تبیان، دستیار زندگی
وقتی دختر و پسری پس از بررسی های بسیار تصمیم به ازدواج با یكدیگر می گیرند باید بدانند كه فرد مقابلشان یك انسان صد در صد و تمام عیار نبوده و یقیناً عیب و ایرادهایی دارد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بدگویی ممنوع!


وقتی دختر و پسری پس از بررسی های بسیار تصمیم به ازدواج با یكدیگر می گیرند باید بدانند كه فرد مقابلشان یك انسان صد در صد و تمام عیار نبوده و یقیناً عیب و ایرادهایی دارد. داشتن این تفكر و ایمان به آن نه تنها فرد را برای قبول و حتی تغییر عیوب آینده همسرش آماده می سازد بلكه او را نسبت به پرده پوشی این عیوب نزد دیگران نیز توانمند می سازد.

بدگویی

 همانگونه كه خداوند متعال در قرآن كریم می فرمایند:

«هُنَّ لِباسَ لَکُمْ وَ أنْتُمْ لِباس لَهُنَّ؛ آنها (زنان) براى شما [همچون] لباس اند و شما براى آنها [همچون] لباس». ( سوره بقره/ آیه 187)

‌زن و مرد لباس یكدیگرند و وظیفه لباس پوشاندن عیوب و زشتی های فرد است. پس زن و مرد هم باید همچون لباس، هم باعث زیبا دیده شدن فرد شود و هم پرده ای بر عیوب همسرشان كشیده و او را پاك و منزه نشان دهند. البته این عیب پوشی تنها در شرایطی جایز است كه عیب نامزد گذشتن از خطوط قرمز فرد نمی باشد.

اگر فردی متوجه برخی از عیوب نامزدش شود كه كاملاً بر خلاف عقاید اوست و زندگی با او را غیر ممكن می سازد باید خانواده اش را در جریان قرار دهد تا قبل از ورود به زندگی مشترك یا عیوب برطرف شود یا تكلیف فرد مشخص گردد.

اما متاسفانه برخی از افراد هستند كه از همان ابتدای زندگی یعنی دوران نامزدی تا كوچكترین عیب و ایرادی در همسرشان می بینند آن را سریعا با خانواده ها در میان می گذارند. همین امر باعث ایجاد اختلافات و مشكلات عدیده ای در میان زن و مرد می شود.

مشكلات بدگویی از همسر در مقابل خانواده اش

- معمولاً همه پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را به خوبی می شناسند و نیازی به یادآوری دیگران ندارند.

به رخ كشیدن عیب و ایراد فرزند برای پدر و مادرش به نوعی توهین و تحقیر فرزندشان و در نتیجه توهین و تحقیر به خودشان می دانند. این نحوه تفكر حس حمایت از فرزندشان را در آنها چند برابر كرده و شما را زیر سوال می برد.

- بدگویی از همسر در برابر پدر و مادرش نه تنها باعث از بین رفتن اعتماد همسرتان نسبت به شما می شود بلكه خانواده همسرتان را هم به شما بی اعتماد می كند.

- شاید برخی به دلیل رفع عیب و ایراد همسرشان از وی در مقابل خانواده اش بدگویی می كنند تا شاید خانواده اش او را اصلاح نمایند. اما بدانید كه خانواده فرد اگر می خواستند و می توانستند قبل از ازدواج شما این كار را انجام می دانند.

- بدگویی از همسر در مقابل خانواده اش به آنها اجازه می دهد كه به راحتی در زندگی تان دخالت كنند.

- و ...

اگر فردی متوجه برخی از عیوب نامزدش شود كه كاملاً بر خلاف عقاید اوست و زندگی با او را غیر ممكن می سازد باید خانواده اش را در جریان قرار دهد تا قبل از ورود به زندگی مشترك یا عیوب برطرف شود یا تكلیف فرد مشخص گردد

 مشكلات بدگویی از همسر در مقابل خانواده خود

- گفتن عیب و ایرادهای همسر به خانواده خود یعنی شكستن شخصیت و ابهت او در مقابل خانواده مان و زیر سوال بردن او به دست خودمان. به همین دلیل نمی توانیم در آینده و پس از ازدواج از خانواده مان توقع داشته باشیم كه به همسرمان احترام بگذارند.

- بدگویی از همسر در مقابل خانواده مان باعث تحریك حس فرزند دوستی آنها شده و راه های دخالت در زندگی مان را باز می كند.

- بدگویی از همسر و درمیان گذاشتن عیب و ایرادهای وی با خانواده مان باعث پاره شدن پرده های احترام میان وی و خانواده مان شده و زمینه های توهین و تحقیر به وی از سمت خانواده مان را هموار می سازد.

- و ...

اكرم اشرفی نژاد

بخش کلوب ازدواج تبیان


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.