنند.

وصیتم به شما ای مسئولین مملکتی! این است. بدانید!‏هر مقامی که به انسان داده شود، روزی گرفته می‏شود. اگر قرار بود مسئولیت‏ها باقی بمانند، کسانی که قبلاً به جای شما بودند باقی می‏ماندند. سعی کنید در این چند روزه، کارهایتان فقط برای رضای خدا باشد. هر عملی به نفع اسلام و مسلمین بود انجام دهید و گر‏نه انجام ندهید.

*شهید حسن ابوالقاسمی:

هوشیار باشید، همان طور که امام عزیزمان فرموده‌اند: «خطر برای اسلام بیشتر از داخل است، تا خارج» پس مواظب باشید. اگر در صحنه باشید، و وحدت کلمه شعار شما باشد، خطر شما را تهدید نخواهد کرد.

*شهید محمد حسین احمدی محمّدی:

پیام من به ملت ایران این است که شما باید جوابگوی شهیدان، پدران، مادران و طفلان یتیم آنها باشید و مسئولیتی که به دوش شماست، به نحو احسن انجام دهید و برای این کار، باید دنبال مادیات و دنیا نباشید.

*شهید موسی اخروی:

بدانید! این دنیا جای مۆمن نیست. این دنیا قفس مۆمن و بهشت کافر می‏باشد. مۆمن در این دنیا باید سختی بکشد. باید خودمان را برای سرای همیشگی آماده کنیم.  هر کس در این دنیا اعمال شایسته داشته باشد و پیرو ولایت فقیه باشد، پیروز است. باید حسین‏گونه جان را فدا کنیم و یا زینب‏گونه پیام شهیدان و حسینیان را به گوش عالم برسانیم.

*شهید محمد ایمانی فردویی:

ولایت فقیه تداوم بخش راه انبیا است و علم رسالت، بر دوش فقیه و مجتهدی عالم و آگاه است که یک رابطه طولی تا خداوند دارد. ولایت فقیه، نماینده امام زمان(عج) و امام زمان(عج)، تداوم بخش ولایت سرخ علوی و علی(ع)، جانشین پیامبر(ص) و پیامبر(ص)، رسول خداست. انحراف از این خط و پیروی نکردن از آن عقوبت سختی را به بار می‏آورد که موجب انحطاط و سقوط یک انسان می‏شود. تقوا را پیشه خود کنید که خود را اگر در آتش اندازید، برایتان سرد خواهد شد. با انفاق در راه خدا، مسیرتان را صراط مستقیم قرار دهید.

*شهید فرج ا... ایمانی:

رابطه تان را با خدا زیاد کنید و قرآن بخوانید. زیرا که فقط و فقط حقایق در قرآن و احادیث است. از انقلاب حفاظت کنید. زیرا که این انقلاب پشتوانه ظهور حضرت مهدی(عج)، منجی عالم بشریت است. ای مردم بدانید قطره خونی که از سینه شهیدی بر زمین ریخته می‏شود، در عالم تاریکی و جهل، آفتابی می‏شود و آن عالم را روشن می‏کند. رهرو خون سرخ شهیدان باشید. زیرا که راه سرخ شهیدان، راه رسولان بر حق خداوند است.

شهید مهدی آقاجانی:

ای مردم! پشتیبان امام و انقلاب باشید،که این انقلاب به همت خون هزاران شهید به این جا رسیده است. بدانید، که اگر صحنه را ترک نمایید، دشمنان در کمین‏گاه ایستاده‌‌‌‌‌‌‌‌‏‏‌‌‏ا‏‏‏ند و آماده‏اند تا از کوچک‏ترین لغزش شما استفاده کنند و ضربه محکمی بر پیکر انقلاب وارد کنند. وصیتم به شما ای مسئولین مملکتی! این است. بدانید!‏هر مقامی که به انسان داده شود، روزی گرفته می‏شود. اگر قرار بود مسئولیت‏ها باقی بمانند، کسانی که قبلاً به جای شما بودند باقی می‏ماندند. سعی کنید در این چند روزه، کارهایتان فقط برای رضای خدا باشد. هر عملی به نفع اسلام و مسلمین بود انجام دهید و گر‏نه انجام ندهید.

*شهید حسین آمن:

ای خواهران! شما باید زینب(س)را الگوی خود قرار دهید و با حجاب خود، پیام خون شهیدان را به جهانیان برسانید. ای ملت مسلمان ایران! اسلام را با رسالت سجاد گونه‏تان صادر کنید.

*شهید محمد احمدی:

اگر می‏خواهید در روز قیامت، سر بلند باشید و در پیشگاه خداوند خجالت زده نباشید و به عذاب گرفتار نشوید، همیشه بر نفس خود، پیروز باشید. با دشمنان خدا مبارزه کنید و به مادیات نپردازید.

*شهید بهرام اسماعیلی:

امروز مسئولیتی عظیم بر دوش هر یک از ماهاست.مسئولیت پاسداری از خون هزاران شهید و جهانی کردن انقلاب اسلامی. اگر در این امر سستی شود و از زیر بار این مسئولیت شانه خالی شود، روز قیامت باید جوابگوی آنان باشیم و انجام این مسئولیت‌ها میسر نمی گردد مگر این که تقوای الهی پیشه کنیم. هرگز از خط اصیل ولایت فقیه تخلف نکنید. تخلف از خط اصیل ولایت فقیه یعنی پایمال کردن خون شهیدان اسلام و بالاتر از این، تخلف از صراط مستقیم و قانون الهی است.

*شهید عباس اسماعیل غلام:

برادران را برای بهتر یاد گرفتن قرآن تشویق کنید.

* شهید نبی الله اسدی:

شکر نعمت‏های خدا را بکنید و اسراف نکنید که برادران و خواهران آفریقا و سایر نقاط جهان از گرسنگی می‏میرند.

*شهید احمد ابوالقاسمی:

خواسته‏ام، جهان را زیر بیرق اسلام در آوردن و پرستیدن و ستایش کردن خداست و بس.

*شهید علی اصغر آقایی:

مادر عزیزم سعی کنید تا آنجا که می‏شود به انقلاب برسید. زیرا این انقلاب، انشاء االله مقدمه انقلاب حضرت مهدی(عج) می‏باشد. سعی کنید که احتیاجات را تا جایی که در توان شما است برآورده کنید.

*شهید محمد مهدی انصاری:

به فکر خانواده‏های شهدا و ولایت فقیه باشید.

*شهید اسدالله اسماعیل نویسی:

امریکا هیچ غلطی نمی‏تواند بکند. تمام مزدوران شرق و غرب نمی‏توانند کاری بکنند. چون که سلاحمان ایمان به خداست و تا زمانی که ایمان به خدا باشد هرگز در ما شکست نیست و کفر، همیشه خوار و ذلیل است.

*شهید عباس آزاد فلاح:

و اما ای برادران و هموطنان عزیز! شما که در برابر تمام کفر جهانی ایستاده‏اید، این وحدت خدایی را حفظ کنید.

*شهید احمد اسفندانی:

از همه شما خواهانم که همیشه به یاد مستضعفان باشید و بی نوایان را کمک کنید و با تمام قوا به اسلام خدمت کنید. نیکی را از خود دور نکنید و تقوا را به خود راه دهید.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: ابنا