تبیان، دستیار زندگی
نماینده محمد بنا می‌گوید، سرمربی تیم ملی با این وضعیت به کشتی فرنگی بر نمی‌گردد. میرزایی معتقد است مسئولان شمشیر را از دست بنا گرفته‌اند و می‌گویند بجنگ!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محمد بنا برنمی‌گردد


نماینده محمد بنا می‌گوید، سرمربی تیم ملی با این وضعیت به کشتی فرنگی بر نمی‌گردد. میرزایی معتقد است مسئولان شمشیر را از دست بنا گرفته‌اند و می‌گویند بجنگ!


محمد بنا

داود میرزایی که از عوامل اصلی بازگشت دوباره محمد بنا به کشتی فرنگی بود و در جلسات اخیر فدراسیون برای حل مشکلات کشتی فرنگی هم به عنوان نماینده تام الاختیار محمد بنا حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: محمد بنا با امکانات اندک و تلاش فوق‌العاده خود و همکارانش توانست بهترین نتیجه تاریخ ایران در المپیک را کسب کند ، اما بعد از المپیک همه چیز فراموش شد.

وی افزود: خواسته‌های بنا عجیب و غریب و رویایی نیست ولی آقایان حتی از برآورده کردن امکانات اولیه هم دریغ می‌کنند. بنا با چه انگیزه و پشتوانه‌ای دوباره بازگردد؟ آقایان زمانی که نزدیک مسابقه‌ها می‌شود به فکر می‌افتند و اندک امکاناتی در اختیار می‌گذارند اما بعد از کسب موفقیت همه چیز را فراموش می‌کنند. تا وقتی که امکانات سیستماتیک نباشد فکر نمی‌کنم بنا بازگردد.

میرزایی ادامه داد: خود آقای رییس جمهور از بنا خواست که بازگردد و به او گفت تا چهار المپیک دیگر باید بماند. بنا و اطرافیانش که دست‌شان به رییس جمهور نمی‌رسد ولی توقع می رود مسئولین که در جریان ا خبار هستند فکری به حال کشتی فرنگی کنند.

وی درباره بازگشت محمد بنا به کشتی فرنگی گفت: بعد از المپیک بنا نمی‌خواست بازگردد و آقای خطیب با من تماس گرفت که پادرمیانی کنم تا بنا برگردد، من هم پاشنه در خانه بنا را از جا درآوردم و آنقدر رفتم و از او خواستم که فرنگی را رها نکند که او هم به خاطر اصرارها و عشقی که به کشتی فرنگی دارد به صورت مشروط قبول کرد بازگردد.

میرزایی افزود: بنا هیچ چیز برای خودش نمی‌خواهد و حتی حاضر است از جیب خود خرج کند. تنها فریاد او به خاطر کشتی فرنگی است چون اگر به فکر خودش بود، می‌توانست مثل دستیارانش که با گرفتن پول‌های میلیاردی به خارج از کشور رفتند او هم برود ولی به خاطر عشق به کشورش ماند . شمشیر را از دست او گرفته‌اند و می‌گویند بجنگد

میرزایی ادامه داد: بعد از بازگشت او باز هم هیچ تغییری به وجود نیامد چون آقایان قول داده بودند تا 20 روز مشکلات حل شود ولی تاکنون که اتفاق خاصی نیفتاده و من هم متاسفم که این مرد را با اصرار از خانه بیرون کشیدم تا این طور مورد بی‌حرمتی قرار بگیرد و با بی‌توجهی به حرف‌هایش آبرویش برود. من از او معذرت می‌خواهم و از صمیم قلب پشیمانم که به او اصرار کردم تا بیاید و در واقع به او خیانت کردم که باعث شدم این گونه دچار چالش شود.

وی درباره بازگشت دوباره بنا تصریح کرد: این مسئله دست خود اوست که بیاید یا نیاید ولی او با چه دلخوشی باید کار کند؟ آیا حقوق خوبی می‌دهند یا امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیار می‌گذارند یا دست کم مهربان هستند؟ آقایان کاری کرده‌اند که بنا خسته شده و نیاز به استراحت دارد.

میرزایی افزود: بنا هیچ چیز برای خودش نمی‌خواهد و حتی حاضر است از جیب خود خرج کند. تنها فریاد او به خاطر کشتی فرنگی است چون اگر به فکر خودش بود، می‌توانست مثل دستیارانش که با گرفتن پول‌های میلیاردی به خارج از کشور رفتند او هم برود ولی به خاطر عشق به کشورش ماند . شمشیر را از دست او گرفته‌اند و می‌گویند بجنگد.

محمد بنا

وی ادامه داد: نباید بنا را بدون سلاح به مسلخ بفرستیم و آبروی او را ببریم. چطور برای فوتبال که در آسیا هم جایگاهی ندارد میلیاردی هزینه می‌شود اما نوبت به کشتی به خصوص فرنگی که می‌رسد بودجه نیست؟ می‌گویند تا انتخابات ریاست جمهوری صبر کنید تا بودجه مشخص شود. انتخابات چه ربطی به بودجه کشتی فرنگی دارد؟ آقایان حتی برای تامین امکانات اولیه و تغذیه کشتی‌گیران مشکل دارند آن وقت با تیم کبدی به هند می‌روند و میلیاردی خرج فوتبال می‌کنند تا مربیان درجه چندم آبروی ایران را ببرند ولی کشتی فرنگی نفرین شده و مثل بچه سر راهی است.

میرزایی درباره ارتباط این مسائل با فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: بارها گفته‌ام که فدراسیون کشتی زیرمجموعه وزارت ورزش است و اگر این وزارت، آقای خطیب را می‌خواهد امکانات در اختیارش قرار دهد و اگر هم نمی‌خواهد او را عوض کند اما هیچ گوش شنوایی نیست. با این شرایط هیچ گشایشی در کار کشتی به خصوص کشتی فرنگی صورت نمی‌گیرد.

یار نزدیک محمد بنا در پایان تصریح کرد: با این وضعیت فکر نمی‌کنم او دوباره آبرویش را به بازی بگیرد و بازگردد و باید به بنا اجازه داد تا استراحت کند هر وقت بستر مناسب را فراهم کردند از محمد بنا توقع داشته باشند که سکان کشتی فرنگی ایران را در دست بگیرد چون کار او فنی است و نمی‌تواند برای امکانات و پول به این سو و آن سو برود.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا