تبیان، دستیار زندگی
نکته جالب در این اعمال سانسورها اینجاست که شهروندان چینی، هنگام عضویت در هر سایتی، موظف هستند با هویت اصلی خود به عضویت آن سایت درآیند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظارت چین بر اینترنت شدیدتر شد


نکته جالب در این اعمال سانسورها اینجاست که شهروندان چینی، هنگام عضویت در هر سایتی، موظف هستند با هویت اصلی خود به عضویت آن سایت درآیند.

دولت چین کنترل‌های بیش‌تری را برروی اینترنت در این کشور پهناور اعمال کرد.

نظارت چین بر اینترنت

بر اساس تدابیر جدید حذف مطالب و صفحاتی که در آن‌ها محتواهای غیرقانونی وجود داشته باشد، قانونی شده است.

در همین حال بر اساس قوانین جدید از اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی درخواست شده است تا اطلاعات لازم در این زمینه را برای اعمال تنبیه به نهادهای مربوطه دولتی ارائه کنند.

این قوانین جدید نشان می‌دهد که رهبری جدید چین به ریاست شی جیپینگ، رییس حزب کمونیست این کشور، همچنان به کنترل‌های اینترنتی در پرجمعیت‌ترین کشور جهان ادامه خواهد داد.

در همین حال بر اساس قوانین جدید کاربران اینترنتی باید هنگام ثبت نام در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی از هویت اصلی خود استفاده کنند.

این قوانین جدید نشان می‌دهد که رهبری جدید چین به ریاست شی جیپینگ، رییس حزب کمونیست این کشور، همچنان به کنترل‌های اینترنتی در پرجمعیت‌ترین کشور جهان ادامه خواهد داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، نهادهای چینی و شرکت‌های اینترنتی همچون سینا کورپ مدت‌هاست که نظارت شدیدی بر اینترنت چین دارند و سانسور شدیدی اعمال می‌کنند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع: ایتنا