تبیان، دستیار زندگی
Taskbar < Windows وStart Menu تغییر متن دکمه Start(در تمامی ویندوز ها ) آیا مایلد تا متن دکمهStart را با کلمه دیگری جایگزین نمائید.شاید نام خود ، نام شرکت ، یا هر چیز دیگری که حداکثر 5 حرف باشد را ترجیح می دهید ؟ د ر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تغییر متن دکمهStart(در تمامی ویندوز ها )

آیا مایلد تا متن دکمهStart را با کلمه دیگری جایگزین نمائید.شاید نام خود ، نام شرکت ، یا هر چیز دیگری که حداکثر 5 حرف باشد را ترجیح می دهید ؟ د راین بخش نحوه اجرای این فرایند را فرا گرفته و می توانید بطور دستی  متن مورد نظر خود را تغییر دهید .
رجیستری را باز کرده و کلید زیر را در آنایجاد کنید.
یک مقدارDword جدید ایجاد کرده و یا مقادیر لیست زیر را به "0" برای غیر فعال کردن آیتم  به "1" برای فعال کردن و به "2" برای توسعه دادن آن استفاده کنید .

Start_ShowControlPanel - Control Panel

Start_ShowMyComputer - My Computer

Start_ShowMyDocs - My Documents

Start_ShowMyMusic - My Music

Start_ShowMyPics - My Pictures

Start_ShowNetConn - Network Connections


از رجیستری خارج شوید. برای اعمال تغییرات  نیاز به راه اندازی مجدد ویندوز خواهید داشت.
نکته :این ویژگی در حالتClassic ویندوز قابل اجرا نیست .

Registry Settings :

User Key: [HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/
Advanced]
Value Name:Start_ShowControlPanel, Start_ShowMyComputer, Start_ShowMyDocs, Start_ShowMyMusic, Start_ShowMyPics, Start_ShowNetConn
Data Type:REG_DWORD (DWORD Value)
Value Data:(0 = hidden, 1 = open when clicked, 2 = expand contents)

توجه :

تغییر در رجیستری می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ویندوز شود و حتی در برخی مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سیستم عامل می کند.
از این رو به شما کاربر محترم توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی و تجربه لازم و نیز اطلاعات کافی در خصوص ویندوز برخوردارنیستید، حتی الامکان از بکار بردن این دستورات خودداری نمائید. شایان ذکر است که ما هیچ تعهدی نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهیم داشت.