تبیان، دستیار زندگی
تیم پرسپولیس از ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه شیراز و در حضور 10 هزار و 500 تماشاگر به مصاف فجرسپاسی رفت که با نتیجه 2 بر صفر پیروزی رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرسپولیس تک رقمی شد


تیم پرسپولیس از ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه شیراز و در حضور 10 هزار و 500 تماشاگر به مصاف فجرسپاسی رفت که با نتیجه 2 بر صفر پیروزی رسید.


پرسپولیس

غلامرضا رضایی در ثانیه 12 و کریم انصاری‌فرد در دقیقه 26 برای پرسپولیس گلزنی کردند. فجرسپاسی در نیمه دوم حملاتی انجام داد اما این تیم که بازیکنانی زیادی را در نیم فصل دوم از دست داده زور گلزنی نداشت.

گل غلامرضا رضایی سریع‌ترین گل لیگ دوازدهم را در این مسابقه به ثمر رساند.غلامرضا رضایی روی پاسی که کریم انصاری فرد به او داد، در حالی که هنوز ثانیه هایی از بازی بیشتر نگذشته بود، در میان غافلگیری حریف و همه حاضران در ورزشگاه، سریعترین گل تاریخ پرسپولیس را به ثمر رساند. او تا اینجا سریعترین گل این فصل لیگ را به ثمر رسانده است.

بازی در نیمه دوم و با توجه به هجومی شدن فجر سپاسی، زیباتر از نیمه نخست دنبال شد. به رغم اینکه شاگردان جوان محمود یاوری برای جبران نتیجه پرس از زمین پرسپولیس را در دستور کار قرار داشتند، با این حال بازیکنان پرسپولیس هم روی ضد حملات و به لطف پاس‌های علی کریمی و محمد نوری چند موقعیت مناسب گلزنی به دست آورد که کریم انصاریفرد و غلامرضا رضایی این موقعیت‌ها را از دست دادند. در این میان حتی توپ انصاریفرد در اواسط نیمه دوم به تیرک دروازه فجر اصابت کرد.

گل غلامرضا رضایی سریع‌ترین گل لیگ دوازدهم را در این مسابقه به ثمر رساند.غلامرضا رضایی روی پاسی که کریم انصاری فرد به او داد، در حالی که هنوز ثانیه هایی از بازی بیشتر نگذشته بود، در میان غافلگیری حریف و همه حاضران در ورزشگاه، سریعترین گل تاریخ پرسپولیس را به ثمر رساند. او تا اینجا سریعترین گل این فصل لیگ را به ثمر رسانده است

حسین کاظمی و حسین کرمی از تیم فجر در این بازی از محسن قهرمانی کارت زرد گرفتند.

فجرسپاسی 24 امتیاز باقی ماند و پرسپولیس 25 امتیازی شد و توانست به رده نهم برسد. سرخپوشان بعد از مدت ها توانستند رتبه خود را تک رقمی کنند.

دیدار تیم‌های گهر دورود و راه‌آهن نیز با دومین پیروزی گهری برگزار شد و در نهایت با نتیجه 2 بر یک به سود میزبان پایان رسید.

هر 3 گل این دیدار در نیمه نخست به ثمر رسید. ابتدا مجید باجلان در دقیقه 12 برای گهر دورود گلزنی کرد، اما میرهانی هاشمی در دقیقه 30 گل مساوی راه‌آهن را وارد دروازه حریف کرد. امین ترکاشوند در دقیقه 45+3 گل برتری گهر را به ثمر رساند تا گهری‌ها بعد از 14 هفته به دومین پیروزی فصل خود برسند.پیش از این گهر در هفته پنجم با نتیجه یک بر صفر ذوب‌آهن را شکست داده بود.

شاگردان مایلی‌کهن با این پیروزی 13 امتیازی شدند و با یک پله صعود بالاتر از صنعت نفت‌آبادان در رده هفدهم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.راه‌آهن هم با همان 29 امتیاز فعلاً در رده ششم باقی ماند.

البرز حاجی‌پور قضاوت این مسابقه را بر عهده داشت. حسین پاشایی از راه آهن در دقیقه 85 با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد.

در دیگر دیدار تیم های فوتبال صبای قم و ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه یادگام امام قم به مصاف یکدیگر رفتند  که دو تیم در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند.

تیم فوتبال ذوب آهن با این تساوی 17 امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل پایین تر نسبت به تیم پیکان در همان رتبه شانزدهم باقی ماند. صبای قم نیز با کسب یک امتیاز از این بازی 25 امتیازی شد و با یک پله صعود در جدول رده بندی در جایگاه دهم قرار گرفت.

در اصفهان تیم فوتبال سپاهان پذیرای فولاد خوزستان بود و در نهایت با یک گل مغلوب این تیم شد. این دو تیم در جام حذفی هم برابر هم قرار گرفته بودند که در آن بازی سپاهان دو بر یک فولاد را شکست داده بود.

فولاد با این پیروزی ارزشمند 33 امتیازی شد و جای سپاهان را در رتبه دوم جدول گرفت. سپاهان هم با 31 امتیاز به رده سوم سقوط کرد.

در دیگر بازی نفت آبادان در ورزشگاه تختی این شهر به مصاف ملوان رفت که دیدار دو تیم در پایان یک بر یک مساوی تمام شد. جلال رافخایی (6) برای ملوان و مهدی دغاغله (58) برای نفت گلزنی کردند.

نفت آبادان با این تساوی 13 امتیازی شد و بار دیگر جای گهر را در رتبه هفدهم جدول گرفت. ملوان هم با 31 امتیاز در رتبه چهارم باقی ماند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: مجله اینترنتی جهان و ورزش